Заклади культури і мистецтва

Понеділок, 02 листопада 2015 22:32

Мукачівська дитяча школа мистецтв №1 ім. С. Мартона

Автор
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

 

Директор: Гавришко Наталія Григорівна

Адреса: м. Мукачево, вул. Штефана Августина, 2; вул. Недецеї, 32.

Контактний телефон: (03131) 2-13-08

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Facebook: Мукачівська ДШМ 1 імені Степана Мартона

 

 

При школі діють відділи:

  • фортепіанний;
  • відділ струнно-смичкових інструментів;
  • відділ народних інструментів;
  • відділ духових та ударних інструментів;
  • музично-теоретичний;
  • вокально-хоровий;
  • хореографічний.

Термін навчання 6-8 років.

На кожному відділі створені та успішно працюють дитячі творчі колективи великих і малих форм. На високому рівні проводиться робота з індивідуальними виконавцями в класах вокального співу, духових, народних, струнно-смичкових інструментів, в класах фортепіано, гітари та інших інструментів.

Чотири дитячі колективи носять почесне звання “зразковий”:

- зразковий хор учнів старших класів “Співаночка” - керівник Світлана Фенцик;

- зразковий учнівський духовий оркестр - керівник Станіслав Перковський;

- зразковий хореографічний колектив “Барви Закарпаття” - керівник Емілія Васько;

- зразковий ансамбль скрипалів старших класів - керівник Марія Маманова.

Мукачівська дитяча школа мистецтв № 1 ім. С. Мартона є базовою школою для шкіл естетичного виховання м.Мукачево, Мукачівського та Свалявського районів. На базі школи щорічно проводяться обласні методичні семінари, обласні відкриті уроки, наради директорів шкіл естетичного виховання області, обласні конкурси концерти класичної музики і багато інших культурно-мистецьких заходів.

У школі діє шестиденний робочий тиждень. Навчання та виховання дітей різного віку здійснюється у позаурочний та позанавчальний час, в залежності від затверджених розкладів занять. У канікулярні, вихідні, святкові та неробочі дні заклад працює за окремим планом.

Відповідно до Положення про порядок оплати та надання пільг по оплаті за навчання в початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах (школах естетичного виховання) міста Мукачева, у закладі встановлено щомісячний розмір плати за навчання дітей:

- фортепіано, гітара, вокал, хореографія - 320,00 грн.

- саксофон - 320,00 грн.

- баян, акордеон - 210,00 грн.

- скрипка, ксилофон, кларнет, флейта, сопілка - 200,00 грн.

- труба, мідні духові, ударні, тромбон, тенор, баритон, альт, валторна бас - 180,00 грн.

- віолончель - 130,00 грн.

Для окремих категорій дітей, згідно Положення, встановлені пільги.

Зарахування дитини до 1-го класу Мукачівської дитячої школи мистецтв №1 ім. С.Мартона здійснюється відповідно до Положення про порядок зарахування дітей до 1-го класу початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) міста Мукачева на підставі заяв батьків надаються до Центру надання адміністративних послуг (м. Мукачево, пл. Духновича Олександра, 2) та вступних іспитів, які проходять безпосередньо у закладі. Терміни подачі заяв для зарахування дитини до 1-го класу - з 01 квітня відповідного календарного року та не пізніше, як за три дні до початку конкурсного відбору (вступних іспитів, прослуховувань, співбесіди), які проходитимуть на базі закладу. У випадку наявності у закладі вакантного місця, приймання учнів може здійснюватися і протягом навчального року на безконкурсній основі.

З історії закладу

Упродовж багатьох років один з перших дитячих навчальних мистецьких закладів краю мав назву – “Мукачівська дитяча музична школа – семирічка”, яка була відкрита 31 серпня 1945 року. На початку 90-х років ХХ століття розпочалося будівництво нового корпусу школи із концертною залою, який урочисто було відкрито 24 жовтня 1998 року. У 1996 році школу було перейменовано з музичної – в Мукачівську дитячу школу мистецтв №1, а з 1999 року мистецькому закладу присвоєно ім’я українського композитора, колишнього викладача школи Степана Мартона.

Прочитано 7626 разів Останнє редагування Понеділок, 08 квітня 2019 16:19

ГАЛЕРЕЯ