Середа, 26 червня 2019 14:37

Поняття ОСББ та основна мета його створення

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

 

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) – це неприбуткова юридична особа, створена для прийняття колективних легітимних рішень щодо управління спільною неподільною власністю у багатоквартирному будинку.

Перш за все ОСББ потрібне для того, щоб мешканці будинку могли разом керувати своєю спільною власністю.

Згідно з чинним законодавством при створенні об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) можливе ухвалення спільних рішень в умовах спільного володіння майном за відсутності 100-відсоткової згоди усіх власників. Це допоможе ефективному управлінню багатоквартирним будинком при наявності великої кількості мешканців.

Основна діяльність об’єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об’єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об’єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними зобов’язань, пов’язаних з діяльністю об’єднання.

Порядок створення ОСББ:

  1. Ініціювання зборів;
  2. Формування списків співвласників;
  3. Оповіщення всіх про збори;
  4. Початок установчих зборів;
  5. Обговорення питань;
  6. Порядок голосування;
  7. Оформлення рішення;
  8. Оповіщення всіх про прийняте рішення;
  9. Державна реєстрація.

Після створення ОСББ підвищується зацікавленість, відповідальність і, як наслідок, ефективність управління загальною власністю, покращується житлово-комунальне обслуговування.

Крім того, в ОСББ співвласники будинку набувають повноцінного представника своїх інтересів, як перед державними органами, так і перед комунальними службами і іншими юрособами.

Створення ОСББ надає власникам можливості більш ефективно розпоряджатися коштами, що надходять на рахунок об’єднання, самостійно приймати рішення про витрачання коштів ОСББ на проведення тих чи інших робіт, благоустрою території тощо.

Також ОСББ гарантовано отримує прибудинкову територію у власність, або в оренду. Це позбавить від неприємностей несанкціонованому будівництві об’єктів на прибудинковій території, передбачених місцевою владою.

Ще однією перевагою є те, що можна залучати додаткові доходи на утримання будинку з джерел, які раніше не були задіяні або ж «поглиналися» ЖЕКами (оренда підвалів, послуги телефонної, телевізійної і інтернет-зв’язки та ін.).

За безоплатною правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Мукачево, вул. Пушкіна, 30, моб. тел.: 095-831-15-74.

Прочитано 454 разів

ГАЛЕРЕЯ