Ви тутГромадянам/ДЕРЖАВНІ УСТАНОВИ/Пенсійний фонд/Проведення зустрічних перевірок достовірності видачі довідок про заробітну плату та стаж роботи
П'ятниця, 04 вересня 2015 22:32

Проведення зустрічних перевірок достовірності видачі довідок про заробітну плату та стаж роботи

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Важливість фінансового контролю в Пенсійному фонді важко переоцінити. Тому, для забезпечення правильності призначення та перерахунку пенсій, управління Пенсійного фонду України в м.Мукачеві та Мукачівському районі тісно співпрацює, в першу чергу, з архівними установами (трудовий архів Мукачівської районної держадміністрації, архівний відділ Мукачівської міської ради виконавчого комітету) та підприємствами і організаціями міста та району при проведенні зустрічних перевірок достовірності видачі довідок про заробітну плату та стаж роботи.

На підставі Законів України “Про внесення змін до податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” від 28.12.2014 року №71-VIII, “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” від 05.04.2007р.  №877-V із змінами, “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року №1058-IV та заяв платників проводяться зустрічні перевірки достовірності видачі довідок про заробітну плату та стаж роботи.

Під час таких перевірок обов’язково використовуються первинні документи. Це і книги наказів, і відомості про нарахування заробітної плати, а також особові рахунки працівників, які підтверджують достовірність даних, зазначених у довідках для призначення та перерахунку пенсій, накази про проведення атестації робочих місць, для підтвердження пільгового стажу застрахованих осіб. За результатами якої складається акт перевірки щодо достовірності довідки про заробітну плату тощо. У разі встановлення розбіжностей у сумах з наданим документом вираховується сума надміру сплачених коштів (переплата).

Важливість проведених заходів контролю полягає, перш за все, у запобіганні виникненню переплат та недоплат пенсій. І звичайно, що такі перевірки мають важливе значення в упередженні нецільового використання коштів Пенсійного фонду України внаслідок подання документів, що містять недостовірну інформацію про стаж роботи та заробітну плату.

Надання недостовірних відомостей про застрахованих осіб посадовими особами підприємств (установ, організацій) тягне за собою порушення конституційних прав найманих працівників, а також позбавлення їх права на вірне призначення пенсії та відповідний її перерахунок, що суттєво впливає на основне джерело існування та забезпечення рівня життя працівників.

Підприємства та організації несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну громадянам або державі внаслідок несвоєчасного оформлення або подання пенсійних документів, а також за видачу недостовірних документів і відшкодовують її.

Страхувальник, здійснюючи надання достовірних індивідуальних відомостей та довідок про пільговий стаж і заробітну плату, забезпечує вірне та своєчасне нарахування (або перерахування) пенсії своїм працівникам!

Управління Пенсійного фонду України в

м.Мукачеві та Мукачівському районі

Прочитано 3103 разів

ГАЛЕРЕЯ