Понеділок, 02 листопада 2015 11:08

Коротка географія міста Мукачева

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Місто Мукачево розташоване в центральній частині Закарпатської області України, і по своєму економічному потенціалу і кількості населення займає друге місце в області, після її адміністративного центру м.Ужгорода.

Мукачево є місто обласного підпорядкування, районним центром Закарпатської області, що знаходиться на відстані 42км від обласного центру. Місто розташоване на стику відрогів вулканічних Карпат і Закарпатської низовини, займає досить велику, щільно забудовану територію вздовж річки Латориця. Завдяки виключно вигідному топографічному і геополітичному місцезнаходженню (на відстані 40-50 км від кордонів з Угорською і Словацькою Республіками, і відповідно 90-100 км від кордонів з Румунією і Польщею), Мукачево є транспортним вузлом міжнародних магістралей.

 Місто перетинають залізничні магістралі: Москва-Київ-Будапешт-Белград-Рим і Москва-Київ-Братіслава-Прага-Відень та автомобільні траси: Київ-Будапешт-Відень і Київ-Прага. Значна частина будов населення знаходиться на лівобережній частині ріки. Тут проходить залізнична лінія та на південно-східному боці - промислова зона.

Мукачево є "сікстаполісом", що означає - шість міст. Це раніші поселення Росвигова, Підмонастиря, Паланку, Підзамку, Підгорду та самого Мукачева.

Навколишні гори — Ловачка, Червона, Чернеча, Сороча, Попова, Павлова і Велика. 

Прочитано 2247 разів Останнє редагування Вівторок, 13 вересня 2016 17:18
Детальніше в цій категорії: Історія Мукачева »

ГАЛЕРЕЯ