Ви тутМіська влада/МІСЬКА РАДА/Депутати Мукачівської міськради звернулися до Президента, Кабміну та НКРЕКП щодо тарифів на електроенергію              
Четвер, 20 лютого 2020 16:01

Депутати Мукачівської міськради звернулися до Президента, Кабміну та НКРЕКП щодо тарифів на електроенергію              

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Депутати Мукачівської міськради звернулися до Президента, Кабміну та НКРЕКП щодо тарифів на електроенергію              

Причиною звернення стали негативні для Закарпаття наслідки запровадження з 1 липня 2019 року нової моделі ринку електроенергії в Україні.

Згідно з нею, за рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) визначено дві окремі торгівельні зони - «Бурштинський енергетичний острів» (БуОС) та «Об’єднана енергетична система України» (ОЕС України). На сьогодні всі споживачі електроенергії, які приєднані до електромереж і фізично розташовані в Закарпатській області, підключені до БуОС. Вона синхронізована з енергосистемою Європи, але водночас не має зв’язку з ОЕС України.

Основним виробником електроенергії для БуОС є компанія «ДТЕК Західенерго», яка утворює до 95% генерації. Внаслідок фактично існуючого монопольного становища ця приватна компанія формує таку ціну на електроенергію, яка майже на чверть дорожча, ніж в ОЕС України, тобто на решті території країни. Крім очевидного зловживання монопольним становищем в питанні ціноутворення, «ДТЕК Західенерго» також блокує постачання дешевшої електроенергії з Європи, що могло б знизити ціни для споживачів на території БуОС. Зокрема, «ДТЕК Західенерго», контролюючи близько 70% імпорту електроенергії із європейського напрямку, використовує лише 25-30% своєї квоти. Це недвозначно вказує на її справжні наміри – повністю заблокувати іншим постачальникам реалізацію дешевшої електроенергії.

Внаслідок цього підприємства Закарпаття поставлені в завідомо нерівні умови порівняно з виробниками в інших регіонах України. Адже через штучно завищену ціну електрики мають вищу собівартість продукції.

Окремо депутати міськради наголошують на тому, що для побутових споживачів у нашій області стали нормою постійні відключення електроенергії. Мало того, що цей анахронізм неприйнятний для сучасної європейської країни, але ще і створює значні незручності для життя та побуту людей. Громади все частіше звинувачують владу в нездатності навести лад.

Депутати міськради звертаються з проханням дати доручення НКРЕКП та Антимонопольному комітету України розібратися в ситуації та з’ясувати, наскільки обґрунтованими є ціни на електроенергію від компанії «ДТЕК Західенерго».

«У разі виявлення факту зловживання монопольним становищем вважаємо за необхідне застосувати штрафні санкції згідно з чинним законодавством.

Вирівняння диспропорцій у ціні на електроенергію матиме і велике суспільне значення. Збереження виробничого потенціалу Закарпаття і розвиток місцевого підприємництва є запорукою економічного процвітання нашого регіону, зупинення трудової міграції та залучення інвестицій», - йдеться у зверненні.

Відео: https://www.facebook.com/mukachevo.rada/videos/283605819267813/

Прочитано 81 разів

ГАЛЕРЕЯ