Ви тутМіська влада/МІСЬКА РАДА/У багатьох заражених COVID-19 є лише незначні симптоми ГРВІ. Особливо це характерно для ранніх стадій захворювання.
Понеділок, 25 травня 2020 09:39

У багатьох заражених COVID-19 є лише незначні симптоми ГРВІ. Особливо це характерно для ранніх стадій захворювання.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

           

 

 

               Новим коронавірусом можна заразитися від людини, яка має лише незначний кашель, а в іншому не відчуває себе хворою.
Згідно з інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я (WHO), основним механізмом передачі нової коронавірусної інфекції є краплинний. Тобто через краплі, які виділяються із дихальних шляхів інфікованої людини.
Наразі відомо, що є можливість зараження COVID-19 від людини з безсимптомним перебігом хвороби. Тривають дослідження щодо поширеності таких випадків.
Центр із контролю і профілактики захворювання США (CDC) інформує, що у кількох дослідженнях зафіксували інфікування SARS-CoV-2 людей, у яких ніколи не з’являлися симптоми ГРВІ: кашель, нежить, підвищення температури, утруднене дихання.
Точний рівень вірусної РНК SARS-CoV-2, що створює ризик передачі, поки не з'ясовано. Вважається, що ризик передачі є найвищим у людей із вираженою симптоматикою, оскільки викид вірусу є найбільшим на момент появи симптомів і зменшується протягом наступних днів. Однак частка передачі SARS-CoV-2 через безсимптомну інфекцію порівняно із симптоматичною інфекцією ще не є вивченою.
Щоб знизити ризик зараження COVID-19 або подальшого поширення інфекції слід:
?якомога частіше мити руки теплою водою із милом протягом 20-40 секунд або обробляти їх дезінфектором із вмістом спирту не менше 60%;
?у людних місцях дотримуватися відстані з оточуючими не менше метра;
?уникати місць великого скупчення людей;
?за можливості, не торкатися руками очей, носу і роту;
?дотримуватися правил респіраторної гігієни: кашляйте і чхайте в одноразову серветку, яку потім одразу треба викинути або, якщо її немає — у згин ліктя;
?самоізолюватися у разі появи респіраторних симптомів. Також потрібно ізолюватися від тих, з ким проживаєте, настільки, наскільки це можливо. Особливо, якщо живете із людьми похилого віку;
звернутися до сімейного лікаря у разі підвищення температури, кашлю, утрудненого дихання.
Таким чином, дотримання правил гігієни та фізичної дистанції — досі залишаються дієвими способами захиститися і запобігти поширенню COVID-19.
Прочитано 53 разів

ГАЛЕРЕЯ