Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Управління міськвиконкому/Управління освіти, молоді та спорту/У Мукачеві функціонують 3 спеціальні та одна логопедична група, особлива увага приділяється діткам з інклюзією
Четвер, 18 жовтня 2018 17:13

У Мукачеві функціонують 3 спеціальні та одна логопедична група, особлива увага приділяється діткам з інклюзією

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

 

Однією із головних рис розвиненої держави – є толерантне і турботливе ставлення до людей з особливими потребами.

Для України соціальний захист осіб з інвалідністю є особливо значущим питанням у зв'язку з тенденцією зростання їх частки у загальній структурі населення.

Якщо на початку 90-х років загальна чисельність осіб з інвалідністю становила близько 3 відсотків усього населення, то на сьогодні це близько 6 відсотків населення України.

У місті над Латорицею клопітка робота в напрямку навчання та розвитку дітей з особливими освітніми потребами розпочалася ще у 2013/2014 роках, саме тоді у Мукачеві було відкрито 5 інклюзивних класів.

На сьогодні, на жаль, кількість таких дітей у порівнянні з тим самим 2013 роком значно збільшилась. Тож організація належних умов для надання якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами, створення інклюзивних та спеціальних класів (груп) стало вимогою часу.

Сьогодні в Мукачеві у закладах дошкільної освіти навчаються в інклюзивних групах 20 дітей з особливими освітніми потребами. Такі групи функціонують у ДНЗ №11, 20, НВК 15, НВК "ЗОШ І ст. - гімназія", ДНЗ 34, 19,18,33, 21.

Окрім того у Мукачеві функціонують 3 спеціальні групи та логопедична група у дошкільному підрозділі НВК №10.

Для кожної дитини розроблена окрема навчальна програма, яка дає можливість підготуватись до навчання у школі, фахівцями-дефектологами та психологом проводиться постійна корекційно-розвивальна та відновлювальна робота.

У закладах загальної середньої освіти кожна дитина на інклюзивному навчанні(на даний час це більше 50 дітей) забезпечена психологічним супроводом, повним обсягом корекційно-розвиткових занять, та отримує необхідний дидактично-розвитковий матеріал.

Окрім того за кожною дитиною з особливими потребами закріплений асистент, який постійно наглядає за нею, дивиться, щоб для дитини було комфортно.

Варто зазначити, що у місті створено Інклюзивно-ресурсний центр.

Як розповіла його директор Сівачек Наталія, Центр дозволить створити необхідні умови для отримання якісної освіти та соціалізації дітей з особливими освітніми потребами (ООП) віком від 3 до 18 років, забезпечити фаховий супровід розвитку кожної дитини, яка потребує спеціальних послуг, підвищити рівень компетентності батьків та педагогічних працівників у питанні прав та можливостей дітей з ООП.

Управління освіти, молоді та спорту міськвиконкому

Прочитано 175 разів Останнє редагування Четвер, 18 жовтня 2018 17:17
Управління освіти, молоді та спорту

Про відділ

Facebook

Тел.: (03131) 2-13-67

Адреса:

м. Мукачево, пл. Духновича, 2 (кабінети № 60-64)

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація