Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Управління міськвиконкому/Управління освіти, молоді та спорту/Про відпочинок діток пришкільного табору «Веселка» при Мукачівській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 ім. Т.Г. Шевченка
Четвер, 11 липня 2019 09:11

Про відпочинок діток пришкільного табору «Веселка» при Мукачівській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 ім. Т.Г. Шевченка

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Дитячий пришкільний табір «Веселка» працював на базі Мукачівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 ім. Т.Г. Шевченка з 03 по 21 червня 2019 року.

Його створено з метою реалізації права кожної дитини на повноцінний відпочинок, задоволення інтересів і духовних запитів, відповідно до індивідуальних потреб дітей шкільного віку.

У пришкільному таборі відпочивало 90 дітей соціальних категорій, а саме:

- дітей, позбавлені батьківського піклування ;

- дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ;

- дітей з інвалідністю ;

- дітей, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи ;

- дітей малозабезпечених сімей ;

- талановитих та обдарованих дітей

- дітей з багатодітних сімей;

- дітей, які перебувають на диспансерному обліку

- дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села

- дітей, одному з батьківякихвстановленоінвалідність I або II групи

Враховуючи вікові та індивідуальні особливості дітей, їх було об’єднано у 3 загони: І загін – «Сонечко», ІІ загін – «Смайлик», ІІІ загін – «Невгамовні».

Кадрове забезпечення роботи табору: вихователі (16), медична сестра (1), обслуговуючий персонал (3), персонал працівників кухні (2).

Під час роботи пришкільного табору працівники та діти дотримувались правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.

Для вихованців літнього табору відпочинку «Веселка» було організовано повноцінне дворазове харчування в їдальні школи. Крім гарячих страв, у раціон входили свіжі овочі та фрукти.

Кожен день в таборі був насичений. Щоранку він розпочинав свою роботу й закінчував організаційними лінійками. Після лінійки всі загони шикувалися на ранкову зарядку.

У таборі вирувало цікаве та яскраве життя. Творчий колектив вихователів працював заздалегідь за складеним планом роботи табору, в якому кожен день мав тематичну назву, що дало змогу ефективно спланувати виховну роботу:

- День знайомства;

- День театру та кіно;

- День «Країна мрій»;

- День «Таланти серед нас»;

- День «Подорожуємо рідним краєм»;

- День туризму;

- День «Чарівний світ ігор та забав»;

- День мелодії;

- День мистецтва;

- День казки;

- День «Казкова країна дитинства»;

- День «У світі професій»;

- День «Умілі руки»;

- День прощання.

Педагогічний досвід вихователів табору сприяв розвитку спостережливості і творчої самостійності дітей, фізичної витривалості, інтересу до занять, зміцнення здоров’я, відносин у колективі, взаємовідповідальності, бажання брати активну участь у спільних справах, конкурсах, змаганнях, святах, іграх, лінійках.

Щодня для дітей проводились різноманітні виховні заходи. У перший день вихованці розучували девізи, речівки, малювали емблему загону та готувалися до урочистого відкриття табірної зміни.

Особливою популярністю користувався у вихованців художньо-естетичний напрям роботи, бо саме заходи такої спрямованості сприяють розвитку обдарованості, дозволяють учням реалізувати свої творчі можливості, спробувати себе в різних ролях, проявити свій творчий потенціал. Цікавими заходами були: «Алло, ми шукаємо таланти», «В ритмі танцю», «Відгадай мелодію», «Музична феєрія», «Веселкове караоке», «Мистецтво моди» та інші.

До проведення цікавих заходів залучалися вчителі школи. Так, вчителем музичного мистецтва проведено вікторину «Дитячий дивограй пісень», вчителем трудового навчання – «Свято дощу», вчителем образотворчого мистецтва – вікторину «У світі мистецтва» та практичне заняття «Чарівний пензлик», психологом школи проведено вікторину «Граючи пізнаємо».

Вчителями іноземних мов організовано для вихованців інтерактивну гру «У гостях у французької мови», мандрівку «Це наш зоопарк», калейдоскоп «Галопом по Європі» та квест «Подорож Європою».

Цікаву екскурсію «Пам’ятками рідного міста»для дітей провів вчитель історії.

Невід’ємною частиною табірного життя стала спортивно-масова робота. Протягом всієї табірної зміни для зміцнення здоров’я дітей вихователями проводились спортивні заходи та естафети, серед яких: «Веселі старти», «Великі перегони», «Найспритніші». Проводилисьрухливі ігри з використанням м'яча, скакалки, обручів тощо.

Із захопленням вихованці табору приймали участь у заходах, проведеними представниками позашкільних закладів та інших установ.

Для сприяння розвитку талантів проводились майстер-класи для дітей від керівників гуртків МЦПО та МЦДЮТ: «Початкове технічне моделювання», «Бісероплетіння», «Гончарство».

Пізнавальну акцію «Актуальні професії на ринку праці» провели з вихованцями представники Мукачівського центру зайнятості.

Чудового настрою додало дітям в День туризму заняття з техніки пішохідного туризму, яке провели для них представники Мукачівського центру позашкільної освіти.

За період роботи табору діти здійснили екскурсію по території МЦПО. Відвідали чудові розважальні програми в МЦДЮТ. Переглянули цікаві фільми в кінотеатрі «Перемога» та вистави у драматичному театрі. Мали змогу відвідати басейн та розважальні дитячі атракціони в «Депеш-парку».

Протягом табірної зміни діти багато часу перебували на свіжому повітрі, більшість ігор і спортивних занять проводилося на вулиці, де вони мали можливість відпочити і зміцнити своє здоров’я.

У день урочистого закриття табору «Веселка» вихованці поділилися враженнями та відзначили, що цей період був цікавим, насиченим подіями та враженнями.

Відпочинок у таборі неймовірно сподобався дітям, адже кожного дня були нові завдання, нові свята, змагання та конкурси. Режим дня відповідав потребам дитини, було гармонійно поєднано відпочинок та розваги, хвилини релаксації та активних дій. Це сприяло відпочинку дітей, покращенню їхнього фізичного та морального здоров’я, згуртуванню учнівського колективу.

Крім цього, діти отримали безліч неймовірних вражень та яскравих емоцій, які будуть супроводжувати їх все літо.

Управління освіти, молоді та спорту міськвиконкому

Прочитано 109 разів
Управління освіти, молоді та спорту

Про відділ

Facebook

Тел.: (03131) 2-13-67

Адреса:

м. Мукачево, пл. Духновича, 2 (кабінети № 60-64)

ГАЛЕРЕЯ