Четвер, 19 вересня 2019 16:12

Про роботу вишів та особливості навчання студентів

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

Другий день роботи латвійсько-української частини Міжнародного семінару «Європейські цінності та компетентності у роботі закладів освіти, культури, охорони здоров'я, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування: формування, впровадження і моніторинг» проходив у Ризі, столиці Латвії, на базі Ризького університету імені Страдіна.

Цей університет вважається найпрестижнішим вишем у країнах Балтії. Диплом цього навчального закладу визнають усі країни Євросоюзу. Тут навчається багато іноземних студентів, переважно з Німеччини (40%). Навчання у вищих навчальних закладах Латвії платне і коштує близько 12 тисяч євро на рік. Та кращі студенти після першого року навчання мають право подавати документи на отримання стипендії, яку їм оплачують як держава, так і меценати.

Влада Латвії виділяє значні кошти для навчально-технічного забезпечення закладів вищої освіти. На їхню думку, студенти повинні багато практикувати до того часу, як почнуть працювати у реальних умовах. Це передовсім стосується медичних закладів вищої освіти, які в Латвії повністю оснащені усім технічним обладнанням, яке присутнє у справжніх медичних установах.

Студенти навчаються у медзакдах близько 11-12 років: 6 - обов’язкове загальне навчання, а інші 5-6 років - навчання за спеціалізацією.

Заробітна плата хірурга чи травматолога від 1,5 до 2,5 тисяч євро, тоді як лікаря сімейної медицини - 3 тис. євро.

Студентів спочатку навчають працювати з 3D-обладнанням, потім вони практикуються на маникенах (ціна якого від 120 тис. євро), які поводяться як живі люди: дихають, реагують на біль тощо. І лише після досягнення досконалого вміння надавати лікарські послуги студенти-медики починають працювати зі спражніми пацієнтами.

На семінарі також була присутня радник Посольства України в Литвії Валентина Волкова, яка повідомила, що український народ повинен бути вдячним Литовській Республіці, адже та завжди надає фінансову допомогу нашій державі. Наприклад, 40 воїнам АТО, які зазнали серйозних понівечень під час бойових дій, надано медичні та психологічні послуги, кошти на які виділено з латвійського державного бюджету. Також групу з 75 українських дітей оздоровлено в оздоровчих таборах Латвії тощо.

Управління освіти, молоді та спорту міськвиконкому

Прочитано 262 разів Останнє редагування Четвер, 19 вересня 2019 16:13
Управління освіти, молоді та спорту

Про відділ

Facebook

Тел.: (03131) 2-13-67

Адреса:

м. Мукачево, пл. Духновича, 2 (кабінети № 60-64)

ГАЛЕРЕЯ