Четвер, 14 березня 2019 16:40

Що основне потрібно знати про цивільно – правововий договір?

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

Правовідносини в цивільно-правовому договорі регулюється цивільним законодавством, а не трудовим, тобто дві рівноправні сторони домовляються про виконання робіт або надання послуг із зазначенням їх вичерпного переліку в договорі. Сторонами в договорі є: Замовник та Виконавець.

Предмет договору не може бути розпливчастий, в предметі договору повинно вказуватися конкретна робота або надання послуг.

Факт виконання оформляється актом виконаних робіт/надання послуг, який підписується обома сторонами договору.

Окрім, переліку робіт/послуг в договорі обов’язко зазначається строки виконання робіт/надання послуг або кожного окремого їх етапу, вартість виконання робіт/ надання послуг та порядок розрахунку.

Особа, яка виконує роботу / надає послуги не включається до штатного розпису, не підпорядковується правилам внутрішнього-трудового розпорядку і не отримує соціальні гарантії від держави (наприклад: виплата лікарняного, індексація заробітної плати, відпустка із збереженням заробітної плати тощо), які гарантуються працівникам за трудовим договором.

Зверніть увагу:

- цивільно-правовий договір не може бути укладений на невизначений

термін;

- предмет цивільно-правового договору повинен містити вичерпний перелік робіт/послуг;

- цивільно-правовий договір повинен містити вартість робіт/послуг;

Якщо під час інспекційного відвідування встановлюється, що фактично відносини між підприємством та фізичною особою є трудовими, а не цивільно-правовими, то до такого підприємства застосують санкції у розмірі 30 мінімальних заробітних плат за кожного працівника, тобто 125 190грн.

Сектор з питань праці управління праці

та соціального захисту населення

виконавчого комітету

Мукачівської міської ради

Прочитано 185 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація