Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Секретаріат ради/ІНФОРМАЦІЯ про діяльність прокуратури на території міста упродовж 2018 року (відповідно до вимог ст. 6 Закону України «Про прокуратуру»)
Понеділок, 11 лютого 2019 10:07

ІНФОРМАЦІЯ про діяльність прокуратури на території міста упродовж 2018 року (відповідно до вимог ст. 6 Закону України «Про прокуратуру»)

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

Мукачівською місцевою прокуратурою, в межах повноважень, основні зусилля зосереджено на питаннях підвищення ефективності прокурорської діяльності, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності, забезпечення відшкодування завданих збитків, додержання конституційних прав громадян у кримінальному провадженні, розкриття кримінальних правопорушень, боротьбу з корупцією та організованою злочинністю.

У взаємодії з іншими правоохоронними органами вжито низку узгоджених заходів, спрямованих на підвищення ефективності протидії злочинності, в тому числі корупції.

За участю керівників правоохоронних органів у поточному році проведено 2 координаційні наради, на яких розглядалися питання боротьби зі злочинністю, корупцією, стан розкриття та розслідування злочинів, додержання вимог чинного законодавства та захисту конституційних прав громадян. Крім того, проведено 43 оперативних нарад, на яких були затверджено заходи, направлені на протидію злочинним проявам.

Завдяки вжитим заходи, вдалося зменшити на -12% рівень злочинності в м.Мукачево на 10 тисяч населення у повірнянні з минулим роком. Проте, він все ще залишається одним з найбільших показників серед районних центрів в Закарпатській області.

Упродовж 2018 року по м. Мукачево в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 3124 кримінальних правопорушень, що на -4,9% менше в порівнянні з минулим роком.

Зменшення росту злочинності та кількості зареєстрованих кримінальних правопорушень призвело до зменшення в основному більшості показників тяжкості вчинених злочинів. Так, спостерігається зменшення кількості облікованих тяжких кримінальних правопорушень на території міста на -9,3%, середньої тяжкості -12,2%, невеликої тяжкості -25,8%.

Разом з тим у два рази збільшився показник вчинених особливо тяжких злочинів – з 27 до 57. Ріст вказаної категорії відбувся за рахунок крадіжок з проникненням.

У поточному році відбулось зменшилась кількість умисних вбивств з 3 до 1, спричинення тяжких тілесних ушкоджень залишилось на рівні минулого року (4 злочини).

В цілому зменшилась також кількість злочинів проти власності з 982 до 909. В основному це відбулось внаслідок зменшення грабежів з 51 до 27 (-58,8%), шахрайств з 178 до 93 (-47,8%).

Разом з тим, трохи збільшився показник кількості вчинених крадіжок + 9,9% (690 проти 670 за аналогічний період 2017 року) та привласнення, розтарта майна або заволодіння ним, шляхом зловживання службовим становищем +45.2 (61 проти 42 у 2017 році).

Також спостерігається збільшення кількості злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту на території м. Мукачево на +21,6% (45 проти 37 за аналогічний період минулого року).

Упродовж 2018 року по м. Мукачево всього закінчено 2530 кримінальних проваджень, з них 332 - направлено до суду з обвинувальним актом, 2 – з клопотанням про застосування примусових заходів медичного, виховного характеру, у 2193 кримінальних проваджень прийнято рішення про закриття.

Реалізовуючи повноваження прокурора при здійсненні нагляду за додержанням законів органами досудового розслідування, Мукачівською місцевою прокуратурою скасовано 148 постанов про закриття кримінальних проваджень, з яких 5 кримінальних проваджень у подальшому було скеровано до суду, дано 755 письмових вказівок.

За вказаний період працівниками прокуратури погоджено та прийнято участь у розгляді слідчими суддями 256 клопотання слідчих про застосування до підозрюваних запобіжних заходів, з них: 68 клопотань про застосування запобіжного заходу у виді особистого зобов’язання, 74 у виді домашнього арешту, 114 у виді тримання під вартою.

Здійснюючи нагляд за додержанням законності в діяльності правоохоронних органів на стадії досудового розслідування керівництву Головного управління Національної поліції в Закарпатській області та начальнику Мукачівського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області місцевою прокуратурою скеровано 16 листів про усунення порушень вимог кримінального процесуального законодавства, допущених працівниками Мукачівського відділу поліції при реєстрації кримінальних правопорушень, внесенні відомостей щодо них до ЄРДР, а також при проведенні досудового розслідування у кримінальних провадженнях, законність поміщення, строків тримання, у кімнатах для затриманих і доставлених чергової частини та ІТТ відділів поліції.

Державними обвинувачами з прийняттям кінцевого рішення прийнято участь у судовому розгляді 686 кримінальних проваджень, 497 з постановленням вироків, 3 - ухвал про застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру, 22- ухвали про закриття та 26 – пов’язаних з виконання вироку.

Упродовж звітного періоду прокуратурою розпочато досудове розслідування у 4 кримінальних правопорушеннях з ознаками корупції за ч.3 ст. 368, 369, ч.ч.2,3,4,5 ст. 191 КК України. За результатами досудового розслідування у всіх 4 провадженнях обвинувальні акти скеровані до суду.

Крім того, у відповідності до вимог ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» прокуратурою підготовлено та скеровано 6 подань про проведення службових розслідувань за фактами невжиття заходів щодо своєчасності перевірки та неповідомлення НАЗК про неподання е- декларації депутатами сільських рад, а також виявлено 17 можливих випадків вчинення адміністративних корупційних правопорушень, про що відповідно інформовано Управління захисту з питань економіки в ГУНП в Закарпатській області для вирішення питання про складання адміністративних протоколів.

Вжито ряд організаційних та практичних заходів спрямованих на активізацію заходів представницького характеру на пріоритетних напрямах діяльності, що певною мірою відображають дані про роботу прокурора.

Реалізовуючи представницькі повноваження місцевою прокуратурою упродовж 2018 року пред’явлено 19 позовних заяв на загальну суму 6,8млн.грн., із них 4 у земельній сфері на загальну суму 4,073 млн.грн. та 2 у сфері комунальної власності на суму 526 тис.грн.

У звітному періоді судами задоволено 15 позовних заяв на загальну суму 799 тис. грн., із низ 3 у земельній сфері та 2 у сфері комунальної власності (на суму 521 тис.грн.)

За позовними заявами місцевої прокуратури добровільно відшкодовано 254 тис.грн.

До Мукачівської місцевої прокуратури упродовж 2018 року надійшло 791 звернень. З яких вирішено по суті 453 та 334 направлено для вирішення в інші відомства, 4 - залишено без розгляду.

З вирішених прокуратурою 453 звернень 387 стосувались стану досудового розслідування у кримінальних провадженнях слідчих національної поліції, 3 – з питань участі у кримінальному провадженні у суді,2 звернення з питань представництва, 1 – про права дітей .З розглянутих та вирішених звернень у поточному році задоволено 25. Всі звернення були з питань досудового розслідування.

Упродовж звітного періоду прокурорами Мукачівської місцевої прокуратури на особистому прийомі прийнято 209 громадян. Особистий прийом проводиться прокурорськими працівниками у зручний для громадян час та вихідні дні черговими прокурорами. На вході в приміщення прокуратури облаштована поштова скринька для звернень та пропозицій громадян. Також прокуратурою розроблені та затверджені графіки прийому громадян. Дані графіки опубліковані в міських ЗМІ та доведені до відома населення.

З метою формування у суспільстві об’єктивної оцінки про виконання прокуратурою визначених законом функцій, підвищення її авторитету забезпечено взаємодію із засобами масової інформації. Упродовж звітного періоду діяльність прокуратури по основних пріоритетних напрямках висвітлювалася у публікаціях, розміщених на сторінках Інтернет видань (120), у друкованих виданнях (2), інформаційних повідомленнях на радіо (14) та надіслано 14 інформацій до органів влади.

Питання забезпечення безумовного та повного виконання вимог законодавства і надалі залишаються визначальним у роботі Мукачівської місцевої прокуратури.

Про наведене інформую відповідно до статті 6 Закону України «Про прокуратуру».

Керівник Мукачівської

місцевої прокуратури О.Братюк

Прочитано 84 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація