Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Служба у справах дітей/Звіт про роботу служби у справах дітей виконавчого комітету Мукачівської міської ради за період квітень 2018 року по вересень 2018 року
П'ятниця, 07 вересня 2018 17:22

Звіт про роботу служби у справах дітей виконавчого комітету Мукачівської міської ради за період квітень 2018 року по вересень 2018 року

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

 

 

За період з 01.04.2018 по 01.09.2018 року до служби у справах дітей надійшло та опрацьовано 384 документи; підготовлено 28 проектів рішень виконавчого комітету Мукачівської міської ради. У межах делегованих повноважень, відповідно до звернень громадян, надано 22 дозволи на здійснення правочинів щодо майна право власності або право користування яким мають діти; розв'язано 19 спірних питань щодо визначення місця проживання дітей, батьки яких внаслідок розлучення проживають окремо та участі у вихованні дитини того з батьків, який проживає окремо від дитини; вирішено питання реєстрації народження 2 покинутих немовлят та влаштування їх в родини опікунів; надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування, 11 дітям; 10 неповнолітніх влаштовано під опіку (піклування); за різних обставин 3 дітей відраховано з числа вихованців ДБСТ.

В інтересах дітей, з метою захисту їх прав взято участь в 74 судових засіданнях у ході яких розглядалися позивні вимоги щодо позбавлення/поновлення батьківських прав; усиновлення; визначення місця проживання дітей; усунення перешкод у вихованні дітей та встановлення форми і режиму побачень з ними; позбавлення або поновлення права на користування житлом та усунення перешкод у користуванні ним; стягнення заборгованості за кредитом на житло в якому проживають діти.

Організовано та проведено 10 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 36 питань, які потребували колегіального вирішення, пов’язаних із соціально-правовим захистом законних прав та інтересів дітей.

Опрацьовано 5 повідомлень про випадки жорстокого поводження з дітьми, які постраждали від насильства в сім'ї, побиття однолітками та 12 повідомлень про отримання неповнолітніми травм різного ступеня важкості. В усіх випадках з’ясовано причини, що спонукали дітей та дорослих до жорстокості, проведено оцінку рівня безпеки кожної дитини, забезпечено надання необхідної допомоги у вирішенні питань їх правового та соціального захисту, до поліції скеровані листи, про притягнення кривдників, або їх батьків до відповідальності.

За звітній період розглянуто 11 повідомлень про систематичне ухилення дітей від навчання, з'ясовано причини, з яких діти не відвідували навчальні заклади, батьків, які нехтували своїми обов'язками в частині здобуття дітьми освіти, за клопотанням служби у справах дітей, притягнуто до адміністративної відповідальності. Діти повернуті на навчання.

З метою захисту права неповнолітніх на здобуття освіти, в межах розгляду 3 звернень вищих навчальних закладів, щодо відрахування неповнолітніх студентів, які за різних обставин не відвідували навчання та мали незадовільні результати, службою проведено бесіди з дітьми та їх батьками. Кожній дитині надано шанс скористатися відмовою служби на відрахування її з числа студентів та виправити ситуацію з навчанням до набуття повноліття.

У зв'язку з ростом дитячої злочинності, з метою налагодження співпраці по її запобіганню, в межах діяльності міської комісії з питань захисту прав дитини проведено нараду за участі представників ювенальної превенції, служби пробації, навчальних закладів міста, соціальних працівників, які супроводжують дітей, схильних до протиправних вчинків. Працівники служби у справах дітей взяли участь у 4 засіданнях шкільних рад профілактики, зустрілись з школярами та прочитали лекції на правову тематику.

За звітній період розглянуто та перевірено 19 повідомлень по відношенню до 52 дітей, де батьки без поважних причин не піклуються про фізичний і духовний розвиток дітей, їх навчання, підготовку до самостійного життя. Зокрема, не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дітей, що негативно впливає або може вплинути на їх фізичний розвиток, не створюють умов для отримання ними освіти. Всі повідомлення надійшли від громадян та суб'єктів соціальної роботи. За наслідками перевірки складено 19 актів обстежень умов проживання, вивчено причини та фактори, які спричинили виникнення складних життєвих обставин дітей, зібрано інформацію про дітей та їх батьків від суб'єктів соціальної роботи (освіти, медицини, правоохоронних органів, управління праці та соціального захисту населення). Відповідно до проведеної роботи на облік служби взято 27 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах. З них 23 - це діти, які проживають в сім'ях, де батьки ухиляються від виконання своїх обов'язків; 3 дітей, які зазнали жорстокого поводження; 1 дитина, яка систематично самовільно залишає місце постійного проживання. Інформація про всіх дітей, які поставлені на облік, внесена до журналу обліку дітей та до Єдиного електронного банку даних дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, а також скерована до сектору соціальних служб сім'ї, дітей та молоді УПСЗН, управління освіти, закладів охорони здоров’я для проведення з дітьми та сім’ями роботи в межах власних повноважень.

З метою захисту прав дітей зазначеної категорії з усіма батьками проведено профілактичні бесіди, надано їм консультативну допомогу з питань працевлаштування, оформлення державних соціальних виплат, з'ясовані причини та умови, які призвели до порушення прав дітей, від батьків взято письмові зобов’язання щодо негайного виправлення ситуації та усунення причин, які призвели до порушення прав дитини. Скеровано листи до відділу поліції щодо притягнення до відповідальності батьків, які неналежним чином виконують обов’язки по вихованню та утриманню дітей. За інформацією поліції 19 батьків притягнуті до відповідальності.

З метою проведення профілактичної роботи з неблагополучними сім’ями, службою у справах дітей спільно з працівниками ювенальної превенції проводиться щоквартальне відвідування таких сімей. У ході відвідування вивчено ставлення батьків до виховання дітей, створення умов для їх розвитку, проведено бесіди, надано консультації. Упродовж звітного періоду таких родин обстежено 25. За наслідками проведеної роботи 6 батьків притягнуто до адміністративної відповідальності. В результаті проведеної роботи з батьками та покращенням ситуації в родинах з обліку служби у справах дітей знято 32 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах.

На даний час актуальною проблемою залишається бездоглядність дітей, що полягає у невиконанні батьками соціально-виховних функцій. З метою запобіганню такого явища, своєчасного виявлення та обліку дітей із сімей, які неспроможні виконувати виховні функції, потребують соціального захисту, службою у справах дітей організовано та проведено 8 профілактичних рейдів “Діти вулиці”, “Вокзал”, “Немовля” під час яких виявлено 2 дітей, які займались жебракуванням в центральній частині міста. Їх родини відвідано. Обоє дітей виховуються в багатодітних сім’ях, де батьки неналежним чином займаються їх вихованням. З однієї родини, де мати схильна до зловживання спиртними напоями, не працює, порушила житлові права дітей, троє дітей вилучено і влаштовано до Закарпатського обласного притулку для дітей. Матір притягнуто до адміністративної відповідальності та надано можливість усунути недоліки. Друга дитина, повернута в родину, матір попереджена про відповідальне батьківство.

Метою роботи служби у справах дітей з сім’ями, де батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків та ведуть асоціальний спосіб життя, є збереження біологічної сім’ї, недопущення вилучення дітей з сім’ї, відновлення її функціональної спроможності щодо виховання дітей. Тому, службою вживаються всі необхідні заходи щодо виховання дітей в біологічних родинах. Звичайно ж, крайнім заходом після низки проведеної службою у справах дітей, спільно з усіма зацікавленими структурами підрозділами, роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, є позбавлення батьківських прав. За звітній період підготовлено та подано до Мукачівського міськрайонного суду один позов щодо позбавлення батьківських прав однієї матері по відношенню до п'яти дітей.

Станом на 01.09.2018 року на обліку служби перебуває 11 неповнолітніх, які вчинили правопорушення. Всі ці діти відвідані за місцем їх проживання та навчання. В кожному випадку з'ясовані причини та обставини за яких вони вчинили злочин. Від батьків та дітей взяті письмові пояснення. В навчальні заклади скеровано листи з метою забезпечення з ними виховної та профілактичної роботи. Всі батьки притягнуті до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов'язків.

На первинному обліку служби у справах дітей виконавчого комітету Мукачівської міської ради станом на 01.09.2018 року перебуває 180 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Із них 65 влаштовано під опіку/піклування; 36 є вихованцями дитячих будинків сімейного типу; 14 виховується в прийомних сім’ях; 8 діток, у відповідності до віку та стану здоров’я, знаходяться в обласному Будинку дитини м. Свалява,; 2 дівчат перебувають в Будинку Милосердя “Добрий Самаритянин”; 15 дітей є учнями Перечинської загальноосвітньої школи-інтернату; 7 за станом здоров'я та рівнем розумового розвитку навчаються в Домбоківській спеціальній школі-інтернаті; 9 є інвалідами, потребують постійного догляду та допомоги, і знаходяться в спеціалізованих будинках-інтернатах Мінсоцполітики; 11дітей навчаються в закладах професійно-технічної освіти, ліцеях та коледжах і перебувають на повному державному забезпеченні; 4 дітей виховуються в Чинадіївському дошкільному навчальному закладі (дитячому будинку) інтернатного типу; 9 - в сім'ях родичів до остаточного вирішення питання усиновлення та визнання батьківства.

За 5 місяців з первинного обліку знято 9 дітей. Із них 6 дітей у зв’язку з досягнення повноліття; 1 дитина внаслідок надання повної цивільної дієздатності; 1 дитина повернута на виховання батькові і 1 усиновлена. На первинний облік взято 6 дітей: 3 дітей-сиріт та 3 дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 2 передані під опіку бабусям, стосовно 2 біологічний батько має намір визнати батьківство; 2 дітей віком до 1 року будуть тимчасово влаштовані до обласного будинку дитини.

На території міста здійснюють діяльність 6 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 39 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і 3 повнолітніх осіб; 6 прийомних сімей, які виховують 15 прийомних дітей. На обліку служби у справах дітей перебуває 54 опікунів/піклувальників, які виховують 68 дітей, з яких 10 перебувають на первинному обліку інших служб. Загалом на території міста проживає 122 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, а також 40 усиновлених дітей.

Прочитано 206 разів

ГАЛЕРЕЯ