Ви тутМіська влада/ОРГАНИ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ/Відділи міськвиконкому/Служба у справах дітей Мукачівської міської ради/Звіт про роботу служби у справах дітей виконавчого комітету Мукачівської міської ради за період листопад 2017 року по листопад 2018 року
П'ятниця, 23 листопада 2018 16:11

Звіт про роботу служби у справах дітей виконавчого комітету Мукачівської міської ради за період листопад 2017 року по листопад 2018 року

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

 

За звітний період через систему ДОК ПРОФ службою у справах дітей виконавчого комітету Мукачівської міської ради для ознайомлення та вирішення надійшло 1027 документів, безпосередньо на виконання підрозділу 741 документ. Всі документи опрацьовані якісно без порушення термінів. На протязі року службою підготовлено 73 проекти рішень виконавчого комітету Мукачівської міської ради та 5 проектів рішень сесії Мукачівської міської ради.

На звернення громадян міста в межах повноважень органу опіки та піклування надано 74 дозволи на вчинення правочинів щодо майна право власності або право користування яким мають діти; розв’язаний спір та визначено місце реєстрації та проживання 47 дітей внаслідок окремого проживання батьків; розв’язаний спір щодо участі 8 батьків у вихованні дітей та спілкуванні з ними після розлучення батьків, проведена реєстрація народження 5 немовлят підкинутих або залишених в лікарняних закладах; з метою усунення загрози життю та здоров’ю 10 дітей вилучені у батьків; надана повна цивільна дієздатність неповнолітнім, які народили та зареєстровали народження дітей; для захисту прав дитини, розлученої з сім’єю, призначений законний представник.

Взята участь у 225 судових засіданнях по цивільних та кримінальних справах, що зачіпляють інтереси дітей.

На засіданнях комісії з питань захисту прав дитини розглянуто 62 питання та прийнято відповідні рішення, які сприяли забезпеченню реалізації прав дітей на життя, охорону здоров'я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання, всебічний розвиток. Всього проведено 17 засідань вищеназваної комісії.

За звітній період до служби у справах дітей надійшли повідомлення про 6 випадків жорстокого поводження з дітьми, які постраждали від насильства в сім'ї, побиття однолітками, загрози вчинення експлуатації дитини та 28 повідомлень про отримання неповнолітніми різного роду травм, в тому числі 3 випадки алкогольного отруєння, 3 - отруєння чадним газом та 1 випадок медикаментозного отруєння дитини. У всіх випадках з’ясовано причини та обставини при яких діти зазнали жорстокості або отримали травми, забезпечено надання необхідної допомоги у вирішенні питань їх правового та соціального захисту, до поліції скеровано листи про притягнення батьків та кривдників дітей до адміністративної відповідальності.

У ході Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» виявлено 4 дітей, які першого вересня 2018 року не приступили до навчання в одній із шкіл. Внаслідок профілактичних заходів, проведених спільними зусиллями служби у справах дітей виконавчого комітету Мукачівської міської ради та ювенальної превенції Мукачівського міського відділу поліції батьки, що не забезпечили умови для здобуття дітьми загальної середньої освіти, притягнуті до адміністративної відповідальності і троє дітей повернулись до навчального закладу. Місце знаходження та причини ухилення від навчання стосовно однієї дитини наразі встановлюються.

Розглянуто 14 повідомлень адміністрацій навчальних закладів про безпідставні пропущення дітьми уроків. У всіх випадках з'ясовано причини, з яких діти не відвідували навчальні заклади. Спеціалістами служби проведено рейдові перевірки, обстежено житлово-побутові умови проживання сімей, які опинились у складних життєвих обставинах та сімей, діти з яких безпідставно пропускають уроки. З дітьми проведено профілактичні бесіди про обов'язкове відвідування ними навчального закладу, батьків попереджено про адміністративну відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків, забезпечення необхідних умов для навчання та виховання дітей.

За результатами розгляду листів службою у справах дітей скеровано листи до міського відділу поліції про притягнення 49 батьків та 4 піклувальників до адміністративної відповідальності за неналежне виконання обов'язків щодо забезпечення необхідних умов утримання, навчання та виховання дітей, а також направлено лист до управління праці та соціального захисту населення щодо розгляду, в межах компетенції, питання доцільності виплат державної соціальної допомоги на дітей 40 матерям, які нехтують батьківськими обов’язками. Дітей повернуто на навчання.

Станом на 01.11.2018 року на обліку служби у справах дітей згідно паперових та електронних носіїв перебуває 72 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах. З них:

- 64 дітей, що виховуються у сім’ях, де батьки або особи, що їх замінюють, ухиляються від виконання свої батьківських обов’язків;

- 1систематично самовільно залишає місце постійного проживання

- 4 дітей, що постраждали від жорстокості та насильства з боку дорослих;

-3 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, переміщених з зони АТО.

Протягом звітного періоду службою на облік взято 42 дітей даної категорії, покращенням ситуації в сім’ях, з обліку знято 54 дітей. Умови проживання дітей, що опинились у складних життєвих обставинах, щоквартально обстежуються, за звітній період обстежені умови проживання 150 дітей. Здійснюється контроль за їх навчанням, станом здоров’я та розвитку, вирішено питання їх обов’язкового медичного обстеження. За сприянням служби вирішене питання влаштування до дошкільних навчальних закладів 12 дітей, що опинились у складних життєвих обставинах та поновлено право на навчання 1 дитини даної категорії.

За звітний період 157 батькам надана консультативна допомога по питаннях їх працевлаштування та оформлення соціальних виплат на утримання дітей; за місцем навчання з 53 дітьми проведена профілактично-попереджувальна робота. У зв’язку із загрозою життю та здоров’ю дітей службою з несприятливого середовища вилученню 10 дітей, які були тимчасово влаштовані до обласної дитячої лікарні, притулку для дітей та центру соціальної реабілітації для дітей служби у справах дітей Закарпатської ОДА. До Мукачівського міськрайонного суду службою у справах дітей направлено 4 позовних заяви про позбавлення 4 батьків батьківських прав по відношенню до 8 дітей, 1 позовна заява про відібрання 10 дітей від 2 батьків без позбавлення їх батьківських прав.

За поданням служби прийняті рішення: про притягнення 130 батьків та 8 піклувальників до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських та опікунських обов’язків. Службою проведено 180 індивідуальних профілактичних бесід з батьками, що неналежно виконують свої обов’язки. В навчальних закладах міста прочитано 8 лекцій з питань профілактики протиправної поведінки дітей, запобігання насильства та правового захисту дітей.

З метою виявлення дітей схильних до бродяжництва та жебракування, служба у справах дітей спільно з працівниками ювенальної превенції проведено 18 рейдових перевірок, обстежено 138 неблагополучних сімей в яких проживають діти, 23 дітей, батьки яких нехтували батьківськими обов’язками, тимчасово влаштовані до обласного притулку для дітей смт. Батьово, 2 дітей в обласну дитячу лікарню. З метою перевірки цільового використання коштів виплачених матерям при народженні дітей на утримання їх до 3-річного віку, на протязі звітного періоду працівниками служби, спільно з державними соціальними інспекторами управління праці та соціального захисту населення, були обстежені 16 неблагополучних сімей, за наслідками перевірок кошти припинені на утримання 8 дітей).

Внаслідок налагодження співпраці між службою у справах дітей, медиками, освітянами та соціальними працівниками спільно розглянуто 33 повідомлень про порушення прав дітей, проведено обстеження 12 сімей, в яких виховуються діти. З дітьми та їх батьками проведено профілактичні бесіди, діти перебувають під контролем за місцем навчання та проживання. Спільно з управлінням праці та соціального захисту населення проведено 12 рейдових перевірок умов проживання дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей, в гуртожитку по вулиці Токаря Михайла 71 “в”. За наслідками рейдових перевірок направлено 6 листів до міського відділу поліції про притягнення батьків до відповідальності.

Відповідно до інформації Мукачівського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області в місті спостерігається спад дитячої злочинності на 60% .

З початку року дітьми вчинено шість злочинів: 3 - крадіжки, 1 – розбійний напад, 1 - незаконне зберігання наркотичних засобів, 1 – умисне нанесення тілесних ушкодженнь середньої тяжкості. В злочинній діяльності взяло участь 8 дітей, віком від 15 до 18 років, один з них вже не вперше. Лише в одному випадку дитина скоїла злочин під наставництвом дорослої особи, у всіх інших випадках неповнолітні діяли самостійно. За наслідками розгляду Мукачівським міськрайонним судом кримінальних справ один неповнолітній, який вже неодноразово засуджувався до умовної міри покарання, отримав реальну міру покарання, двоє засуджені умовно, одна справа закрита, четверо дітей перебувають у слідчому ізоляторі, їх справи перебувають на розгляді в суді .З метою захисту прав дітей, які скоїли злочин, а також їх соціального захисту, з'ясування причин та умов, які призвели до вчинення дітьми правопорушень, сприяння покращенню їх фізичному, духовному та інтелектуальному розвиткові працівниками служби у справах дітей проведено обстеження матеріально - побутових умов проживання цих дітей в сім'ї, з'ясовано роль батьків у вихованні дітей, через навчальний заклад вивчено особливості поведінки та навчання, зайнятість у гуртках, клубах за інтересами. За результатами проведеної роботи одну дитину взято на облік служби як таку, що опинилась у складних життєвих обставинах. З кожним із підлітків проведено відповідну профілактичну, роз'яснювальну та виховну роботу. З батьками проведено бесіди, роз'яснення чинного законодавства щодо безпосередньої відповідальності за виховання, навчання дітей та забезпечення належних умов для всебічного їх розвитку. Скеровані 7 листів до Мукачівського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області про притягнення батьків до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов'язків.

Станом на 01.11.2018 року на первинному обліку служби у справах дітей перебуває 168 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них під опікою/піклуванням перебуває 69 дітей, в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях відповідно 35 та 13 дітей, в дитячих закладах — 51 дитина:

ОБД м. Свалява — 10 дітей,

Перечинська загальноосвітня школа-інтернат 15 дітей,

середні профтехучилища 9 дітей,

Вільшанський та Мукачівський будинок-інтернат для інвалідів - 5 і 1 дитина,

Домбоківська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат — 3 дітей,

Чинадіївський дошкільний навчальний заклад інтернатного типу (дитячий будинок) — 3 дітей,

в Благодійному фонді та в тимчасовій формі перебуває 5 дітей.

Усиновленню підлягають 83 дитини, на всіх складені анкети, по досягненню відповідного віку до служби у справах дітей Закарпатської ОДА та Мінсоцполітики скеровані уточнюючі інформації на 22 дітей. На обліку служби перебуває 7 кандидатів в усиновлювачі: 6 подружніх пар та одна особа. Троє з кандидатів уже отримали позитивні висновки про доцільність усиновлення дітей та подали заяви до суду про усиновлення.

За звітній період зросла кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих до сімейних форм виховання: на 01.11.2017 року в сімейних формах виховувалось 64% статусних дітей, а на 01.11.2018 р. - 70%, що пов'язано в першу чергу зі зменшенням кількості статусних дітей майже на 20 осіб.

Якщо за період з 01.11.2017 по 01.11.2017 року на первинний облік покладено 20 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, то знято за цей же час 37 дітей: 24 по досягненню повноліття, 4 - поверненням до біологічних родин, 8 — усиновлено. В суді перебуває ще 5 справ про усиновлення дітей, з них чотири вже вирішені позитивно.

На території міста здійснюють діяльність 6 дитячих будинків сімейного типу та 6 прийомних сімей,в яких виховується 37 та 15 статусних дітей та 6 власних. В місті проживає 57 опікунів/піклувальників, які мають на вихованні 72 дітей. Загалом на території міста проживає 124 дитини-сироти та позбавлені батьківського піклування, з яких 21 дитина перебуває на первинному обліку інших служб у справах дітей, та 40 усиновлених дітей.

До 1 червня за рахунок міської програми “Захисту прав дітей” 117 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, які проживають в місті, отримали подарунки від міського голови на загальну суму 163 687, 53 грн.

Зі 168 дітей 86 мають право на отримання аліментів, однак фактично отримують тільки 8; пенсію по втраті годувальника отримують 29 дітей; інвалідами є 14 дітей і отримують відповідну пенсію. Житлом забезпечено 102 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них власниками/співвласниками житла є 26 дітей, право приватизації/спадкування житлових приміщень мають 29 дітей, право користування до 18 років мають 47 дітей. Взагалі не мають житла 66 дітей, з них на квартирному обліку перебуває 18 дітей, інші будуть покладені по досягненню 16-річчя.

Службою здійснюється постійний контроль за умовами проживання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають на території міста, здійснюється нагляд за дотриманням їх прав. З метою надання методичної допомоги законним представниками статусних дітей, покращення їх соціального захисту, службою у справах дітей регулярно організовуються збори опікунів/піклувальників, батьків-вихователів/ прийомних батьків, для участі в яких запрошуються представники служб та організацій, до повноважень яких входять функції щодо захисту прав дітей.

Прочитано 311 разів

ГАЛЕРЕЯ