Ви тутМіська влада/ОРГАНИ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ/Відділи міськвиконкому/Служба у справах дітей Мукачівської міської ради/Посилюється соціальний та правовий захист дітей, що опинились у складних життєвих обставинах
Четвер, 29 листопада 2018 12:19

Посилюється соціальний та правовий захист дітей, що опинились у складних життєвих обставинах

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2018 р. № 800 затверджений новий порядок взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, закладів та установ під час забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати їх життю та здоров’ю. Розширене коло дітей, які можуть бути віднесені до даної категорії осіб. Підставою визначається: інвалідність, тяжка хвороба, безпритульність, перебування у конфлікті із законом, залучення до найгірших форм дитячої праці, залежність від психотропних речовин, інші види залежності, жорстоке поводження, зокрема домашнє насильство, у тому числі у разі, коли кривдником є дитина, ухиляння батьків, осіб, які їх замінюють, від виконання своїх обов’язків.

Особлива увага привертається до дітей, що потерпають від жорстокості та насилля, опиняються в обставинах, які можуть призвести до тяжких наслідків для їх життя, стану здоров’я та розвитку, спричинили тяжку хворобу, тілесні ушкодження або заподіяли шкоду нормальному фізичному, духовному та моральному розвитку. Стан загрози визначається на підставі оцінки рівня безпеки дитини. Відтепер загрозливим для дитини також рахується: незабезпеченням дитини належним харчуванням, необхідною медичною допомогою, відповідним для віку доглядом; залишенням дитини віком до семи років без нагляду осіб, які досягли 14 років; залишенням дитини віком до десяти років більше ніж на півгодини на вулиці без відповідного для природно-кліматичних умов одягу або без дотримання відповідного для віку температурного режиму; залишенням дитини під наглядом осіб з наявними ознаками алкогольного чи наркотичного сп’яніння, перебування під дією психоактивних речовин, вираженого психічного розладу; невідкладний стан батьків дитини, що є прямою загрозою їх життю та здоров’ю або їх оточенню.

Повідомлення щодо дитини, яка опиняється у складних обставинах, або існує загроза її життю та здоров’ю, направляються до Мукачівського міського відділу поліції та служби у справах дітей виконавчого комітету Мукачівської міської ради (телефон 21018). Рішення щодо вилучення дитини та влаштування її до закладів охорони здоров’я приймається та реалізується негайно. Для реалізації цього поліція отримала право на проникнення до приміщення, де існує загроза життю дитини, без згоди його власника та за відсутності додаткового рішення суду. Кожна дитина береться на облік служби у справах дітей, а для її подальшого соціального захисту та адаптації рішенням комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Мукачівської міської ради утворюється міждисциплінарна команда фахівців.

Служба у справах дітей

Прочитано 280 разів

ГАЛЕРЕЯ