Ви тутМіська влада/ОРГАНИ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ/Відділи міськвиконкому/Служба у справах дітей Мукачівської міської ради/Захист житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
П'ятниця, 09 серпня 2019 09:45

Захист житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

Уряд опублікував Порядок та умови надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, затверджений постановою КМУ від 26.06.2019 №616.

Основним нововведенням порядку є норма, що окрім дітей-сиріт житлом забезпечуватимуться і діти, позбавлені батьківського піклування. Тобто, під дію порядку підпадають: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та особи з їх числа.

Діти, які виявили бажання отримати грошову компенсацію, з метою отримання допомоги у придбанні житла звернулись із заявою до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Заяву про придбання або про виплату грошової компенсації дитина особисто подає до органу соціального захисту населення за місцем перебування на квартирному обліку. Грошова компенсація може бути використана на придбання житлового приміщення в прийнятих в експлуатацію житлових будинках у будь-якій адміністративно-територіальній одиниці в межах області протягом одного року з дня зарахування коштів на спеціальний рахунок в уповноваженому банку. Житло придбавається шляхом укладення договору купівлі-продажу. Договором передбачається накладення заборони на відчуження такого житла протягом десяти років.

Рішення щодо визначення відповідних об’єктів та заходів приймаються та оформлюються:

  • місцевою комісією – до 15 серпня;
  • обласною комісією – до 1 вересня.

 

На засіданні міської комісії з формування пропозицій стосовно потреби щодо спрямування в 2019 році коштів субвенції з державного бюджету місцевому бюджету на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа і визначення дітей, яким буде придбано житло або призначено грошову компенсацію, 8 серпня 2019 року було розглянуто 8 заяв дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування стосовно виплати їм грошової компенсації для придбання житла.

Ще 5 дітей, які наразі перебувають на квартирному обліку, мають право звертатись із відповідними заявами до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Мукачівської міської ради.

Служба у справах дітей

Прочитано 110 разів

ГАЛЕРЕЯ