П'ятниця, 29 травня 2020 12:52

Міжнародний день захисту дітей

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

           «Міжнародний день захисту дітей» (англ. "International Children's Day") — святкується щорічно 1 червня. Був заснований в листопаді 1949 у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році в 51 країні світу.

 Але це свято має більшу передісторію.  Свій початок воно бере з 1 червня 1925 року. Саме цього дня відбулося дві події, які і стали визначальними при виборі дати свята: в Женеві відбулася перша міжнародна конференція, під час якої обговорювалися проблеми дітей, а генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав у місті групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у Цзе - свято, яке символізує початок літа.

 Після Другої світової війни багато дітей по всьому світу залишилися без батьківського піклування, даху над головою, засобів існування, медичного догляду, з пораненнями та різними захворюваннями. Проблеми дітей, того часу, розглянула спеціальна сесія Міжнародної демократичної федерації жінок, на якій і було ухвалено рішення щодо заснування міжнародного Дня захисту дітей. В1959 році Генеральною Асамблеєю ООН прийнята  «Декларація прав дитини», в якій були сформульовані десять принципів, які визначали дії всіх, хто відповідає за здійснення прав дітей. Прийнятий документ  мав на меті забезпечення «щасливого дитинства». Декларація проголосила, що «людство зобов'язане давати дитині найкраще, що воно має», гарантувати дітям користування всіма правами і свободами на їх благо і благо суспільства. 1979 рік був  проголошений Міжнародним роком дитини. На відзначення цього був висунутий ряд правових ініціатив, в числі яких була пропозиція, створення Конвенції про права дитини. В  1989 році, через 30 років після прийняття відповідної декларації  ООН представила Конвенцію з прав дитини, яка була ратифікована більшістю країн світу. Україна також приєдналася до неї в 1991 році.  Міжнародний день захисту дітей в Україні почали відзначати  з 1998 року. Офіційним символом Міжнародного дня захисту дітей є спеціальний прапор. На зеленому тлі, що символізує гармонію і родючість, навколо Земної кулі зображено 5 фігурок людей. Ці фігурки символізують єдність усіх рас і народів, а зображення Землі - символ спільної домівки.

 Основна мета цього свята сьогодні – необхідність привернути увагу дорослих до проблем дітей, особливо дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими потребами, дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей, які стали жертвами насильства, свідками та учасниками воєнних дій та збройних конфліктів.  Сьогодні на території Мукачівської об’єднаної територіальної громади  проживають: 172 дітей, які за різних обставин втратили любов та тепло власних батьків, 431 дитина з особливими потребами, 5 дітей, відносно яких скоєні насильницькі дії, 4 дітей, яким надано статус дітей постраждалих внаслідок воєнних дій та військових конфліктів.  Саме турбота про них є першочерговою для влади міста, не лише в день свята, а всі 365 днів кожного року.

Служба у справах дітей.

               

Прочитано 368 разів

ГАЛЕРЕЯ