П'ятниця, 29 травня 2020 12:57

До Міжнародного дня захисту дітей.

Автор
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

 

 

        Щороку 1 червня міжнародна спільнота святкує День захисту дітей. День, коли проблеми та інтереси дітей для дорослих стають важливішими за власні. Але щоб свято відбувалось захищати та реалізовувати права дітей потрібно щоденно і для цього необхідна системна кропітка робота. Саме тому Мукачівська об’єднана територіальна громада опікується своїми маленькими мешканцями кожного дня, створюючи  передумови для їх щасливого дитинства.  Сьогодні на території громади проживають більше 20 тисячі дітей, питання їх освіти, здоров’я, всебічного розвитку, правового та соціального захисту є пріоритетним  для влади міста.

Для реалізації права дітей на шкільну, дошкільну та поза шкільну освіту території громади  працюють 22 загальноосвітні та 34 дошкільні заклади, які відвідують  12109 школярів та 4180 дошкільнят. Для розвитку талантів та здібностей дітей в місті надають освітні послуги  центр дитячої та юнацької творчості, центр позашкільної освіти та спортивно-оздоровчий комплекс дитячої юнацької спортивної школи, в яких займаються  2903 дитини.  В закладах загальної середньої освіти налічується 144 гуртки, в яких навчається 2230 вихованців.   Найбільш популярними серед дітей та молоді є гуртки художньо-естетичного, військово – патріотичного, гуманітарного та соціально-реабілітаційного напрямів, секції фізкультурно-спортивного та  фізкультурно- оздоровчого напряму. Дітей, схильних до дослідницької діяльності та конструювання та моделювання, приваблюють секції науково-технічного, дослідницько-експериментального напрямів та гуртки туристсько-краєзнавчого та еколого- натуралістичного напряму.

         Для участі дітей  у культурному житті громади, занять мистецтвом та розвитку  їх талантів  на території громади працюють дві дитячі школи мистецтв,  художня та хорова школи, будинок культури, в яких займаються 1346 дітей. 

         Здоров’ям маленьких мешканців громади опікуються 63 лікаря загальної практики сімейної медицини КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Мукачівської ОТГ. Медичні послуги малечі та їх батькам надаються в 12 сучасних амбулаторіях, розташованих у мікрорайонах міста та селах які до нього приєдналися. 9000 дітей, які мають суттєві проблеми із здоров’ям перебувають на диспансерному обліку. З початку року 8 дітей з особливими потребами пройшли реабілітацію в профільних медичних центрах.

Для   реалізацію права дітей на відпочинок і дозвілля, в місті облаштовані 3 парки, 10 скверів, 30 спортивних та ігрових майданчиків.

Для розвитку фізичної культури та спорту, популяризації здорового способу життя, на території громади працюють 30 спортивних клубів, функціонують 3 стадіони, 4 плавальних басейни та  6 футбольних полів. Для занять спортом облаштовано 49 різнопланових спортивних майданчиків, 19 спортзалів та  85 спортивних споруд.

         З метою забезпечення належного рівня життя, необхідного для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дітей незахищених категорій,  реалізації їх права на користування благами соціального забезпечення в місті вирішено питання соціальних виплат. З початку 2020  року управлінням праці та соціального захисту населення Мукачівської міської ради призначено та виплачено: 14717677 гривень допомоги при народженні дітей; 18077298 гривень допомоги одиноким матерям; 189336 гривень тимчасової допомоги на дітей, яка виплачується  в разі не отримання ними аліментів; 8967277 гривень допомоги малозабезпеченим сім’ям; 13813 гривень допомоги на хворих дітей, яким не встановлена інвалідність; допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях; 73026 гривень відшкодування послуг по догляду за дітьми «муніципальна няня»; 1292529 гривень одноразової допомоги підприємцям, батькам дітей віком до 10 років, у зв’язку з поширенням Covid-19.

Особлива увага влади міста приділяється дітям, залишеним батьківського піклування. Сьогодні на обліку служби у справах дітей Мукачівської міської ради перебуває 50 дітей-сиріт та 122 дитини, позбавлені батьківського піклування. Для створення для них сімейних форм виховання в місті функціонують 5 дитячих будинків сімейного типу, та  5 прийомних сімей. 46 статусних дітей знайшли в них нове сімейне оточення, любов турботу та належний догляд. З початку року на утримання цих дітей та винагороду батькам-вихователям та прийомним батькам  управління праці та соціального захисту населення виплачено 1779850 гривень. Належна підтримка надається владою міста родинам опікунів та піклувальників, в яких сьогодні виховується  63 дитини, позбавлені батьківського оточення. З початку року на їх утримання опікунами та піклувальниками виплачено 1198367 гривень.

Не залишені увагою влади і діти, які разом з батьками приїхали в наше місто у пошуках порятунку від війни на сході.  На сьогодні рішенням виконавчого комітету Мукачівської міської ради 4 внутрішньо переміщеним  особам з території, на яких здійснювалася антитерористична операція і заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, наданий статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

         Громада захищає права маленьких мешканців громади, яких звинувачують у порушенні законодавства або у злочині. Будь-які слідчі дії та судові слухання  відбуваються за участі законних представників дітей, їх адвокатів та представників служби у справах дітей. З початку року службою у справах дітей Мукачівської міської ради взята участь в 19 судових засіданнях.

         Влада міста контролює та захищає житлові та майнові права дітей. Будь-які правочини щодо майна, власниками або користувачами якого є діти, здійснюються лише за згоди органу опіки та піклування Мукачівської міської ради та за умови збереження або відновлення прав дітей. З початку року батькам та законним представникам дітей надано 29 відповідних дозволів. З метою уникнення порушень житлових та майнових прав дітей громади  нотаріально накладені заборони на відчуження 10 житлових приміщень.

         В межах повноважень органу опіки та піклування влада міста захищає права дітей громади  в ході сімейних конфліктів та непорозумінь, що виникають між батьками в питаннях виховання та утримання дітей. З початку року в межах  вимог Сімейного кодексу України органом опіки та піклування взята участь в 99 судових засіданнях. На засіданнях виконавчого комітету Мукачівської міської ради  на захист прав маленьких мешканців прийнято 30 рішень. Проведено 10 засідань комісії з питань захисту прав дитини.

      Влада міста вживає всіх необхідних заходів щодо захисту дітей від усіх форм фізичного та психологічного насильства, образ чи зловживань, відсутності піклування чи недбалого і брутального поводження та експлуатації. З початку року за порушення прав дітей та неналежне виконання батьківських обов’язків до адміністративної відповідальності притягнуто 49 батьків та осіб, що їх замінюють. До суду органом опіки та піклування направлено 4 позовні заяви про позбавлення батьківських прав та вилучення дітей у батьків без позбавлення останніх батьківських прав. 

До Дня захисту дітей.

Прочитано 105 разів

ГАЛЕРЕЯ