Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Служба у справах дітей/Звіт служби у справах дітей за листопад 2017 по березень 2018 року
Четвер, 05 квітня 2018 16:19

Звіт служби у справах дітей за листопад 2017 по березень 2018 року

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

          

            За звітній період службою у справах дітей виконавчого комітету Мукачівської міської ради опрацьовано 350 документів, підготовлено 33 проекти рішень на засідання виконавчого   комітету та 1 рішення на засідання сесії міської ради. В межах делегованих повноважень, відповідно до звернень громадян, надано 37 дозволів на здійснення правочинів щодо майна право власності або право користування яким мають діти; розв'язано 16 спірних питань щодо визначення місця проживання дітей, батьки яких внаслідок розлучення проживають окремо та участі у вихованні дитини того з батьків, який проживає окремо від дитини; вирішено питання реєстрації народження покинутої дитини, влаштування 4 немовлят, залишених батьківського піклування, до обласного будинку дитини, 5 дітей влаштовані в родини опікунів, за різних обставин дві опіки припинені; неповнолітній матері дитини надана повна цивільна дієздатність, призначена опіка над майном 3 дітей-сиріт та накладена заборона на відчуження майна, що перебуває у їх власності.

          В інтересах дітей, з метою захисту їх прав взята участь в 92 судових засіданнях. В ході яких розглядалися позивні вимоги щодо: позбавлення/поновлення батьківських прав; усиновлення; визначення місця проживання дітей; усунення перешкод у вихованні дітей та встановлення форми та режиму побачень з ними; позбавлення або поновлення права на користування житлом та усунення перешкод у користуванні ним; стягнення заборгованості за кредитом на житло в якому проживають діти.

            Внесені зміни до складу міської комісії з питань захисту прав дитини та забезпечена її діяльність на протязі звітного періоду. Організовано та проведено вісім її засідань, на яких розглянуто 27 питань пов’язаних із соціально-правовим захистом законних прав та інтересів дітей, які потребували колегіального вирішення.

         Опрацьовано 5 повідомлень про випадки жорстокого поводження з дітьми, які постраждали від насильства в сім'ї, побиття однолітками та зґвалтування. З’ясовані причини, що спонукали дітей та дорослих до жорстокості, проведено оцінку рівня безпеки кожної дитини, забезпечено надання необхідної допомоги у вирішенні питань їх правового та соціального захисту, до поліції скеровані листи, про притягнення кривдників, або їх батьків до відповідальності.

            В межах проведення всеукраїнського заходу “Урок” за звітній період розглянуто 9 повідомлень про систематичне ухилення дітей від навчання, з'ясовано причини, з яких діти не відвідували навчальні заклади, батьків, які нехтували своїми обов'язками в частині здобуття дітьми освіти, за сприянням служби притягнуті до адміністративної відповідальності, діти повернуті на навчання.

       З метою захисту права неповнолітніх на здобуття освіти, в межах розгляду 5 звернень вищих навчальних закладів, щодо відрахування неповнолітніх студентів, які за різних обставин не відвідували навчання та мали незадовільні результати, службою проведені бесіди з дітьми та їх батьками, кожній дитині наданий шанс скористатися відмовою служби та виправити ситуацію з навчанням до набуття повноліття.

           У зв'язку з ростом дитячої злочинності, з метою налагодження співпраці по її запобіганню, в межах діяльності міської комісії з питань захисту прав дитини проведена нарада за участі ювенальної превенції, служби пробації, навчальних закладів міста, соціальних працівників, які супроводжують дітей, схильних до протиправних вчинків. Працівників служби у справах дітей взяли участь в засіданнях 4 шкільних рад профілактики, зустрілись з школярами та прочитали 4 лекцій на правову тематику

            На протязі звітного періоду службою у справах дітей виконавчого комітету Мукачівської міської ради розглянуто та перевірено 19 повідомлень по відношенню до 52 дітей, де батьки без поважних причин не піклуються про фізичний і духовний розвиток дітей, їх навчання, підготовкою до самостійного життя, зокрема не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дітей, що негативно впливає або може вплинути на їх фізичний розвиток, не створюють умов для отримання ними освіти. Всі повідомлення надійшли від громадян та суб'єктів соціальної роботи. За наслідками перевірки складено - 19 актів обстежень умов проживання, вивчені причини та фактори, які обумовили виникнення складних життєвих обставин дітей, зібрана інформація про дітей та їх батьків від суб'єктів соціальної роботи (освіти, медицини, правоохоронних органів, управління праці соціального захисту населення). Відповідно до проведеної роботи на облік служби покладено 27 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах. З них: 23 дітей, проживають в сім'ях, де батьки ухиляються від виконання своїх обов'язків; 3 дітей, які зазнали жорстокого поводження; 1 дитина, яка систематично самовільно залишає місце постійного проживання. На всіх дітей, які поставлені на облік - заведені особові справи, внесена інформація до журналу обліку дітей та до Єдиного електронного банку даних дітей, які опинились в складних життєвих обставинах. Інформація про взяття дітей на облік служби скерована до сектору соціальних служб сім'ї, дітей та молоді УПСЗН, управління освіти для відому та надання щомісячної інформації про дитину та її батьків.

            З метою захисту прав дітей зазначеної категорії з усіма батьками проведені профілактичні бесіди, надано їм консультативну допомогу з питань працевлаштування, оформлення державних соціальних виплат, з'ясовані причини та умови, які призвели до порушення прав дітей,   від батьків взяті письмові зобов’язання щодо негайного виправлення ситуації та усунення причин, які призвели до порушення прав дитини. В поліцію скеровані 19 листів щодо притягнення до відповідальності батьків, які неналежним чином виконують обов’язки по вихованню та утриманню дітей. За інформацією поліції всі 19 батьків притягнуті до відповідальності.

            З метою проведення профілактичної роботи з неблагополучними сім’ями, службою у справах дітей спільно з працівниками ювенальної превенції проводиться щоквартальне відвідування таких сімей. Під час яких вивчено, ставлення батьків до виховання дітей, створення умов для їх розвитку, проведені бесіди, надані консультації. Упродовж звітного періоду таких родин обстежено 25. За наслідками проведеної роботи 6 батьків притягнуто до адміністративної відповідальності. з покращенням ситуації в родинах з обліку служби у справах дітей знято 32 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах.

            В даний час актуальною проблемою залишається бездоглядність дітей, що полягає у невиконанні батьками соціально-виховних функцій. З метою запобіганню такого явища, своєчасного виявлення та обліку дітей із сімей, які неспроможні виконувати виховні функції, потребують соціального захисту, службою у справах дітей організовано та проведено 8 профілактичних рейдів “Діти вулиці”, “Вокзал”, “Немовля”. Під час яких виявлено 2 дітей, які займались жебракуванням в центральній частині міста. Їх родини були відвідані. Обоє дітей виховуються в багатодітних родинах, де батьки неналежним чином займаються їх вихованням. З однієї родини, де мати схильна до зловживання спиртними напоями, не працює, порушила їх житлові права, троє дітей в матері вилучено і влаштовано до Закарпатського обласного притулку для дітей. Матір притягнуто до адміністративної відповідальності та надана можливість усунути недоліки. Друга дитина, повернута в родину, матір попереджена про відповідальне батьківство.

            Метою роботи служби у справах дітей з сім’ями, де батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків та ведуть асоціальний спосіб життя, є збереження біологічної сім’ї, недопущення вилучення дітей з сім’ї, відновлення її функціональної спроможності щодо виховання дітей. Тому, службою вживаються всі необхідні заходи щодо виховання дітей в біологічних родинах. Звичайно ж, крайнім заходом після низки проведеної службою у справах дітей, спільно з усіма зацікавленими структурами підрозділами, роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, є позбавлення батьківських прав. За звітній період підготовлено та подано до Мукачівського міськрайонного суду один позов щодо позбавлення батьківських прав однієї матері по відношенню до п'яти дітей.

            Станом на 30.03.2018 року на обліку служби перебуває 11 неповнолітніх, які вчинили правопорушення. Всі ці діти відвідані за місцем їх проживання та навчання. В кожному випадку з'ясовані причини та обставини за яких вони вчинили злочин. Від батьків та дітей взяті письмові пояснення. В навчальні заклади скеровані листи з метою забезпечення з ними виховної та профілактичної роботи. Всі батьки притягнуті до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов'язків.

. На первинному обліку служби у справах дітей виконавчого комітету Мукачівської міської ради станом на 01.04.2018 року, перебуває 180 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. З загальної кількості:

65 влаштовано під опіку/піклування;

- 36 є вихованцями дитячих будинків сімейного типу;

- 14 виховується в прийомних сім’ях;

- 6 діточок у відповідності до віку та стану здоров’я знаходяться в обласному Будинку дитини м. Свалява, ще 2 дівчатко будуть влаштовані до даного закладу протягом квітня;

-2 дівчат перебувають в Будинку Милосердя “Добрий Самаритянин”;

- 15 дітей є учнями Перечинської загальноосвітньої школи-інтернату;

- 7 за станом здоров'я та рівнем розумового розвитку навчаються в Домбоківській спеціальній школі-інтернаті;

- 9 є інвалідами, потребують постійного нагляду та допомоги, і знаходяться в спеціалізованих будинках-інтернатах Мінсоцполітики;

-11 навчаються в профтехучилищах, ліцеях та коледжах і перебувають на повному державному забезпеченні;

- 4 дітей виховуються в Чинадіївському дошкільному навчальному закладі (дитячому будинку) інтернатного типу;

- 9 дітей знаходяться в сім'ях родичів до остаточного вирішення питання усиновлення та визнання батьківства.

За 5 місяців з первинного обліку знято 9 дітей: 6 дітей в зв’язку з досягнення повноліття; 1 дитина внаслідок наданням повної цивільної дієздатності; 1 дитина повернута на виховання батькові і 1 усиновлена. На первинний облік покладено 6 дітей: 3 сироти та 3 дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 2 передані під опіку бабусям, стосовно 2 біологічний батько має намір визнати батьківство; 2 дітей віком до 1 року будуть тимчасово влаштовані до обласного будинку дитини.

На території міста здійснюють діяльність 6 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 39 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і 3 повнолітніх осіб; 6 прийомних сімей, які виховують 15 прийомних дітей. На обліку служби у справах дітей перебуває 54 опікуна/піклувальника, які виховують 68 дітей, з яких 10 перебувають на первинному обліку інших служб. Загалом на території міста проживає 122 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування та 40 усиновлених дітей.

Станом на 01.04.2018 р. на обліку служби перебуває 8 кандидатів в усиновлювачі, з них 6 подружніх пар та 2 одинокі громадянки. Дві заяви на усиновлення 7 дітей-сиріт.

            Працівниками служби у справах дітей постійно здійснюється контроль за збереженням житла та майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, ведеться Реєстр їх житла та майна; за 5 місяців направлено 3 клопотання про постановку на квартирний облік дітей, які не мають власного житла, загалом на даному обліку перебуває 22 дітей віком від 16 до 18 років. Службою здійснюється нагляд за дотриманням прав усиновлених дітей, перевіряє умови проживання та виховання дітей в сім’ях усиновлювачів та забезпечення соціально-правового захисту цих дітей.

Начальник служби                                                                           О. Степанова

Прочитано 226 разів

ГАЛЕРЕЯ