Четвер, 25 лютого 2016 22:05

Якщо Ви вирішили усиновити дитину

Автор
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

 

Усиновлення – оформлена спеціальним юридичним актом (рішення суду) передача на виховання в сім’ю дитини на правах сина чи дочки. Це оптимальна, найкраща форма влаштування дитини, з погляду захисту прав та інтересів дитини. Усиновлення є правовим актом, у результаті якого дитина одержує нових батьків і родичів та припиняється юридичний зв’язок дитини із старою родиною.

Переважне право на усиновлення дитини мають:

  • Родичі, незалежно від місця їх проживання;
  • Особи, в сім’ї яких дитина проживала чи проживає;
  • Особи, що усиновляють кількох дітей, що мають родинні стосунки (братів, сестер).

Банк даних про дітей-сиріт області, які підлягають усиновленню, ведеться службою у справах дітей облдержадміністрації. Всеукраїнський банк даних дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування знаходиться в Державному Департаменті з усиновлення та захисту прав дітей Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту. В разі реєстрації вас кандидатами в усиновлювачі ви маєте право отримати інформацію про кожну дитину, що підлягає усиновленню.

Усиновленою може бути дитина,якщо протягом року з моменту появи відомостей про дитину у Всеукраїнському банку даних, вона не знайде української родини, вона може бути усиновленою іноземними громадянами.

Вік усиновлювачів. Усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини. Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п'ятнадцять років. Різниця у віці між усиновлювачем та дитиною не може бути більшою ніж сорокп'ять років.

Документи. Якщо Ви твердо вирішили усиновити дитину, Вам потрібно подати до служби у справах дітей за місцем Вашого проживання наступні документи:

  • Заява про бажання усиновити дитину; сімейна пара подає спільну заяву, якщо усиновителем є один з подружжя, то подається письмова, нотаріально завірена згода на усиновлення чоловіка (дружини).
  • Паспорт, довідку з місця роботи про посаду та заробітну плату чи копію декларації про доходи.
  • Копію свідоцтва про шлюб (якщо усиновляє подружня пара).
  • Медичне заключення про стан здоров’я (Обов’язково вказуються заключення дерматовенеролога, психіатра, фізіатра, терапевта, нарколога).
  • Довідка про наявність чи відсутність судимості, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання.
  • Копії документів на житло.

Згідно поданих документів служба у справах дітей протягом 10 робочих днів обстежує умови проживання заявників, складає відповідний акт та ставить на облік кандидатів в усиновителі і готує висновок про можливість бути кандидатами в усиновлювачі.

Ваше рішення не змінилось? Тоді зробіть перший крок зверніться до служби у справах дітей за адресою м.Мукачево, вул. Пушкіна, 2, каб.51.

Прочитано 3016 разів

ГАЛЕРЕЯ