Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Відділ економіки/У вересні завершується другий етап запровадження системи НАССР
П'ятниця, 03 серпня 2018 14:43

У вересні завершується другий етап запровадження системи НАССР

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

Мукачівське міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області інформує, з набуттям чинності розділ VII Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», всі оператори ринку харчових продуктів мають 3 роки, щоб впровадити систему керування безпекою харчових продуктів НАССР (аналіз ризиків і контролю критичних точок). Ця робота передбачає кілька етапів, залежно від виду діяльності та розміру підприємства. Розробка та запровадження гігієнічних вимог стосується всіх операторів ринку харчових продуктів на всіх потужностях з 2016 року. Перший етап до 20 вересня 2017 року запровадження системи HACCP, для боєнь, молокозаводів та підприємств із переробки й виробництва м’яса - тобто продукції, у складі якої є необроблені компоненти тваринного походження. Наразі завершується другий етап - для виробників готової продукції, яка не містить інгредієнтів тваринного походження, до яких, до прикладу, належать кондитерські фабрики, компанії з переробки й виробництва фруктової та овочевої продукції. Такі підприємства систему НАССР повинні у себе запровадити уже до 20 вересня 2018 року.

Перші два етапи стосуються великих підприємств, малі виробництва мають розробити та запровадити НАССР до 20 вересня 2019 року.

Розробка та запровадження системи НАССР, мається на увазі, не отримання сертифікату, а впровадження у процеси виробництва, тобто система НАССР має працювати на виробництві. Адже якщо процеси не налагоджені, це означатиме, що НАССР не впроваджений. У такому разі є ризик потрапляння небезпечної продукції до споживача і отримання негативних наслідків. До вересня ще є час, щоб впровадити НАССР. Однак якщо у ВАС на підприємстві немає спеціалістів які можуть розробити дану систему, потрібно працювати із консультантами. Штраф за невиконання визначеного законом обов’язку щодо впровадження на потужностях постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР), відповідно до статті 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у розмірі п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат (в 2018 році це 111690 грн. та 55845 грн. відповідно).

НЕГАЙТЕ ЧАСУ, адже сплата штрафу не звільняє, від обов’язку усунення допущеного правопорушення, а також від обов’язку відшкодування пов’язаної з ним шкоди (завданих збитків).

Прочитано 271 разів

Останні з Відділ економіки

ГАЛЕРЕЯ