Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Відділ економіки/Інформуємо всіх мукачівців - власників нерухомості, що 29 серпня спливає термін сплати податку на нерухомість
Вівторок, 21 серпня 2018 16:26

Інформуємо всіх мукачівців - власників нерухомості, що 29 серпня спливає термін сплати податку на нерухомість

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

За несвоєчасну сплату податку на нерухомість накладається штраф. Так, якщо затримка зі сплати становить не більше 30 календарних днів, то сума збільшиться на 10%. А якщо ви не платите більше 30 календарних днів, то розмір штрафу зростає до 20%.

Юридичні особи повинні платити щоквартальні авансові внески, з виплатою впродовж 30 днів після закінчення чергового звітного кварталу.

Крім штрафу, податківці можуть нарахувати ще й пеню – в розмірі 120% річних облікової ставки Національного банку України.

Податок на нерухомість в Україні сплачують власники нерухомого майна, незалежно від того, належить їм весь об’єкт цілком або тільки його частина, є вони резидентами або нерезидентами, фізичними або юридичними особами.

У разі часткової власності, кожен співвласник платить окремо за свою частину. Якщо квартира або будинок перебуває у спільній сумісній власності, тобто в документах не визначені частини, то співвласники повинні визначитися, хто буде платити – за спільною згодою або за рішенням суду.

Податок доведеться заплатити власникам нерухомості площею більше встановленого законом мінімуму:

- квартиру площею понад 60 м2

- житловий будинок більше 120 м2.

Якщо у власності є різні об’єкти житлової нерухомості, то податок стягується при загальній їх площі не менше 180 м2.

Платити здійснюється за кожен квадратний метр понад цю норму. Розрахунок податку на нерухомість в 2018 році проводиться виходячи із загальної сумарної площі всіх нерухомих об’єктів, що перевищує пільгову.

Якщо площа квартири перевищує 300 кв. м або будинку – 500 кв. м, то власники повинні заплатити ще додатковий податок на розкіш в сумі 25 тисяч гривень.

Крім того, податок доведеться заплатити з будь-якого об’єкта, який використовується для отримання доходів (здається в оренду, лізинг, позичку, використовується у підприємницькій діяльності).

З метою уникнення непорозумінь, а також в разі виникнення запитань чи для уточнення та звірок рекомендуємо звернутися до Мукачівської ОДПІ

Прочитано 285 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація