Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Відділ економіки/Як правильно документально оформити працівника?
Середа, 14 листопада 2018 09:27

Як правильно документально оформити працівника?

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

 

Відповідно до ст. 24 КЗпП (http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08) при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу,
  • трудову книжку,
  • у випадках, передбачених законодавством – документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), стан здоров’я та інші документи.

Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ.

Тобто при прийнятті працівника на роботу необхідні наступні документи:

  1. заява працівника та наказ роботодавця про прийняття на роботу;
  2. повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу;
  3. запис у трудову книжку про прийняття на роботу, та ознайомлення працівника із умовами праці, посадовою інструкцією та правилами трудового розпорядку.

Крім того нагадуємо, що відповідно до норм постанови КМУ від 17.06.2015 р. №413 (http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/413-2015-%D0%BF) повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника ЄСВ до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

  • засобами електронного зв’язку з використанням ЕЦП відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
  • на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
  • на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Звертаємо увагу, що Постанова №413 не містить норми щодо подання страхувальником повідомлення про прийняття працівника на роботу поштою.

Відділ економіки

Прочитано 46 разів

ГАЛЕРЕЯ