П'ятниця, 30 листопада 2018 15:21

АЧС в 2018 році

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

 

 

Хоча в продовж 2018 року спалахів АЧС в Україні, реєструвалось менше ніж в попередній рік (2018р. - 135 випадків (станом на листопад місяць) 2017р. - 163 випадки), актуальність даного питання не стає менш важливим. Адже загибель тварин та економічні наслідки від АЧС продовжують про себе нагадувати.

В нашій області позитивна динаміка щодо зменшення кількості випадків АЧС теж спостерігається, так впродовж 2018 року в області зареєстровано 10 вогнищ в порівнянні з 2017 роком коли було зареєстровано 13 випадків. Також позитивною ознакою є те що цього річ всі випадки, стосуються диких свиней.

Отже для недопущення занесення збудника АЧС на ВАШЕ подвір’я Мукачівське міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області рекомендує нескладні заходи, виконання яких дасть позитивні результати та вбереже ВАШЕ домогосподарство, від АЧС:

-                  Утримуйте свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами. Тримайте зачиненими двері до свинарника, на вікнах встановити антимоскитні сітки, адже вірус АЧС передається від свині до свині, через ґрунт, корма, обслуговуючий персонал, бродячих тварин, птахів, комах;

-                  Регулярно здійснюйте очищення та дезінфекцію приміщень, в яких утримуються свині. Найдоступнішими дезінфікуючим засобами, побутової хімії («Доместос», «Білизна» та інші). Додатково розмістіть просякнутий даним засобом поролоновий килимок перед входом до свинарника та щоразу витирайте об нього ноги;

-                  Всередині та зовні свинарника встановіть мишоловки;

-                  Не використовуйте для напування тварин воду з річок, інших водойм, що протікають через лісові масиви;

-                  Обслуговуйте тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар. Змінне взуття постійно повинно стояти за порогом свинарника. Перед тим, як поратись у свиней мийте руки з милом.

-                  Не дозволяйте відвідування тваринницьких приміщень стороннім особам.

-                  Не купляйте тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів.

-                  В жодному разі не купляйте м’ясо або сало на стихійних ринках чи в місцях несанкціонованої торгівлі, воно може бути небезпечним.

-                  Не забивайте хворих свиней та не переробляйте туші захворілих тварин.

-                  Не згодовуйте свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без проварювання. Годуйте свиней по можливості готовими кормами для свиней. Закуповуйте доброякісні комбікорми в облаштованих місцях та вимагати від продавців супровідні документи, що гарантують його якість та підтверджують місце походження корму.

-                  Після відвідування лісу, полювання перш ніж зайти до тваринницьких приміщень (свинарників) ВАМ необхідно повністю переодягнутися а весь одяг випрати в гарячій воді, висушити подалі від свинарника та попрасувати.

  • мисливцям заборонено приносити туші добутих диких свиней без отримання результатів лабораторного дослідження на АЧС;
  • не згодовуйте траву, заготовлене сіно в лісі або поблизу свиням;
  • урожай який зібраний з угідь які розташовані поблизу лісу перед згодовуванням свиням обов’язково піддавати термічній обробці;
  • заготовлені в лісі дрова зберігайте подалі від свиней. При проведенні розпилювання, коління дров не заходьте до свиней в робочому одязі, в якому проводили дані заходи;
  • не допускати тварин які відвідували звами ліс до свиней без попередньої дезинфекції (протерти лапи горілкою, стеріліум, хлоргексідин);
  • автомобіль на якому Ви були в лісі необхідно продезінфікувати (можна використовувати миючі засоби з дезінфікуючим ефектом).

-                  За можливості утримуйтеся від приватних поїздок до країн та зон, в яких зареєстровано випадок африканської чуми свиней, в жодному разі не перевозіть з неї тварин і продукцію тваринного походження.

-                  При виявленні трупа дикої або свійської свині негайно сповістіть ветеринарну службу.

-                  При виявленні клінічних ознак захворювання або при виникненні підозри на захворювання, негайно зверніться до представників державної служби ­ветеринарної медицини.

Пам’ятайте! При підозрі на АЧС сповістіть фахівця, краще перестрахуватись, аніж наразити на небезпеку всіх!

ПРИ ПІДОЗРІ НА ЗАХВОРЮВАННЯ СВИНЕЙ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО :

МУКАЧІВСЬКЕ МІСЬКЕ УПРАВЛІННЯ ГОЛОВНОРГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ ТЕЛ. 5-45-55

МУКАЧІВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА ЛІКАРНЯ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ ТЕЛ 2-33-51

Прочитано 223 разів

ГАЛЕРЕЯ