Версія для друку
П'ятниця, 10 травня 2019 18:41

ІНФОРМАЦІЯ про порядок оформлення сертифікату здоров’я при експорті харчових продуктів нетваринного походження

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Сертифікат здоров’я видається на вимогу суб’єкта господарювання при експорті харчових продуктів нетваринного походження для споживання людиною, підконтрольних Держпродспоживслужбі, що вироблені на потужностях, зареєстрованих відповідно до вимог законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів (наприклад, кондитерські вироби, олія, спеції та прянощі, мука, консервовані фрукти та овочі, сік, чай, кава смажена, какао-порошок, вироби з макаронного тіста, дієтичні добавки, варення, джеми, соуси, гірчиця, вода мінеральна, напої, пиво, вина, тощо).

Терміни видачі міжнародних сертифікатів на вантаж з харчовими продуктами нетваринного походження максимально стислі. Державний інспектор видасть сертифікат на наступний робочий день за днем отриманням звернення від суб’єкта господарювання або уповноваженої ним особи. Сертифікат здоров’я видається за формою затвердженою Держпродспоживслужбою, а у випадку наявності – за формою Сертифікату здоров’я погодженої між компетентними органами або за формою встановленою законодавством країни призначення та на підставі безпосередньої перевірки відповідності вантажу вимогам країни призначення (огляд, відповідність тощо). Погоджені сертифікати та вимоги між Держпродспоживслужбою та компетентними органами країн призначення можна знайти на офіційному сайті Держпродспоживслужби у відповідному розділі (Сертифікати на експорт з України).

Винятками щодо збільшення терміну видачі Сертифікату здоров’я, є такі випадки:

                 у зверненні оператора ринку харчових продуктів наведені спеціальні вимоги до харчових продуктів, встановлені компетентним органом країни призначення або їх наявність на офіційному сайті Держпродспоживслужби у відповідному розділі (Сертифікати на експорт з України). В цьому випадку видача Сертифіката здоров’я здійснюється із врахуванням строку виконання спеціальних вимог компетентного органу країни призначення, (наприклад – перевірка вантажу, під час якої здійснюється перевірка його відповідності вимогам країни призначення, лабораторних досліджень (випробувань)) але не пізніше наступного робочого дня після виконання необхідних заходів;

                 необхідність проведення позапланового заходу державного контролю потужності оператора ринку внаслідок обставин, зазначених в абзаці 5 п. 2.2. Методичних рекомендацій щодо оформлення сертифіката здоров’я при експорті харчових продуктів нетваринного походження (абзаці 5 п. 2.2. – якщо на потужності, на якій здійснюється виробництво цих харчових продуктів, що призначені для експорту, планові та позапланові заходи державного контролю не проводилися протягом останніх 12 місяців, оператор ринку харчових продуктів або уповноважена ним особа надає окреме звернення про проведення компетентним органом позапланового заходу державного контролю потужності оператора ринку.) Такий захід проводиться протягом п’яти робочих днів з дня, наступного за днем отриманням звернення оператора ринку харчових продуктів або уповноваженої ним особи.За результатами проведення позапланового заходу державного контролю потужності оператора ринку державний інспектор видає Сертифікат здоров’я не пізніше наступного робочого дня після його завершення.

Розмір плати за видачу сертифіката здоров’я на вантаж з харчовими продуктами нетваринного походження відповідно до частини 3 статті 60 Закону «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» становить 0,05 місячного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на дату відповідного звернення оператора ринку.

Для отримання сертифікату необхідно звернутись до Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області.

В зверненні зазначити наступне:

– країну, до якої планується експорт харчових продуктів.

– опис харчових продуктів, в якому міститься інформація, передбачена формою Сертифіката здоров’я для харчових продуктів нетваринного походження, що затверджена Держпродспоживслужбою.

–інформацію щодо наявності спеціальних вимог до цих продуктів (наприклад, лабораторні дослідження (випробувань) перед відправленням вантажу, необхідності ухвалення експортної потужності, ведення реєстрів експортерів тощо). Якщо такі спеціальні вимоги невідомі оператору ринку харчових продуктів або наявні факти/інформація, що свідчать про відсутність спеціальних вимог країни призначення (наприклад, в зовнішньоекономічному договорі/контракті не містяться відповідні положення), про це зазначається у зверненні;

– якщо на потужності, на якій здійснюється виробництво цих харчових продуктів, що призначені для експорту, планові та позапланові заходи державного контролю не проводилися протягом останніх 12 місяців, оператор ринку харчових продуктів або уповноважена ним особа надає окреме звернення про проведення компетентним органом позапланового заходу державного контролю потужності оператора ринку.

До звернення також додати:

– копію зовнішньоекономічного договору/контракту;

– копії документів, що засвідчують наявність спеціальних вимог, встановлених компетентним органом країни призначення вантажу (в разі наявності);

– копії інших документів, що засвідчують характеристики вантажу харчових продуктів та транспортного засобу (за наявності - інвойс, CMR, товаро-транспортна накладна специфікація харчового продукту або іншій схожий за суттю документ).

Більше інформації щодо форми та порядку видачі сертифікату здоров’я Ви зможете отримати в Мукачівському міському управлінні Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області або сайті Держпродспоживслужби (Сертифікат здоров’я).

Відділ економіки за інформацією Мукачівського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області

Прочитано 506 разів
Відділ економіки

Останні з Відділ економіки