Ви тутМіська влада/ОРГАНИ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ/Відділи міськвиконкому/Відділ економіки/ЗВІТ відділу економіки про проведену роботу за другий квартал 2019 року
Вівторок, 09 липня 2019 19:02

ЗВІТ відділу економіки про проведену роботу за другий квартал 2019 року

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Впродовж звітного періоду відділом економіки підведено підсумки про виконання “Програми економічного і соціального розвитку м. Мукачева за 1 квартал 2019 року”, прийнято 5 рішень Мукачівської міської ради про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку міста Мукачева на 2019 рік, а також проводились звітування на засіданні виконавчого комітету Мукачівської міської ради про хід виконання програми за 2018 рік та 1-ий квартал 2019 року.

Прийнято рішення «Про затвердження лімітів споживання енергоносіїв у натуральних показниках бюджетними установами міста Мукачева на 2019 рік».

Прийнято рішення «Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових на території м.Мукачева».

Прийнято рішення Мукачівської міської ради “Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території міста Мукачева на 2020 рік”;

Прийнято рішення Мукачівської міської ради “Про встановлення розміру ставки транспортного податку на території міста Мукачева на 2020 рік”;

Прийнято рішення Мукачівської міської ради “Про встановлення розміру ставки туристичного збору на території міста Мукачева на 2020 рік”;

Прийнято рішення Мукачівської міської ради “Про встановлення розмірів ставок єдиного податку для фізичних осіб на території міста Мукачева на 2020 рік”.

Затверджено 1 рішення виконавчого комітету про відмову у погодженні цілодобового режиму роботи, та 1 рішення про погодження цілодобового режиму роботи.

Проведено роботу по отриманню дотації за молодняк фізичним особам – власникам тварин за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби.

Відділ веде контроль по дотриманню законодавства державної регуляторної політики виконавчого комітету міської ради, веде реєстр, формує план регуляторної діяльності та графіки відстежень. Впродовж звітного періоду внесено доповнення до плану регуляторної діяльності на 2019 рік: Мукачівською міською радою - 2, виконавчим комітетом Мукачівської міської ради — 2. Прийнято 9 регуляторних актів, них Мукачівською міською радою — 6; виконавчим комітетом Мукачівської міської ради — 3. Проведено відстежень — 7; з них — базових — 2; повторних 2; періодичних 3.

Реєстр регуляторних актів Мукачівської міської ради та її виконавчого комітету розміщено на єдиному державному веб-порталі відкритих даних https://data.gov.ua.

Відділ готував щотижневий звіт щодо здійснення закупівель розпорядників та одержувачів бюджетних коштів м. Мукачева через електронну систему закупівель “Prozorro” та висвітлював його на офіційному сайті Мукачівської міської ради в розділі “Державні закупівлі”. Впродовж 1-го півріччя відділом економіки проводився моніторинг публічних закупівель розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів міста Мукачева шляхом використання інструментів моніторингу: офіційного порталу використання публічних коштів — Prozorro.gov.ua та висвітлювалась інформація про актуальні закупівлі всього міста, показники допорогових та надпорогових закупівель по місту тощо.

Станом на кінець першого кварталу 2019 року розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів міста Мукачева з використанням електронної системи закупівель PROZORRO заощаджено більше 18,8 млн.грн., в тому числі 282,2 тис. грн. за рахунок допорогових закупівель.

Всього за період з початку року проведено 133 успішних тендерних закупівель на загальну суму майже 186 млн.грн. та 1282 допорогові закупівлі на загальну суму майже 57,95 млн.грн.

Найбільшу економію бюджетних коштів при здійсненні закупівель через систему PROZORRO отримано управлінням освіти, молоді і спорту на суму 9,8 млн.грн. та комунальним некомерційним товариством «Мукачівська центральна районна лікарня» в сумі майже 5,9 млн. грн.

Окрім здійснення закупівель за бюджетні кошти, комунальними підприємствами міста Мукачева, завдяки проведення закупівель через систему PROZORRO, отримано економію власних коштів підприємств на загальну суму 13,4 млн грн.

Відділом економіки постійно по мірі надходження розглядалися звернення щодо погодження режимів роботи закладів торгівлі: магазинів, кафетеріїв, барів, ресторанів тощо.

На виконання Програми розвитку транскордонного співробітництва, інвестиційної діяльності та туризму у місті Мукачеві на 2019-2020 роки, затвердженої рішенням Мукачівської міської ради, відділом за відповідний період було проведено наступну роботу у напрямку розвитку транскордонного співробітництва, інвестиційної та туристичної діяльності у місті Мукачеві:

- організовано та проведено робочу зустріч офіційної делегації з міста Паг (Хорватія);

- проведено презентацію туристичного потенціалу м.Мукачева на 24-ій Міжнародній туристичній виставці UITT: “Україна — Подорожі та Туризм” у м.Київ 26-29 березня;

- спільно з партнерами БЛАГОДІЙНИМ ФОНДОМ «ТЕПЛЕ МІСТО» міста Івано-Франківськ проведено узгодження заходів по грантовому проекту HUSKROUA/1702/7.1/0063 «Транскордонна зелена транспортна мережа» CGTN транскордонної програми співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна;

- проведено робочу підготовчу та офіційну зустріч міського голови з представниками Сенату Парламенту Чеської Республіки та Генерального Консульства Чеської Республіки у м.Львові.

Відділом економіки наприкінці лютого проведено перше робоче засідання Робочої групи по створенню Стратегії розвитку міста Мукачева до 2027 року. До складу робочої групи входять керівники структурних підрозділів виконавчого комітету, керівники комунальних підприємств, підприємці та керівники успішних підприємств міста різних сфер діяльності, а також громадські активісти. В рамках робочого засідання зовнішніми експертами було презентовано основні моменти процесу розробки Стратегії розвитку. Також, відділом економіки розроблено розпочато Анкетування для мешканців міста Мукачева та представників бізнесу з метою оцінки підприємницького клімату в місті та визначення основних проблем, які, на думку підприємців та мешканців існують у Мукачеві та перспектив його розвитку на майбутнє.

Проведено ряд робочих засідань робочої групи з розробки Стратегії розвитку міста Мукачева до 2027 року, сформовано Місію та Бачення міста Мукачева, проводиться подальше обговорення Профілю міста Мукачева та всіх напрацьованих робочою групою матеріалів.

Організовано та забезпечено участь комунальних підприємств у відкритому обговоренні прогресу впровадження електронного квитка в містах України та впливу на прозорість формування тарифів, яке відбулося у середу, 6 березня за допомогою Скайп зв’язку. КП «Мукачівпастранс» та КП «ММЦІС» поділилися досвідом впровадження е-квитка у нашому місті, основними проблемами які виникають на початку реалізації та перевагами даної системи оплати для всіх учасників процесу.

Організовано та проведено підписання меморандуму про співпрацю між Мукачівською міською радою та Менеджмент Сістемс Інтернешнл, (Management Systems International) щодо надання міжнародної технічної допомоги в рамках Проекту міжнародної технічної допомоги «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія».

Відділом економіки спільно з Українським представництвом міжнародної антикорупційної організації Тransparency International проведено відкриту лекцію “Мукачево: бути першим містом” та презентацію програми Transparent Cities/Прозорі міста.

20 березня проведено круглий стіл за участі керівництва міста, відділу економіки, інспектора праці управління праці та соціального захисту населення, керівника аудиторської компанії, а також підприємців малого та середнього бізнесу міста Мукачева. В роботі круглого столу взяли участь більше 70 учасників, здебільшого активні представники сфери торгівлі, готельного та ресторанного бізнесу міста Мукачева.

Відповідно до рішення 38 сесії 7-го скликання № 981 від 29.03.2018 р. “Про затвердження Положення “Про бюджет громадських ініціатив м.Мукачева” (нова редакція) проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу серед мешканців міста Мукачева щодо участі в конкурсі та важливих моментів підчас підготовки та реєстрації заявок. Також підготовлено інформацію та сформовано новий конкурс на електронному майданчику https://mukachevo-budget.e-dem.in.ua. З 1 по 30 квітня було проведено етап реєстрації проектних заявок, який, відповідно до рішення комісії з питань бюджету громадських ініціатив, було продовжено до 31 травня. В результаті мукачівцями подано 21 проекту заявку з яких 9 малих (в сумі від 100 до 300 тисяч гривень) та 12 великих (в сумі від 300 до 800 тис грн.) на загальну орієнтовну суму 11,4 млн грн.

З 15 по 30 червня проведено черговий етап реалізації бюджету громадських ініціатив – загальноміське голосування. Станом на 01 липня за громадські проекти мукачівцями віддано більше 3,9 тис голосів, з яких маже 2 тис. в паперовому вигляді через ЦНАП. Динаміка голосування за проекти конкурсів цього року в рази перевищує активність попередніх конкурсів. Так, якщо в минулому конкурсі середня кількість осіб, які віддали перевагу голосування через ЦНАП коливалась в межах від 20-25, максимум 42 в день, то за результатами цьогорічного голосування в день проголосувало від 70 до 290 чоловік.

Найближчим часом буде проведено засідання комісії з питань бюджету громадських ініціатив де і буде розглянути результати голосування, рейтинг проектів та рекомендації на чергове засідання Мукачівської міської ради проектів для реалізації у 2020 році.

Станом на 01.07.2019 року в місті працює 7 туроператорів, з яких 2-а представництва регіональних туроператорів, 17 туристичних агенств, ММКП “Мукaчівський міський туристично-інформаційий центр”, Закарпатська обласна федерація водного туризму та велосипедний клуб «Велобайк Мукачево», які надають широкий спектр туристичних послуг як для вітчизняних, так і закордонних туристів.

Протягом звітного періоду було проведено наступну роботу в сфері розвитку туристичної діяльності міста Мукачева. Впродовж звітного періоду місто Мукачево відвідало 104601 особа, з них 52305 дорослих, 12271 пільгових (студенти, пенсіонери), 30832 дітей, безкоштовних – 9193 осіб (за даними Мукачівського історичного музею «Замок Паланок»).

Станом на кінець 2-го кварталу 2019 року в місті працює 7 туроператорів, з яких 2-а представництва регіональних туроператорів, 17 туристичних агенств, ММКП “Мукaчівський міський туристично-інформаційий центр”, Закарпатська обласна федерація водного туризму та велосипедний клуб «Велобайк Мукачево», які надають широкий спектр туристичних послуг як для вітчизняних, так і закордонних туристів.

Сприяє розвитку туризму та промоції міста Мукачева 24 готельних господарств різної форми власності, 5 приватних садиб, 4 хостела. Готельними господарствами міста постійно проводиться робота по покращенню сервісу та якості послуг. Станом на кінець 1 квартал 2018 року загальний номерний фонд готельних господарств налічує близько 390 номерів, в яких одночасно можна надати послуги з тимчасового розміщення близько 1000 туристам. В мережі готельних закладів поступово оновлюється номерний фонд, та якість пропонованих послуг.

В місті також працюють картинні галереї у приміщеннях Мукачівського історичного музею, мережа постійно діючих салонів продажу сувенірних виробів, музей дерев’яних церков Закарпаття, екуменічна церква, інші.

Важливим в розвитку даної галузі є підтримка в нормальному стані об’єктів архітектури, культури, релігії. Також варто відмітити, що збільшенню туристичних потоків в місто сприяє проведення ряду фестивалів, театралізованих дійств, тощо.

Крім того, в сфері туризму, впродовж звітного періоду КП “ММТІЦ” проведено:

З 9 по 14 січня 2019 року КП “ММТІЦ» було організовано та проведено вже традиційне свято виноробів Закарпаття, фестиваль-конкурс «Червене вино», забезпечено функціонування тематичних фотозон в кількох локаціях, проведена конференція виноробів та виробників плодо-овочевої продукції Закарпаття в Мукачівському історичному музеї «Замок Паланок».

24 лютого 2019 року проведена тематична відкрита екскурсія про життя видатного митця Мігая Мункачі, уродженця та почесного громадянина Мукачева, з нагоди 175 років з Дня його народження.

В переддень міжнародного жіночого дня, 7 березня в замку Паланок проведена тематична відкрита екскурсія з театралізацією «Володарки замку» про історію і значний вклад жінок історичних постатей замку в його становлення, з залученням акторів Мукачівського драматичного театру, музикантів та співаків нашого міста.

8-10 березня 2019 року проведений міський фестиваль-конкурс «Варишська палачінта» - свято млинців, встановлення рекордів «Вежа з млинців» та «Найдовший млинець»; проведені спортивні змагання «Палачінтакіада» для родин.

Турінфоцентр взяв участь в якості співорганізаторів в міжнародному дні театрів 27 березня, а саме: анонсували святкову подію в електронних ЗМІ і соціальних мережах та з підтримкою місцевих виробників.

КП «ММТІЦ» прийняв участь в 25-й ювілейній Міжнародній туристичній виставці UITT «Україна – подорожі та туризм» м.Київ 26-29 березня 2019 р. На виставці були представлені друковані промо-матеріали та промо-відео про історичні пам’ятки міста, фестивалі та святкові події міста Мукачева українською та англійськими мовами. Представлено туристичний потенціал міста та продукцію місцевих виробників, проведено дегустацію продуктів з анонсування відповідних щорічних гастрономічних фестивалів міста Мукачева, таких як: “Червене вино”, “Варишська палачінта”, “Огинь і мнясо”, “Свято меду”, “Варишське пиво”.

Організовано і проведено відкриту екскурсію 30 березня 2019 року - урочиста зміну часу на годинниковій вежі міської ратуші.

Розповсюджений безкоштовний туристичний путівник міста «Мукачево-365», який розміщений в найбільш відвідуваних містах, що покращило поінформованість туристів про місцезнаходження суб’єктів туристичної сфери та про анонси подій, що відбуваються в місті на протязі 2019 року.

Проведено дослідження, вивчення потенціалу туристичного ринку, анкетування туристів з метою аналізу туристичного потоку; опитування місцевих виробників з метою залучення їх до процесу промоції та покращення туристичної привабливості міста.

Станом на 01.07.2018 року місто Мукачево має налагоджені партнерські відносини з такими містами-побратимами: Пряшів (Словаччина), Гуменне (Словаччина), Матесалка (Угорщина), Нірмедєш (Угорщина), Егер (Угорщина), Кішварда (Угорщина), Целдьомолк (Угорщина), Будовар (Угорщина), Добош (Угорщина), Мілець (Польща), Зента (Сербія), Суботіца (Сербія), Пелгржімов (Чеська Республіка), Паг (Хорватія), Коломия (Україна).

Протягом звітного періоду було проведено ряд офіційних зустрічей міського голови з представниками міжнародних дипломатичних представництв, закордонних делегацій для обговорення економічних, культурно-просвітніх, соціальних питань та налагодження подальших партнерських відносин.

Відділом економіки постійно проводилась робота щодо повноти та своєчасної сплати в розрізі суб'єктів господарювання туристичного збору.

Щомісячно проводився аналіз виконання планових показників щодо надходжень місцевих податків та зборів, а саме акцизного податку, податку на нерухоме майно, земельного податку, транспортного податку. Проводився аналіз виконання договорів оренди, та своєчасність виконання умов договору.

Також протягом звітного періоду відділом постійно надавалися консультації заявникам та висвітлювались актуальні питання у сфері захисту прав споживачів на офіційному сайті Мукачівської міської ради.

Начальник відділу економікиМ.Дерев’яник

Прочитано 262 разів

ГАЛЕРЕЯ