Ви тутМіська влада/ОРГАНИ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ/Відділи міськвиконкому/Відділ економіки/Про обмеження перебування дітей у нічний час в розважальних закладах та закладах громадського харчування
Середа, 22 січня 2020 10:05

Про обмеження перебування дітей у нічний час в розважальних закладах та закладах громадського харчування

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Про обмеження перебування дітей у нічний час в розважальних закладах та закладах громадського харчування

З метою попередження злочинності як з боку дітей, так і проти них, стимулювання відповідальності батьків, законодавством України встановлено наступне.

Відповідно до ст 1801 «Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування» Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення встановленого законом порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадян-власників підприємств чи уповноважених ними осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дії, зазначені вище, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадян-власників підприємств чи уповноважених ними осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 201 «Особливості перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування» Закону України "Про охорону дитинства", діти віком до 16 років з 22.00 до 06.00 год. можуть перебувати у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування лише в присутності принаймні одного з батьків чи іншого законного представника дитини або особи, яка її супроводжує і несе за неї персональну відповідальність.

Власники закладів, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладів громадського харчування та уповноважені ними особи зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з 22.00 до 06.00 год. дітей до 16 років без супроводження осіб, зазначених вище.

Власники закладів, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладів громадського харчування та уповноважені ними особи мають право у період з 22.00 до 06.00 год. вимагати у відвідувачів таких закладів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.

Тому потрібно пам’ятати про наступне.

  • Дітям до 16 років заборонено з 22:00 до 06:00 перебувати без супроводу батьків у громадських місцях, в т.ч. у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування.
  • Власники закладів розваг та громадського харчування з 22:00 до 06:00 години мають право вимагати у відвідувачів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.
  • У разі виявлення дитини в розважальному закладі, закладі громадського харчування чи в інших громадських місцях (парки, вулиці, території шкіл та дитячих садків, дитячі та спортивні майданчики, бари, дискотеки, магазини з алкогольною продукцією тощо) без супроводу батьків чи уповноважених осіб у нічний час, буде притягнуто до адміністративної відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків (відповідно до КУпАП).

Відділ економіки

 

 

 

Прочитано 50 разів

Останні з Відділ економіки

ГАЛЕРЕЯ