Ви тутМіська влада/ОРГАНИ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ/Відділи міськвиконкому/Відділ економіки/ЗВІТ КП «Мукачівський міський туристично-інформаційний центр» про проведену роботу за період з 01.01.2020 року по 30.06.2020 року
П'ятниця, 10 липня 2020 10:10

ЗВІТ КП «Мукачівський міський туристично-інформаційний центр» про проведену роботу за період з 01.01.2020 року по 30.06.2020 року

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

          З 9 по 14 січня 2020 року КП “ММТІЦ» було організовано та проведено вже традиційне свято виноробів Закарпаття, 25-й ювілейний фестиваль-конкурс «Червене вино», забезпечено функціонування тематичних фотозон в кількох локаціях, організована розважально-концертна та конкурсна програма, забезпечено функціонування інформаційної точки.

11 січня 2020 року було організовано та проведено дегустація-конкурс вин виноробів-учасників фестивалю за участю професійних сомельє та визначено переможців за бальною системою.

12 січня 2020 року була проведена винна конференція-семінар за підсумками конкурсу вин з запрошенням представників ЗМІ та оголошено про проведення та правила І. Еногастрономічного конкурсу – конкурсу по підбору і поєднання страв та закарпатських вин. Також було проведена зустріч крафтових виробників локальних продуктів та оголошено конкурс на кращі гастро-сувеніри „Закарпатський кошар».

В цьому році вперше в рамках фестивалю «Червене вино» був проведений еногастрономічний конкурс серед учасників фестивалю з метою популяризації еногастрономії в регіоні, сприяння розвитку місцевих брендів та розвитку існуючих та створення нових майданчиків еногастрономічного туризму. Учасники були оцінені і нагороджені професійним журі.

Щороку фестиваль традиційно проводиться включаючи день Святого Василя (Старий Новий рік), який відзначається 14 січня, збираючи велику кількість мешканців та гостей з усіх куточків України та ближнього зарубіжжя, в цей день цього року нагороджували переможців в кількох номінаціях.

31 січня 2020р.  рамках програми "Схід та захід разом" для дітей з Луганської області була проведена екскурсія центром міста, в мукачівській ратуші, в драматичному театрі, в замку Паланок, проведено майстер-клас в дитячій художній школі.

З метою органічного поєднання закарпатських традиції з сучасними поглядами, та залученням різних вікових груп мешканців та гостей міста, була проведена театралізована екскурсія «Сватанки в Паланку на Валентина» 14 лютого 2020 року.

21 лютого 2020 року були проведені загальні збори асоціації велосипедистів Мукачева з метою планування вело-подій в місті.

23 лютого 2020 року проведена тематична відкрита екскурсія про життя видатного митця Мігая Мункачі, уродженця та почесного громадянина Мукачева, з нагоди 176 років з Дня його народження - «Закоханий у Сонце».

26 лютого 2020 року проведений квест-варіант театралізованої екскурсії "Володарки замку" для вчителів третіх класів Мукачівської ОТГ.

29 лютого - 1 березня 2020 року проведений міський фестиваль-конкурс «Варишська палачінта» - свято млинців, встановлено рекорд «Вежа з млинців» проведено тематичний гастро-конкурс, та, вже традиційно - Палачінтакіада, сімейна розважально-спортивна олімпіада.

 

В рамках фестивалю відбулось відкриття велосезону 2020 – «ВелоПалачінтакіада» – змагання для дітей, та вело-пробіг містом для дорослих.

На фестивалі організована концертно-розважальна програма в новому форматі, без участі колективів міста – до програми долучились активна та творча молодь Мукачева в рамках проекту «Арт-платформа», а також професійні закарпатські гурти.

6 березня 2020 року відбулися установчі збори Громадської спілки "Дорога вина та смаку Закарпаття", в яких взяли участь понад 30 учасників. Було сформовано спільний план дій, обрано керівні органи організації, затверджено статут та стратегію розвитку, також відбулася презентація унікальної продукції місцевих виробників. Спілка зареєстрована за юридичною адресою                               КП «Мукачівський міський туристично-інформаційний центр». Захід відбувся в рамках реалізації Проекту ЄС Geographical Indications in Ukraine/Географічні зазначення в Україні.

В переддень міжнародного жіночого дня, 7 березня 2020 року в замку Паланок проведена тематична вечірня відкрита екскурсія з театралізацією «Володарки замку» про історію і значний вклад жінок-історичних постатей замку в його становлення, з залученням акторів Мукачівського драматичного театру, музикантів та творчих виконавців нашого міста.

Розроблено план заходів проведення днів японської культури в Мукачеві «Ханамі» для кількох локацій в місті, підготовлений сценарій.

В умовах, спричинених пандемією COVID-19, масові заходи, заплановані на ІІ. квартал 2020 року, а саме: дитячий та дорослий велопробіг, Дні японської культури «Ханамі», гастро-фестиваль «Огинь і мнясо», театралізовані відкриті екскурсії тощо, скасовані.

Пристосуючись до карантинних умов виготовлена серія відео-продукції промоційного характеру: «Мукачево унікальне», «Мукачево сакурове», «Мукачево квітуче», «Мукачево весняне», «Ханамі в Мукачеві», для розповсюдження на просторах мережі, та для підтримки інформованості про туристичні принади міста.

В травні КП «ММТІЦ» підготовлений сценарій та організовано зйомку відео-матеріалу з нагоди святкування Міжнародного дня музею. Випущений повноцінний відеоматеріал про всі музейні кімнати та експозиції Мукачівського історичного музею (Замок Паланок), в поєднанні з театралізованою екскурсією-розповіддю про історію замку та самого міста. Даний відео-продукт був випущений в день святкування Міжнародного дня музеїв, 18 травня 2020р., і надав змогу долучитись дистанційно до святкування глядачам, які в умовах відсутності транспортного сполучення не змогли відвідати головний туристичний магніт міста.

Проведено ряд он-лайн екскурсій на різну тематику, проведені он-лайн зустрічі та форуми з представниками туристичної сфери.

З 18 травня по 28 червня 2020р. на базі КП «ММТІЦ» проходили практику студенти магістратури кафедри туризму на географії Мукачівського державного університету. В умовах пандемії проходження практики на готельно-ресторанних та інших туристичних об’єктах стало неможливим, тому саме туристично-інформаційний центр розробив методику проведення практики в умовах дистанційного навчання. Студентами опрацьовані теми: Збір та опис інформації, що стосується свого рідного міста, села (району); Закарпатські весільні традиції, особливости (сватання, визвідини, оглядини, договори, даровання), з посиланням на джерело; Закарпатська вишиванка, вишивані вироби (опис конкретно закарпатських варіантів вишивки та свого рідного регіону); Закарпатські звичаї (пісні, традиції, одяг, звичаї рідного регіону); Закарпатська кухня (та кухня свого рідного регіону); Збір туристичної інформації. Розробка анкет, обробка даних.;. Подієвий туризм (фестивалі, спортивні події, історичні реконструкції, ін.); Активний туризм (походи, сплави, ін.); Розробка та опис власного туристичного продукту, задуму, екскурсії; Розміщення інформації та реклама в соцмережах. Опрацьований матеріал був поданий у формі розповідей, статей, презентацій, блогів, фото-та відеоматеріалів, постів для соціальних мереж, промоційних матеріалів інформаційного характеру.

Спільний проєкт Мукачівського історичного музею та туристично-інформаційного центру в рамках програми "Культура. Туризм. Регіони" за підтримкою Українського культурного фонду – «Реміснича мануфактура "Паланок" перейшов в активну фазу. Проєкт перероблений під вимоги он-лайн проведення, та включає цілу серію квест-екскурсій та майстер класів та фестивалю. Завершена переговорна процедура, підписана угода з Українським культурним фондом, розпочатий ремонт приміщення, проведено ряд зустрічей, розроблений сценарій. Даний проєкт надає можливості залучення за допомогою он-лайн формату широкої аудиторії, не обмеженої кордонами, та забезпечує підтримку інформування та промоційної роботи щодо підвищення туристичної привабливості міста.

В.о. директора КП «ММТІЦ»                           

Столяренко Б.Ю.

Прочитано 68 разів

ГАЛЕРЕЯ