Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Відділ економіки/Звіт відділу економіки про проведену роботу за період з 01.11.2017 року по 01.04.2018 року
Четвер, 05 квітня 2018 14:46

Звіт відділу економіки про проведену роботу за період з 01.11.2017 року по 01.04.2018 року

Автор 
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

 

 

            Спеціалісти відділу розробляють проект програми економічного і соціального розвитку міста на основі даних, наданих управліннями, відділами та структурними підрозділами виконавчого комітету, комунальними підприємствами, юридичними, фізичними особами та їх об’єднаннями, подає його на розгляд Мукачівській міській раді.

            Протягом звітного періоду зроблено звіт про виконання “Програми економічного і соціального розвитку м. Мукачева за 2017 рік”, затверджено Програму економічного і соціального розвитку м. Мукачева на 2018 рік та основні напрямки розвитку на 2019 і 2020 роки”, вносились відповідні зміни до даних програм, а також проводились звітування на засіданні виконавчого комітету Мукачівської міської ради про хід виконання програми за 2017 рік.

            Відділ веде контроль по дотриманню законодавства державної регуляторної політики виконавчого комітету Мукачівської міської ради, веде реєстр, формує план регуляторної діяльності та графіки відстежень. Так протягом звітного періоду Мукачівською міською радою прийнято 7 регуляторних актів, виконавчим комітетом Мукачівської міської ради — 1, проведено відстежень результативності регуляторних актів — 5, з них базових відстежень — 4 та періодичне відстеження - 1.

         Відділ готує щотижневий звіт щодо здійснення закупівель розпорядників та одержувачів бюджетних коштів м. Мукачева через електронну систему закупівель “Prozorro” та висвітлює його на офіційному сайті Мукачівської міської ради в розділі “Державні закупівлі”.

         Відділом економіки проводиться моніторинг публічних закупівель розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів міста Мукачева шляхом використання інструментів моніторингу: офіційного порталу використання публічних коштів — Prozorro.gov.ua, публічного модулю аналітики — Bi.prozorro.org тощо та висвітлюється інформація про актуальні закупівлі всього міста, показники допорогових та надпорогових закупівель по місту тощо.

         Відділом економіки проводиться також моніторинг щодо реєстрації та систематичного наповнення службових кабінетів на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів міста Мукачева.

         У місті Мукачеві із використанням електронної системи закупівель за поточний фінансовий період здійснювали електронні закупівлі за бюджетні кошти 18 розпорядників бюджетних коштів, в тому числі дев’ять бюджетних установ та одинадцять комунальних підприємств.

         Розпорядниками бюджетних коштів міста Мукачева успішно завершено 101 тендерних закупівель на загальну суму 153,4 млн. грн. в результаті чого місцевому бюджету вдалося заощадити 12,2 млн. грн., в тому числі комунальними підприємствами було проведено 5 тендерних закупівель на суму 16,4 млн. грн., що дало змогу заощадити 35,0 тис. грн.

            Відділом економіки постійно по мірі надходження розглядалися звернення щодо погодження режимів роботи закладів торгівлі. За звітний період відкрито нових та здано в експлуатацію об'єктів торгівлі: магазин “2+2”, магазин “Солодощі для тебе”, магазин “АВС”, кафе “Круассет Мусетті”, магазин “Гуртівня іграшок”, магазин “Комфорт”, магазин з кафетерієм“Градус”, кафе “Пава”, кафе “ФРІЕНДС”, кафе “9-А АВЕНЮ”, магазин “КАРАВАЙ”, магазин з кафетерієм “Смачне сімейне АВС”.

            Надано відмову щодо погодження режиму роботи закладу ресторанного господарства кафе “One space”.

            Щомісяця проводиться спостереження цін на основні продукти харчування відповідно до затвердженого переліку на підприємствах торгівлі та ринках.

            На виконання Програми розвитку транскордонного співробітництва, інвестиційної та туристичної діяльності у місті Мукачеві на 2017 рік та Програми розвитку транскордонного співробітництва, інвестиційної та міжнародної діяльності у місті Мукачеві на 2018-2020 роки, затверджених рішенням сесій Мукачівської міської ради відділом за відповідний період було проведено наступну роботу у напрямку розвитку транскордонного співробітництва, інвестиційної та туристичної діяльності у місті Мукачеві:

            - придбано сувенірну, промоційно-інформаційну продукцію про місто на загальну суму 8160,00 грн.;

            - забезпечено прийом офіційної делегації з міста-побратима Паг (Хорватія) на загальну суму 3060,00 грн.;

            - проведено презентацію туристичного потенціалу міста Мукачева на Міжнародній виставці “TRAVEL” в м.Будапешт (Угорщина) 2-3 березня на загальну суму 8940,00 грн.;

            - проведено презентацію туристичного потенціалу м.Мукачева на 24-ій Міжнародній туристичній виставці UITT: “Україна — Подорожі та Туризму м.Київ 28-30 березня на загальну суму 9480,00 грн.

            Станом на 01.04.2018 року місто Мукачево має налагоджені партнерські відносини з такими містами-побратимами: Пряшів (Словаччина), Гуменне (Словаччина), Матесалка (Угорщина), Нірмедєш (Угорщина), Егер (Угорщина), Кішварда (Угорщина), Целдьомолк (Угорщина), Будовар (Угорщина), Добош (Угорщина), Мілець (Польща), Зента (Сербія), Суботіца (Сербія), Пелгржімов (Чеська Республіка), Паг (Хорватія), Коломия (Україна).

Протягом звітного періоду було проведено ряд офіційних зустрічей міського голови з представниками закордонних делегацій з економічних, культурно-освітніх, налагодження партнерських відносин, а саме:

- 10 листопада міський голова Андрій Балога та перший заступник міського голови, керуючий справами Олександр Галай провели зустріч з делегацією з Хорватії. У складі делегації були: міський голова хорватського міста Паг - Анте Фабіяніч та керівник хорватського туристичного підприємства Меридіан 16 - Борко Огуїч. Основна мета візиту — активізація співробітництва з хорватським містом-побратимом Паг у різних сферах.

- 27 листопада міський голова Андрій Балога провів зустріч з делегацією посольств країн-членів Європейського Союзу. У складі делегації були представники посольств Австрії, Бельгії, Чехії, Франції, Німеччини, Греції, Угорщини, Латвії, Люксембургу, Португалії, Румунії, Словаччини, Іспанії, а саме: Флоріан Кольфюрст, Мішель Версаль, Девід Масек, Міріам Галланд, Міхаел Шмідмайр, Ісміні Панагопулу, Бернадетт Коллар, Андрейс Карповіч, Себастіан Мейнбах, Давід де Ісус, Овідіу Танасе, Ауреліан Ругіна, Ауреліан Ругіна, Браніслав Галло, Фернандо Жирон Паскуаль, Луїза Морсінг, Фабіо Делла Пьяцца, Еда Хеленурм, Ілзе Барановська. Основна мета візиту — обговорення питань децентралізації, безпекової ситуації, дотримання прав національних меншин у місті Мукачеві тощо.

- 7 лютого міський голова Андрій Балога провів зустріч з делегацією ОБСЄ. У складі делегації були Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Ламберт Заньєр, Старший Радник Захід Мовлазада, Старший Радник з юридичних питань Ірина Уласюк, Офіцер національних проектів Катерина Хаертел, перекладач Сергій Крипков, Радник з питань національних меншин Нігора Сачдева. Основна мета візиту — обговорення питань децентралізації та економічного розвитку міста, дотримання прав національних меншин у місті Мукачеві тощо.

- 26 лютого відбулась зустріч міського голови Андрія Балоги із Надзвичайним і Повноважним Послом Румунії в Україні - Крістіаном-Леоном Цуркану. Основна мета візиту — розвиток гуманітарної сфери міста, впровадження положень нового освітнього закону та інші питання розвитку громади.

- 29 березня відбулась зустріч міського голови Андрія Балоги з делегацією з Республіки Корея. У складі делегації були: Oh Seong Geun (О Сон Гюн) – професор, Уповноважений делегат з культурно-освітніх заходів у східно-європейському регіоні, керівник проекту World Leaders Camp 2018 в Україні; prof.Park Sung Soo (Парк Сунг Cу) - ректор всеукраїнської філії університету International Mind Education Institute; Lee Yong Kwon (Лі Йон Квон) регіональний представник в Одеській області; Park See Eun (Пак Сі Ин) – перекладач. Основна мета візиту — всебічний розвиток молоді міста, а також формування інноваційного мислення через пізнання інших культур та волонтерську діяльність.

- 30 березня відбулась зустріч міського голови з послом Литви в Україні. У складі делегації були: Надзвичайний і Повноважний посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, Почесний консул Литовської Республіки у місті Ужгороді та Закарпатській області Віктор Гарапко. Основна мета візиту — питання економічної співпраці, залучення нових інвестицій з Литовської Республіки, співпраця в гуманітарній та культурно-історичній сферах.

            Відповідно до положення “Про бюджет громадських ініціатив м.Мукачева”, 15 листопада завершилося голосування мукачівців за проекти бюджету громадських ініціатив. На розгляд було винесено 10 проектів, з них 4 малих та 6 великих. За два тижні, з 1 - 15 листопада, у голосуванні взяло участь майже 1000 мукачівців. Так, шляхом загальноміського голосування, мешканці міста визначили пріоритетні проекти і тим самим сформували рейтинг як серед малих так серед великих проектів. За малі проекти в цілому віддано 650 голосів (500 шляхом голосування у ЦНАПі і 150 електронних). Що до великих проектів, то в цілому на їх підтримку віддали голоси 974 мукачівців (576 шляхом голосування в ЦНАПі і 398 електронних). Відповідно до результатів голосування переможними проектами стали: великі – створення мультимедійних майданчиків для молоді, облаштування території для дозвілля та відпочинку дітей і дорослих у сквер-парку Набережна-Валенберга та дитячий ігровий комплекс для початкових класів ЗОШ №13. Серед малих проектів – ремонт доріжок для облаштування території для дозвілля та відпочинку дітей і дорослих у сквер-парку Набережна-Валенберга, створення міського літературно-мистецького музею, створення громадського простору «Софіїн двір» та облаштування благоустрою набережної в районі Черемшини. Також, у зв’язку з тим, що в бюджеті громадських ініціатив був вільний залишок коштів було також вирішено втілити ще один великий проект – пішохідний міст через річку Латориця в мірокрайоні Черемшина. Також комісія підтримала ініціативу з проектування подібного проекту – пішохідного мосту «Монастирський». Рішенням 33 сесії 7-го скликання № 857 від 30.11.2017 р. “Про затвердження переліку проектів, що реалізовуватимуться в рамках Бюджету громадських ініціатив в місті Мукачеві у 2018 році” відповідно було затверджено перелік проектів, що реалізовуватимуться відповідальними структурними підрозділами виконавчого комітету Мукачівської міської ради за рахунок міського бюджету в рамках Бюджету громадських ініціатив.

            Відповідно до рішення 38 сесії 7-го скликання № 981 від 29.03.2018 р. “Про затвердження Положення “Про бюджет громадських ініціатив м.Мукачева” (нова редакція), на прискорення проведення процедури визначення проектів переможців затверджено почати вже з 1 квітня поточного року, такий підхід дає можливість завершити процедуру визначення проектів-переможців шляхом загальноміського голосування до кінця першого півріччя. За друге півріччя поточного року відповідальні структурні підрозділи матимуть можливість виготовити проектно-кошторисну документацію для того, щоб у бюджет на наступний рік вже була можливість включити конкретні проекти з чіткими обсягами необхідними для їх реалізації. Крім того збільшено загальний мінімальний обсяг бюджету громадських ініціатив міста Мукачева до 4-х мільйонів гривень. Для оптимізації використання виділеного для реалізації проектів фінансування, також запропоновано перерозподілити пропорції між великими та малими проектами.

            Протягом звітного періоду було проведено наступну роботу в сфері розвитку туристичної діяльності міста Мукачева. Розвиток туризму та туристично-рекреаційної галузі є одним з пріоритетних напрямків розвитку міста Мукачева. Так протягом звітного періоду місто Мукачево відвідало близько 85 009 осіб, із них: дорослі відвідувачі - 52 234; діти — 19 434; пільгові категорії (студенти, пенсіонери) - 13 341. (за даними Мукачівського історичного музею «Замок Паланок»).

            Станом на 01.04.2018 року в місті працює 7 туроператорів, з яких 2-а представництва регіональних туроператорів, 17 туристичних агенств, ММКП “Мукaчівський міський туристично-інформаційий центр”, Закарпатська обласна федерація водного туризму та велосипедний клуб «Велобайк Мукачево», які надають широкий спектр туристичних послуг як для вітчизняних, так і закордонних туристів.

            Сприяє розвитку туризму та промоції міста Мукачева 24 готельних господарств різної форми власності, 5 приватних садиб, 2 хостела. Готельними господарствами міста постійно проводиться робота по покращенню сервісу та якості послуг. Станом на 01.04.2018 року загальний номерний фонд готельних господарств налічує близько 360 номерів, в яких одночасно можна надати послуги з тимчасового розміщення близько 820 туристам. В мережі готельних закладів поступово оновлюється номерний фонд, та якість пропонованих послуг. Так станом на 31.03.2018 року за звітний період власниками готельних господарств вкладено близько 182,8 тис. грн. капітальних інвестицій.

            Розвивається і супутня до туристично-рекреаційної галузі інфраструктура, а саме заклади харчування (ресторани, кафе, бари), торгово-розважальні центри (боулінг клуб, більярд, дитячі кафе та ігрові майданчики для дітей), прокатні пункти велосипедів та туристичного спорядження тощо.

            В місті також працюють картинні галереї у приміщеннях Мукачівського історичного музею, мережа постійно діючих салонів продажу сувенірних виробів, музей дерев’яних церков Закарпаття, екуменічна церква, інші.

            Важливим в розвитку даної галузі є підтримка в нормальному стані об’єктів архітектури, культури, релігії. Також варто відмітити, що збільшенню туристичних потоків в місто сприяє проведення ряду фестивалів, а саме «Червене вино», «Огинь і мнясо», «Варишське пиво», «День Святого Мартина» тощо.

            Також відділом економіки:

            - оновлено інформацію про туристичну привабливість міста на офіційному сайті Мукачівської міської ради;

            - актуалізовано інформацію про готельні заклади та інші місця тимчасового проживання, а також туристичні фірми на офіційному сайті Мукачівської міської ради;

            - готельними закладами міста постійно проводяться роботи з покращення якісного стану номерного фонду, розширення спектру супутніх до готельних послуг та якості їх надання;

            - проводилася робота щодо повної та своєчасної сплати відповідними суб'єктами туристичного збору.

            Протягом звітного періоду проводилась активна робота по інформуванню громадськості у сфері європейської інтеграції, взято участь у ряді семінарів, конференцій, робочих зустрічей для представників органів місцевого самоврядування, голів громадських організацій, підприємств та представників малого та середнього бізнесу:

            - 24 січня взято участь в інформаційному дні програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства і партнерства «Румунія-Україна»;

            - 2 лютого взято участь у веб-конференції на тему “Консультація щодо заповнення форм повідомлення про нову державну допомогу”, організованій Закарпатським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України;

            - 21 лютого взято участь в одноденному практикумі на тему “Розробка та реалізація інфраструкиурних та інвестиційних проектів за рахунок субвенцій з Державного бюджету місцевим бюджетам, грантових коштів, позик та коштів ДФРР”;

            - взято участь у функціональному навчанні у сфері цивільного захисту та отримано посвідчення щодо проходження навчального курсу осіб, що очолюють спеціалізовані служби торгівлі та харчування у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності на обласних та м.Ужгород курсах удосконалення керівних кадрів;

            - 6 березня взято участь у постійно-діючому семінарі “Правові та практичні аспекти державних закупівель. Електронні закупівлі”;

            - 26-27 березня взято участь у навчальному семінарі з написання проектів для написання проектів для потенційних аплікантів та партнерів Закарпатської області в рамках програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства і партнерства «Румунія-Україна» тощо.

            Відділ економіки постійно працює над виконанням рішень міської ради і розпоряджень міського голови та іншими нормативними документами.

            За звітний період відділом економіки були розроблені наступні рішення, які були затверджені на сесіях Мукачівської міської ради:

            - рішення 33 сесія 7-го скликання №842 від 30.11.2017 р. “Про затвердження Програми розвитку транскордонного співробітництва, інвестиційної та міжнародної діяльності у місті Мукачеві на 2018-2020 роки”;

            - рішення 33 сесія 7-го скликання №867 від 30.11.2017 р. “Про затвердження Програми активізації діяльності суб’єктів малого та середнього бізнесу м.Мукачева на 2018-2020 роки”;

            - рішення 33 сесія 7-го скликання №857 від 30.11.2017 р. “Про затвердження переліку проектів, що реалізовуватимуться в рамках Бюджету громадських ініціатив в місті Мукачеві у 2018 році”;

            - рішення 33 сесія 7-го скликання №843 від 30.11.2017 р. “Про внесення змін до рішення 23 сесії Мукачівської міської ради 7-го скликання від 09 лютого 2017 року № 506 “Про затвердження лімітів споживання енергоносіїв у натуральних показниках бюджетними установами міста на 2017 рік”;

            - рішення 33 сесія 7-го скликання №844 від 30.11.2017 р. “Про затвердження плану діяльності з підготовки регуляторних актів та графіку проведення відстежень їх результативності на 2018 рік”;

            - рішення 33 сесія 7-го скликання №866 від 30.11.2017 р. “Про внесення змін до “Програми економічного і соціального розвитку м. Мукачева на 2017 рік”, затвердженої рішенням 21-ої сесії Мукачівської міської ради 7-го скликання від 15.12.2016 р. № 471 “Про затвердження Програми економічного і соціального розвитку м.Мукачева на 2017 рік”;

            - рішення 33 сесія 7-го скликання №903 від 30.11.2017 р. “Про Програму економічного і соціального розвитку м. Мукачева на 2018 рік та основні напрямки розвитку на 2019 і 2020 роки”;

            - рішення 36 сесія 7-го скликання №919 від 25.01.2018 р. “Про внесення змін до “Програми економічного і соціального розвитку м. Мукачева на 2017 рік”, затвердженої рішенням 21-ої сесії Мукачівської міської ради 7-го скликання від 15.12.2016 р. № 471 “Про затвердження Програми економічного і соціального розвитку м.Мукачева на 2017 рік”;

            - рішення 36 сесія 7-го скликання № 920 від 25.01.2018 р. “Про внесення змін до “Програми економічного і соціального розвитку м. Мукачева на 2018 рік та основні напрямки розвитку на 2019 і 2020 роки”, затвердженої рішенням 33-ої сесії Мукачівської міської ради 7-го скликання від 30.11.2017р. № 903 “Про Програму економічного і соціального розвитку м.Мукачева на 2018 рік та основні напрямки розвитку на 2019 і 2020 роки”;

            - рішення 36 сесія 7-го скликання № 918 від 25.01.2018 р. “Про затвердження лімітів споживання енергоносіїв у натуральних показниках бюджетними установами міста на 2018 рік”;

            - рішення 37 сесія 7-го скликання № 955 від 22.02.2018 р. “Про затвердження звіту Мукачівського міського голови про здійснення державної регуляторної політики Мукачівською міською радою та її виконавчим комітетом за 2017 рік”;

            - рішення 37 сесія 7-го скликання № 957 від 22.02.2018 р. “Про внесення доповнень в рішення 33-ої сесії Мукачівської міської ради 7-го скликання від 30.11.2017 року № 844 «Про затвердження плану діяльності з підготовки регуляторних актів та графіку проведення відстежень їх результативності на 2018 рік»;

            - рішення 37 сесія 7-го скликання № 956 від 22.02.2018 р. “Про внесення змін до “Програми економічного і соціального розвитку м. Мукачева на 2018 рік та основні напрямки розвитку на 2019 і 2020 роки”, затвердженої рішенням 33-ої сесії Мукачівської міської ради 7-го скликання від 30.11.2017 р. № 903 “Про Програму економічного і соціального розвитку м.Мукачева на 2018 рік та основні напрямки розвитку на 2019 і 2020 роки”;

            - рішення 38 сесії 7-го скликання № 978 від 29.03.2018 р. “Про підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку м. Мукачева за 2017 рік”;

            - рішення 38 сесії 7-го скликання № 979 від 29.03.2018 р. “Про внесення змін до “Програми економічного і соціального розвитку м. Мукачева на 2018 рік та основні напрямки розвитку на 2019 і 2020 роки”, затвердженої рішенням 33-ої сесії Мукачівської міської ради 7-го скликання від 30.11.2017р. № 903 “Про Програму економічного і соціального розвитку м.Мукачева на 2018 рік та основні напрямки розвитку на 2019 і 2020 роки”;

            - рішення 38 сесії 7-го скликання № 980 від 29.03.2018 р. “Про внесення доповнень в рішення 33-ої сесії Мукачівської міської ради 7-го скликання від 30.11.2017 року № 844 «Про затвердження плану діяльності з підготовки регуляторних актів та графіку проведення відстежень їх результативності на 2018 рік»;

            - рішення 38 сесії 7-го скликання № 981 від 29.03.2018 р. “Про затвердження Положення “Про бюджет громадських ініціатив м.Мукачева” (нова редакція);

            - рішення 38 сесії 7-го скликання № 1004 від 29.03.2018 р. “Про внесення змін до рішення 36 сесії Мукачівської міської ради 7-го скликання від 25 січня 2018 року № 918 “Про затвердження лімітів споживання енергоносіїв у натуральних показниках бюджетними установами міста на 2018 рік”.

            За звітний період відділом економіки були розроблені наступні рішення, які були затверджені на засіданнях виконавчого комітету Мукачівської міської ради:

            - рішення № 356 від 28.11.2017 “Про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку м. Мукачева за 9 місяців 2017 року”;

            - рішення № 357 від 28.11.2017 “Про затвердження плану діяльності з підготовки регуляторних актів та графіку проведення відстежень їх результативності на 2018 рік”;

            - рішення № 358 від 28.11. 2017 Про “Програму економічного і соціального розвитку м. Мукачева на 2018 рік та основні напрямки розвитку на 2019 і 2020 роки”;

            - рішення № 28 від 13.02.2018 “Про внесення доповнень в рішення виконавчого комітету Мукачівської міської ради від 28.11.2017 року № 357 «Про затвердження плану діяльності з підготовки регуляторних актів та графіку проведення відстежень їх результативності на 2018 рік»;

            - рішення № 78 від 27.03.2018 “Про підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку м. Мукачева за 2017 рік”;

            - рішення № 89 від 27.03.2018 “Про внесення доповнень в рішення виконавчого комітету Мукачівської міської ради від 28.11.2017 року № 357 «Про затвердження плану діяльності з підготовки регуляторних актів та графіку проведення відстежень їх результативності на 2018 рік».

Відділ економіки

Прочитано 257 разів

ГАЛЕРЕЯ