Середа, 11 квітня 2018 11:42

Купуйте свиней відповідально

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

Нині на ринках, де торгують живністю - неабияке пожвавлення. Адже з давна в НАШОМУ краю заведено завжди купували поросят ранньою весною. Та не слід забувати про смертельну для свиней хворобуАФРИКАНСЬКУ ЧУМУ СВИНЕЙяка продовжує ширитись Україною. Проблема вже охопила всі регіони країни. Так з початку 2018 року по 1 квітня в Україні зафіксовано 46 випадків АЧС (18 – домогосподарства, 24 – дикі свині, 4 – інфіковані господарства). Карантин продовжує діяти у 27 неблагополучних пунктах – 13 областей України. В нашій області за вказаний період зафіксовано 7 випадків і всі у дикій природі. Завдяки комплексу заходів які вживаються згідно з чинною інструкцією кожен виявлений спалах АЧС в дикій фауні зменшує ризик занесення вірусу до домашніх свиней.

В минулому році за підрахунками експертів, АЧС завадила Україні заробити додаткові 12 мільйонів доларів лише на експорті свинини, окрім того, лише  за офіційною статистикою, починаючи з 2012 року, через АЧС знищено 130 тисяч голів свиней, збитки на одну голову в господарствах населення вартують 114 доларів, на малих і середніх свинофермах – 196 доларів, а на великих промислових комплексах – 460 доларів. В нашій області з 2016 року під час спалахів АЧС знищено 4762 голів свиней. Але загальні збитки від епізоотії набагато більші за прямі втрати від загибелі чи забою свиней.

Таке масштабне розповсюдження АЧС, спеціалісти також пов’язують з безконтрольним переміщенням живих свиней з неблагополучних по африканській чумі свиней територій. Це коли хвора або уражена вірусом свиня перевозиться з одного району в інший, так з’являється ще один неблагополучний по АЧС пункт, а громадяни зазнають втрат.

Тож, Мукачівське міське управління Держпродспоживслужби застерігає аби уникнути втрат та завезення додому, вірусу АЧС, просимо уникати придбання тварин без відповідних ветеринарних документів, що засвідчують їх здоров’я.

Прочитано 144 разів

ГАЛЕРЕЯ