П'ятниця, 24 травня 2019 15:28

Дошку-барельєф урочисто відкрили у Мукачеві

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

Сьогодні, 24 серпня 2019 року, на будівлі Мукачівського аграрного коледжу, за участі мукачівців та наших гостей відбулося урочисте відкриття дошки-барельєфу на честь першого Президента Чехословаччини Томаша Масарика.

Передувало цій події звернення голови Клубу Т.Г.Масарика в Ужгороді Івана Латка та голови Ужгородської спілки чеської культури ім. Я.А.Коменського Юрія Сивохопа на адресу Мукачівського міського голови Андрія Балоги з проханням надати дозвіл на встановлення вищевказаної дошки-барельєфу.

Виступаючий перед чисельними учасниками урочистої події, заступник міського голови, керуючий справами Олександр Галай, який до того ж є головою Комісії з питань збереження історичної спадщини, найменування та перейменування вулиць, встановлення пам`ятних знаків в місті Мукачево, підкреслив, що постать Томаша Масарика, відомого вченого, філософа-гуманіста, видатного державно-політичного діяча Чехословаччини, першого її Президента користується повагою як в наші й країні так і в Європі загалом. Він багато зробив для українців та закарпатців після Першої світової війни. За його підтримки в Чехословаччині був створений і діяв Український вільний університет, Українська господарська академія, Педагогічний інститут ім. М. Драгоманова та інші освітні заклади, видавалися часописи на українській мові тощо.

Справжнього ренесансу зазнало Закарпаття під час правління Томаша Масарика. Це стосується соціально-економічної, освітньої, політичної та інших сфер людської діяльності. Тож сьогоднішня подія це і наша вдячність справжньому другові українців, великому гуманісту Томашу Масарику, мовив виступаючий.

Поважні гості з нашого краю та Чеської Республіки багато теплих слів сказали на адресу видатного сина чеського народу, учні Мукачівської ЗОШ №6, у якій поглиблено вивчається чеська мова, заспівали гарних пісень, розчуливши своїми дзвінкими голосам присутніх, а декан міста Мукачева, отець Василь Копин освятив щойно урочисто відкриту, майстерно виконану меморіальну дошку-барельєф Томашу Гарригу Масарику.

Відділ інформаційного забезпечення виконавчого

комітету Мукачівської міської ради

Прочитано 232 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація