Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Відділ інформаційного забезпечення/Сьогодні день “творців єдності між церквами і народами”...
П'ятниця, 24 травня 2019 17:24

Сьогодні день “творців єдності між церквами і народами”...

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

24 травня День пам`яті святих рівноапостольних просвітителів слов`янських Кирила та Мефодія, які створили слов`янську абетку і переклали на слов`янську мову головні книги християнського віровченяння: Євангеліє, Апостол, Псалтир. Також вони почали проповідувати слово Боже на рідній для слов`ян мові, розповсюджувати писемність.

У 1980 році Папа Іван-Павло ІІ оголосив святих Кирила та Мефодія покровителями Європи.

У місті Мукачеві шанують рівноапостольних Кирила та Мефодія. На їхню честь названо центральну площу міста, зведено скульптурну композицію, автором якої є народний художник України Іван Бровдій. До речі, у 2008 році копію цієї величної бронзової скульптури, за меценатської підтримки тодішнього глави Секретаріату Президента України Віктора Балоги встановили на території Києво-Печерської лаври. У 2016 році у нашому місті було урочисто відкрито красень Собор святих Кирила та Мефодія, збудований за меценатської підтримки народного депутата України Віктора Балоги та його синів: Андрія та Павла.

У черговий раз хочеться навести слова кардинала Леонардо Сандрі мовлені ним під час освячення Собору у місті над Латорицею: “Святі Кирило та Мефодій були творцями єдності між церквами і народами, спільної духовної та культурної спадщини Європи”.

Відділ інформаційного забезпечення виконавчого комітету

Мукачівської міської ради

Прочитано 146 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація