Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Відділ інформаційного забезпечення/Пропозиції від учасниці соціального напрямку Центру громадськості Оксани Юски…
П'ятниця, 08 листопада 2019 11:40

Пропозиції від учасниці соціального напрямку Центру громадськості Оксани Юски…

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

24 жовтня 2019 року, під час зустрічі Мукачівського міського голови Андрія Балоги з представниками соціального напрямку Центру громадськості та національних культур, пані Оксана Юска (голова ГО «Безмежна Любов»), представила проект «Турбота», який безперечно дуже необхідний та важливий не тільки для осіб з інвалідністю, а й суспільства в цілому. Просимо активно долучитися до обговорення та висловити свої цікаві пропозиції з підтримки даного проекту.

Проект «Турбота»

Громадська організація «Мукачівський міськрайонний центр сприяння дітям та молоді з інвалідністю «Безмежна Любов»» створена з метою захисту соціальних, духовних, творчих та інших спільних інтересів осіб з інвалідністю, надання їм всебічної підтримки, в т.ч. створення умов для соціально-психологічної реабілітації, денного догляду особам з інтелектуальним порушенням, синдромом аутизму, Дауна, ДЦП та ін., організованого оздоровлення, відпочинку, спілкування та інтеграції в соціумі.

Завдячуючи, в т. ч. і міській владі, діти з особливими потребами віком від 7 до 35 років мають можливість отримувати реабілітаційні послуги в Обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з фізичними обмеженнями (по вул. Духновича, 87). Сьогодні на базі Центру проходять реабілітацію понад 100 осіб – це діти і молодь, віком від 7 до 35 років. Для багатьох з них - це єдине місце для спілкування з друзями та участі в різних формах масових заходів, а для окремих і місце отримання медичної допомоги, в зв'язку з відсутністю коштів у батьків на їх лікування.

Однак, у зв’язку з повним завантаженням, вищеназваний заклад обмежений в збільшенні кількості своїх підопічних, а бажаючих в отриманні подібних послуг з кожним роком зростає. А після 35-ти років особи з інвалідністю взагалі залишаються обмежені у спілкуванні та реабілітаційних послугах.

Тому і виникла потреба у створенні (придбанні) приміщення, в якому вони б мали змогу отримати спілкування, підтримку та реабілітацію.

Проект « Турбота » передбачає декілька напрямків:

1. Тимчасове (денне) чи сезонне (від одного до декількох місяців) проживання особи з інвалідністю в сприятливих умовах під наглядом спеціалістів

2. Сезонне, а у виключних випадках і постійне проживання в «Новому домі».

3. Надання особам з інвалідністю максимально можливого комплексу реабілітаційних послуг.

Мета проекту “Турбота:

- Створення умов для духовного, фізичного розвитку та реабілітації в сприятливих умовах денного перебування та проживання осіб з особливими потребами.

- Підбір та навчання спеціалістів і працівників, які будуть наглядати та проводити заняття.

- Надання можливості особам з інвалідністю у спілкуванні і захищеності.

- Дати їм відчути, що їх люблять, поважають та що вони є цінними.

- Навчити дітей та молодь взаємодопомоги та взаємоповаги;

- Навчання осіб приготування корисних та не складних в приготуванні страв, прибирання в будинку та на подвір’ї, садівництву овочів і т.п., з поступовою адаптацією до самостійного проживання та самообслуговування.

- Проведення додаткових занять з малювання, музики, інших творчих робіт (роботи з бісеру, вишивання, вироби з глини і т.д.);

- Проведення різних розвиваючих ігор та завдань.

- Залучення реабілітологів, психологів, логопедів та масажистів, інших спеціалістів для надання особам з інвалідністю максимально можливого комплексу реабілітаційних послуг.

Звертаємося до Вас з проханням допомоги у створенні подібного центру для осіб з особливими потребами віком старших 18 років.

Вирішити це питання можна лише завдячуючи максимальній підтримці нашої влади та небайдужої громадськості. Зокрема, першим кроком на шляху зрушення цього питання було-б виділення і облаштування під вищевказаний заклад приміщення не менше 250 – 300 кв.м. або окремий будинок, для денного догляду (підтриманого проживання) з одночасним наданням реабілітаційних послуг особам з інвалідністю старшого віку (після 18-ти років).

Адже для таких осіб дуже важлива моральна підтримка, фізична та психологічна реабілітація, арт-, музико-, праце-терапія, …

Можна було-б запрошувати різних спеціалістів з інших міст та областей по обміну досвідом, проводити різні навчальні семінари.

Деякі особи з особливими потребами в тому числі можуть виконувати певну роботу, окремі замовлення, …

Це дуже необхідний і важливий проект, який може принести значну допомогу не тільки особам з інвалідністю, але і суспільству в цілому…

Голова ГО «Безмежна Любов» О. Юска

Відділ інформаційного забезпечення виконавчого

комітету Мукачівської міської ради

Прочитано 39 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація