Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Відділ культури/У Мукачеві презентують унікальне перевидання книги спогадів про події Карпатської України
Вівторок, 05 березня 2019 16:54

У Мукачеві презентують унікальне перевидання книги спогадів про події Карпатської України

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

У середу, 6 березня, у Мукачівській міській центральній бібліотеці ім. О.Духновича відбудеться презентація унікальної книги спогадів підполковника Армії УНР Антіна Кущинського “Закарпаття в боротьбі”.

Матеріали книги вперше були опубліковані у 1981 році в Буенос-Айресі накладом 750 примірників, і це було одним з найбільш рідкісних видань про боротьбу закарпатців за незалежність України. До 80-ї річниці Карпатської України, знакової події в українському державотворенні, в Україні перевидано унікальну книгу спогадів підполковника Армії УНР Антіна Кущинського “Закарпаття в боротьбі”.

Участь у презентації візьмуть відомий український політолог та публіцист Станіслав Федорчук та видавець і публіцист, головний редактор всеукраїнської газети «Терен-Україна» Ярослав Іляш.

Початок заходу о 15.00 год.

Довідково.

Спогади містять опис подій, що відбувались до Другої світової війни на Закарпатті та низку живих свідчень про діяльність та вчителювання Антіна Кущинського у селах Заріччя, Ясіня, Кваси та інші. Під час боротьби Карпатської Січі Кущинський був командиром Гуцульського кошу. В Рахові потрапив у полон, перебував у концентраційному таборі Варіо-Лопош в Угорщині разом із Василем Ґренджою-Донським, Іваном Климпушем та ін. Подальша доля автора мала всесвітню географію від Німеччини, Парагваю до Чикаґо. Він став одним із визначних діячів української діаспори та залишив по собі чималий науково-історичний здобуток. Але серце своє та найтепліші спогади він залишив на Закарпатті.

Взагалі, читаючи цю книгу, - зауважує автор передмови історик Вахтанг Кіпіані, - постійно дивуєшся тому, як важко йшов цей край до соборної України. Через тисячу років угорського панування і через двадцять років чеського. Через москвофільські впливи і совєтські депортації. Через численні зради «своїх» — тих, кому пряник з Будапешта, Братислави чи Москви завжди була солодший за хліб місцевого ґазди.

У книзі Антін Кущинський рясно цитує патріотичні вірші знаних українських поетів Закарпаття – безпосередніх учасників згаданих подій.

Учасники:

Станіслав ФЕДОРЧУК, український політолог, публіцист, випускник історичного факультету Донецького університету ім. В.Стуса, автор книги “Демонтаж лицемірства”, голова Правління громадської організації “Українська народна рада Донеччини та Луганщини”. Нагороджений відомчою нагрудною відзнакою СБУ “Хрест доблесті” ІІ ступеня (2009), лауреат Премії ім. Якова Гальчевського у номінації “За публіцистичну діяльність” (2014).

Ярослав ІЛЯШ, видавець та публіцист, головний редактор всеукраїнської газети «Терен-Україна», 2007-2011 роках – Голова ВМГО «Молодіжний націоналістичний конгрес», лауреат Премії Кабінету Міністрів України «За особливі досягнення молоді у розбудові України». На даний час - директор Української видавничої справи. Автор та упорядник книг «Нація, яка не капітулює», «Декілька слів про національні характери» та «Під чужими прапорами. Українці в лавах Іноземного Легіону та Руху Опору під час ІІ Світової війни».

Відділ культури виконавчого комітету Мукачівської міської ради

Прочитано 210 разів

ГАЛЕРЕЯ