Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Відділ охорони здоров'я/Звіт відділу охорони здоров’я виконавчого комітету Мукачівської міської ради за 2018 рік
Середа, 09 січня 2019 15:35

Звіт відділу охорони здоров’я виконавчого комітету Мукачівської міської ради за 2018 рік

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

2018 рік в охороні здоров’я відзначився проведенням реформ. Було змінено організаційно правову форму закладів охорони здоров’я міста. Створено комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Мукачева» та комунальне некомерційне підприємство «Мукачівська центральна районна лікарня».

При реформуванні першого рівня надання медичної допомоги впроваджено принцип «гроші ходять за пацієнтом». Кожен мешканець міста має можливість обрати сімейного лікаря та отримати гарантований державою пакет безоплатної медичної допомоги.

Основним завданням галузі охорони здоров’я у 2018 році, як і в попередньому році, було і залишається якісне надання медичних послуг, безкоштовне медикаментозне забезпечення у разі стаціонарного лікування, безкоштовне або пільгове лікування при певних захворюваннях відповідно до чинного законодавства, забезпечення дороговартісного лікування при важких захворюваннях.

У поточному році на фінансування цільових медичних програм виділено загалом 23 717,0 тис.грн.

Впровадили оплату за надані послуги при проведенні оперативних втручань на серці при наданні високоспеціалзованої медичної допомоги в ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова» НАМН України, послугами скористалось 16 осіб на суму 1 940,0 тис.грн.

Програма розвитку та вдосконалення нефрологічної служби.

Використано 490,9тис.грн., що дало можливість забезпечити медикаментозний супровід при програмному та перитонеальному діалізі 18 пацієнтів, що є інвалідами І-ї групи.

Програма боротьби з онкологічними захворюваннями .

Використано 3 876,0 тис.грн., з яких за звітній період використано всі проти 3000,0 тис.грн. за минулий рік. В результаті реалізації програми забезпечено хіміотерапією 56 онкохворі, що становить 100% від потреби. Всі потребуючі забезпечені симптоматичним лікуванням.

Програми медикаментозне забезпечення осіб з трансплантованими органами.

План використання коштів по програмі скоригований у сторону зменшення до 105,0 тис.грн. у зв’язку з забезпеченням ліками на державному рівні.

Програма допомоги хворим на фенілкетонурію

Використано 644,0 тис. грн., в минулому році 350,0 тис.грн. Профінансовано відповідно до потреби.

Програма забезпечення медикаментами ветеранів ВВВ та виробами медичного призначення .

Використано 1 434,0 тис.грн. проти 1200 ,0 тис. грн. в минулому році.

Програма безкоштовного відпуску ліків за рецептами лікарів, у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та певних категорій захворювань

Профінансовано на суму 5 700,0 тис.грн. проти 3000,0 тис. грн. в минулому році. Правом на отримання ліків на пільгових умовах скористалось 12 687 громадяни.

Програма реабілітації інвалідів.

Забезпечено кало- та сечоприймачами 27 хворих на суму 378,9тис. грн. План використання коштів по програмі скоригований у сторону зменшення у зв’язку з забезпеченням виробами медичного призначення на державному рівні.

Програма «цукровий та нецукровий діабет».

Використано 2 790,9тис. грн. для придбання препаратів інсуліну та цукрознижуючих ліків, що забезпечило необхідну потребу.

Програма дороговартісної спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги.

На фінансування використано 7 601,0 тис.грн., що дало можливість виконати наступне:

  • ендопротезування кульшових суглобів 48 містян на суму 1 850,0 тис.грн.;
  • забезпечення розхідними матеріалами при проведенні операцій на серці в умовах обласного клінічного кардіологічного диспансеру на суму 3 100,6 тис.грн. 45 мешканцям міста;
  • оперативні втручання різного ступеню важкості з встановленням різних видів фіксаторів 68 особам на суму 1834,0 тис. грн.;
  • оперативних втручань при патології органів зору ( катаракта) використано 318,8 тис. грн. і надано допомогу 45 жителям міста, що є пенсіонерами;
  • містянам з вадами слуху придбано слухові апарати на суму 499,0 тис. грн, які отримали 53 пацієнтів.

Програма зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я міста.

З метою зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я придбано медичне обладнання на суму 1020,0 тис.грн.

Впровадження системи електронного обліку пацієнтів.

Для підвищення продуктивності роботи медичних працівників впроваджено систему електронного обліку пацієнтів та впровадження електронних протоколів лікування, оцінка якості надання медичної допомоги у всіх відділеннях стаціонару, районної поліклініки та ЦПМСД м.Мукачево. Вартість проекту 6 440,0 тис.грн. які працюють як єдина інформаційна медична система в місті.

Мукачівська ЦРЛ.

Забезпечено 100% медикаментозне лікування хворих в стаціонарі Мукачівської ЦРЛ.

Всього у поточному році на придбання медикаментів передбачено 27000000,0 грн. На 1 ліжко-день на медикаменти виділено 155,51 гривень проти 147,0 грн. в минулому році .

Проведено роботи по покращенню умов перебування пацієнтів та умов праці медичних працівників комунальних закладів охорони здоров’я м.Мукачева.

Відремонтовано санвузли у терапевтичному та гастроентерологічному відділеннях на суму 380,0 тис.грн.

Проведено роботи по заміні вікон у терапевтичному, пульмонологічному, гастроентерологічному, неврологічному відділеннях. Загальна вартість робіт 782,0 тис.грн.

Проведена виплата премії у розмірі посадового окладу всім медичним працівникам закладів охорони здоров’я м. Мукачево до новорічних свят. Щорічна сума преміальних становить 8085,846 тис.грн.

Протягом звітного періоду у Мукачівській центральній районній лікарні проліковано в стаціонарних відділеннях 18 354 пацієнтів, містян 9 226, мешканців Мукачівського району 9 128 осіб .

Реформування

первинної медико-санітарної допомоги міста.

15 серпня 2018 року підписано угоду між КНП “ЦПМСД м.Мукачева” та Національною службою здоров’я України , що дає можливість , починаючи з 01 жовтня поточного року збільшити видатки на фінансування первинної медико-санітарної допомоги до 370 грн. на одного мешканця, проти 240 грн. на початку року. Середній рівень заробітної плати лікарів – 15,0 тис.грн., медичних сестер – 10,0 тис.грн.

Завершено поточні ремонти у всіх АЗПСМ ЦПМСД м.Мукачево на суму 1200,0 тис.грн.

Придбано санітарний автомобіль на суму 370,0 тис.грн.

Фінансування галузі охорони здоров’я

на 2019 рік.

За рахунок медичної субвенції забезпечуємо функціонування Мукачівської центральної лікарні ( фонд оплати праці, преміювання до професійного свята та за підсумками роботи за рік) , поточні видатки закладу та забезпечення медикаментами у разі стаціонарного лікування на суму 26 134341,0 грн.

Міський бюджет покриває видатки на комунальні послуги та фінансує цільові медичні програми на суму 28546549,0 грн.

Міська програма зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я на 2019 рік передбачає придбання нового та ремонт існуючого медичного обладнання, встановлення автономних джерел живлення, автоматизованої протипожежної системи оповіщення. Обсяг фінансування на наступний рік 4896549,0 грн.

  1. Міська програма безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань та при наданні спеціалізованої та високоспеціалізованої стаціонарної медичної допомоги мешканцям м. Мукачева на 2019 рік дає можливість забезпечити безкоштовними ліками пільгові категорії громадян, пацієнтів з цукровим та нецукровим діабетом, онкохворих, ветеранів війни та прирівняних до них за пільгами, пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю, що перебувають на програмному та перитонеальному діалізі, лікувальним харчуванням при фенілкетонурії та проведення зубопротезування ветеранів війни, прирівняних до них за пільгами, пенсіонерів, інвалідів з дитинства та загального захворювання. Обсяг фінансування програми 23650000,0 грн.

Орієнтовно для надання первинної медичної допомоги очікуємо надходження коштів з Національної служби здоров’я України відповідно до кількості підписаних декларацій з сімейними лікарями у сумі близько 42,0 млн. грн., що майже вдвічі перевищує фінансування в поточному році.

Начальник відділу

охорони здоровя Л.Мандзич

Прочитано 153 разів

ГАЛЕРЕЯ