Четвер, 11 липня 2019 14:29

Правила поводження з боєприпасами

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

 

Почастішали випадки знаходження боєприпасів часів другої світової війни на території міста Мукачева, як це було останнім часом на вул.Драгоманова, Перемоги, Крилова, Одеської.

Багато вибухонебезпечних предметів, що застосовувалися під час війни, у силу різних причин не вибухнули, і дотепер зберегли здатність до вибуху. Вони становлять серйозну небезпеку при невмілому і недбалому обходженню з ними. Найчастіше зустрічаються артилерійські снаряди та мінометні міни.

За час перебування в ґрунті під дією вологи артилерійські снаряди сильно піддалися корозії й опірність механічним впливам їх підривачів різко знизилася. Вони стали надзвичайно чутливими і вибухають легко, навіть при незначних ударах, струсах і нагріванні. Причому саме стріляні, але невибухнувші снаряди найбільш небезпечні, тому що їх підривачі раніше, при пострілі, вже були піддані визначеним механічним впливам. Артилерійські снаряди складаються з металевого корпуса, спорядженого вибуховою речовиною, і підривача. Варто мати на увазі, що снаряди навіть без підривачів (не остаточно споряджені) вимагають обережного обходження, тому, що наявність додаткових детонаторів і хімічна взаємодія з металом веде до утворення особливо чутливих до вибуху солей. Спроби витягти з таких снарядів вибухову речовину приведуть до підриву і нещасних випадків. Артилерійські снаряди завдають пошкодження як осколковою, так і фугасною дією. Оболонка їх зроблена зі сталі і споряджена різними вибуховими речовинами. Підривачі для снарядів бувають миттєвої і уповільненої дії. Фугасні снаряди дуже великих калібрів можуть мати донний підривач. Радіус поразки осколками артилерійських снарядів складає 300-500м.

Мінометні міни становлять найбільшу небезпеку при поводженні з ними. Їхні підривачі по самій конструкції вкрай чутливі до впливів механічних поштовхів, ударів, а також до вогню і підвищення температури. У минулу війну застосовувалися осколкові, фугасні й осколково-фугасні міни. Усі ці різновиди мін по зовнішнім ознакам нічим не відрізняються одна від одної. Власне, міна складається з корпуса, розривного заряду. Вона дуже чутлива до удару по підривачу і стабілізатору. У залежності від калібру міни бувають різних розмірів.

У разі знаходження предметів, схожих на боєприпаси СУВОРО ЗАБОРОНЕНО самостійно проводити з ними будь-які дії (наближатися до них, торкатися, нахиляти, переміщувати, підіймати, розряджати та ін.)

Необхідно по можливості позначити місце знаходження предмету на місцевості та негайно повідомити диспетчера Мукачівського МРВ УДСНС в Закарпатській області за тел. (03131) 3-12-40; 101, оперативного чергового Мукачівського ВП ГУНП в Закарпатській області за тел. (03131) 2-23-32; 102 та до прибуття групи розмінування та поліції наявними силами обмежити доступ сторонніх осіб до місця розташування можливого вибухового пристрою.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій,

мобілізаційної та оборонної роботи

Прочитано 47 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація