Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Відділ з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної та оборонної роботи/ПАМ’ЯТКА для дрібного фермера, власника свиней в особистих селянських господарствах
Понеділок, 07 серпня 2017 15:28

ПАМ’ЯТКА для дрібного фермера, власника свиней в особистих селянських господарствах

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

1Що робити щоб мої свині не захворіли на чуму? Головні відповіді на мої власні запитання… Хто заносить чуму? Як уникнути занесення?

Свиня не може захворіти сама собою... хворобу своїй свині можу принести я сам, члени моєї родини, та будь хто, хто заходить до мого свинарника, торкається до моєї свині та дає їй корми, які містять часточки від хворих свиней. Тому я повинен встановити в себе дома такі правила:

- До свиней захожу тільки я, або (коли мене немає) моя дружина (або будь хто, але тільки визначений та проінструктований мною).

- Перед тим, як поратись у свиней я мию руки з милом. А якщо я повернувся з полювання де застрелив дикого кабанчика, або знайшов його труп біля річки, я повністю перевдягаюся (Весь одяг я перу в гарячій воді, висушую подалі від свинарника та прасую!), стрижу нігті, миюся у душі, та перед тим як зайти до свиней протираю руки перваком.

- До свиней я захожу в одязі, в якому не ходжу по вулиці. Я вдягаю калоші, які вже постійно стоять за порогом свинарника, а свої дворові залишаю зовні від дверей.

- Я годую свиней виключно готовими кормами для свиней, якщо в мене є залишки зі столу, особливо не з мого, я ставлю помиї на вогонь і грію до кипіння, потім охолоджую і даю свиням, якщо я цього не зроблю хоча б один раз моя свиня може захворіти на чуму.

- В моєму свинарнику всередині та зовні стоять мишоловки і миші від сусіда, в якого здохли свині не зможуть залізти до риштака моєї свині.

- По моєму свинарнику не скачуть ворони, тому що двері до нього зачиняються, а на вікнах стоять антимоскитні сітки.

- Зараз чума із великою вірогідністю є в сусідньому районі. Вона в банках із салом від свиней що хворіли, але не встигли здохнути. На стихійних базарах, куди власники хворих свиней повезли м'ясо та сало. На одязі сусіда, бо він мисливець і в нього свої свині вже давно загинули. В мене під нігтями та на руках, бо я вітався за руку із сусідом в якого здохла свиня, на моїх черевиках, бо я ходив в ліс і бачив труп кабана, а вночі по двору та по дорозі собаки тягали кишки від вимушеного забою свиней сусідів. Чума на ногах та дзьобі ворони, яка ще зранку видовбувала очі трупу дикого кабана, який лежить на краю лісу. На лапах та шерсті миші або криси, яка бігає по вже порожньому свинарнику сусіда - мисливця, а тепер шукає їжі в риштаку моєї свині.

2Що робити коли я підозрюю, що мої свині вже хворі, як я дізнаюся, що симптоми схожі на чуму? Що я повинен робити, кого повідомити першого?

- Якщо в мене є підозри, що я десь не дотримався правил, або відбулася прикра випадковість, розумію, що моя свиня не захворіє миттєво і прямо сьогодні. Перших ознак я маю чекати через 2 дні, але вони з'являються частіше на 5-й день, я можу вважати що мені пощастило через 13 днів. Я знаю, що смертність серед заражених тварин наближується до 100%.

Я повинен турбуватись, якщо у моєї свині підвищилась температура (40-42°С), а вона продовжує їсти, веде себе як завжди, або постійно лежить. Після того як температура спаде (через 2 дні), її хода стане хиткою, вона постійно шукає воду, багато п'є, або просто стоїть над водою. Якщо моя свиноматка абортувала.

- Якщо моя свиня вкрилась плямами синього, або темно-червоного кольору, або просто здохла без будь-яких інших ознак я маю обходитись із нею нібито вона хвора на чуму.

- Я повинен зробити все для того, щоб чума не пішла далі мого свинарника. Чума повинна завершити свої вбивства тут. Для цього я не торкаюсь трупа, не дозволяю торкатись членам моєї родини. Я замикаю сарай (свинарник) на замок та йду до телефону.

- Я телефоную дільничному лікарю ветеринарної медицини, якщо не знаю номера та не знайшов його у інтернеті, тоді я телефоную ветеринарному лікарю якого знаю, або дільничному поліцейському. Я розповідаю коротко про те що сталось та прошу вжити заходів щодо підозри.

- Я чекаю дільничного лікаря. Я уважно, стараючись нічого не забути, розповідаю їм про те, як виявив хворобу. Я ставлю їх до відома про всі мої підозри щодо походження чуми (де здохли свині, хто заходив до мене у двір, де я взяв помиї та забув, або недостатньо прокип'ятив їх, де я був на полюванні, що я приніс із лісу, де лежать залишки трофеїв, де я їх захоронив тощо).

- Я дозволяю провести розтин та відібрати зразки селезінки та лімфовузлів на дослідження щодо чуми.

- Якщо діагноз на чуму підтверджено, Я дозволяю вилучити тих свиней (якщо вони в мене є), які ще не загинули. Я розумію, що якщо я зроблю все у відповідності до закону, Держава відшкодує мені збитки, а якщо я буду ховати та розвезу чуму сусідніми селами, то мене звинуватять у розповсюдженні небезпечної хвороби та мінімум оштрафують, а максимум це позбавлять волі, якщо доведуть, що я це робив навмисне.

3- Я дозволяю вилучити та спалити, і розумію навіщо в мене вилучили та спалили всі дерев'яні речі, які торкалися моєї свині. Я розумію, що дезінфекція, яку провели в моєму свинарнику повинна унеможливити зараження нових свиней, яких я згодом захочу завести.

- Я знаю, що завезти нових свиней я можу не раніше 40 днів після того, як буде завершено дезінфекцію.

Якщо я це все буду роботи постійно моя свиня не захворіє! І я не буду зайвий раз нервуватися та нести додаткові фінансові затрати!!!!!

Прочитано 704 разів

ГАЛЕРЕЯ