Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Юридичний відділ/Звіт роботи юридичного відділу за період з 01.04.2019 р. по 30.06.2019 р.
Вівторок, 09 липня 2019 18:05

Звіт роботи юридичного відділу за період з 01.04.2019 р. по 30.06.2019 р.

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Відповідно до Положення про юридичний відділ виконавчого комітету Мукачівської міської ради основними завданнями та функціями відділу є:

 1. Правове забезпечення діяльності Мукачівської міської ради, Мукачівського міського голови та виконавчого комітету Мукачівської міської ради по реалізації їх повноважень.
 2. Аналітичне та інформаційно-правове забезпечення діяльності Мукачівської міської ради, Мукачівського міського голови та виконавчого комітету Мукачівської міської ради.
 3. Захист законних прав та інтересів територіальної громади міста Мукачева, Мукачівської міської ради, Мукачівського міського голови та виконавчого комітету Мукачівської міської ради.
 4. Забезпечення взаємодії Мукачівської міської ради, Мукачівського міського голови та виконавчого комітету Мукачівської міської ради з правоохоронними органами.
 5. Сприяння підвищення правового рівня посадових осіб місцевого самоврядування виконавчих органів Мукачівської міської ради.

За вказаний період юридичним відділом виконавчого комітету Мукачівської міської ради було проведено наступну роботу.

І. Претензійно-позовна робота.

Так, у період з 01.04.2019 року по 30.06.2019 року юридичним відділом виконавчого комітету Мукачівської міської ради здійснювалось представництво інтересів Мукачівського міського голови, Мукачівської міської ради та її виконавчих органів у 61 судовій справі, що розглядались у рамках цивільного, адміністративного, господарського та кримінального судочинства.

Вказані вище справи, виходячи з предмету позову, поділяються на наступні категорії:

 1. житлові спори (в т.ч. усунення перешкод в користуванні майном; укладення договорів житлового найму тощо), що розглядались в порядку цивільного судочинства. Всього за вказаний період на розгляді в судах перебувало 8 позовних матеріалів з вказаної категорії;
 2. земельні спори (в т.ч. усунення перешкод у користуванні земельними ділянками; припинення права користування та права власності на земельні ділянки тощо), що розглядались в порядку цивільного, господарського та адміністративного судочинства. Всього за вказаний період на розгляді в судах перебувало 10 позовних матеріалів;
 3. майнові спори (в т.ч. стягнення заборгованості за користування майном комунальної власності; повернення майна комунальної власності внаслідок його безпідставного використання; визнання права власності, надання додаткового терміну для прийняття спадщини тощо), що розглядались в порядку цивільного та господарського судочинства. Всього за вказаний період на розгляді в судах перебувало 27 позовних заяв;
 4. трудові спори (в т.ч. поновлення на посадах у позашкільних закладах міста тощо), що розглядались у порядку цивільного та адміністративного судочинства. Всього за вказаний період на розгляді в судах перебувало 3 позовні заяви;
 5. оскарження постанов адміністративної комісії виконавчого комітету Мукачівської міської ради, що розглядались у порядку адміністративного судочинства. Всього за вказаний період на розгляді в судах перебувало 2 адміністративні позови з вказаної категорії;
 6. адміністративні спори (в т. ч. - скасування рішень Мукачівської міської ради та її виконавчого органу тощо). Всього за вказаний період на розгляді в судах перебувало 8 позовних заяв з вказаної категорії;
 7. спори про захист честі, гідності та ділової репутації. Так, від імені Мукачівського міського голови до Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області було подано 1 позов про захист честі, гідності та ділової репутації з приводу репортажу на ТРК «М-Студіо». Справа перебуває на розгляді Касаційного цивільного суду у складі Верховного суду;
 8. цивільний позов, що заявлений в межах розгляду кримінальної справи за обвинуваченням Колядіна Є.А.
 9. справи окремого провадження (встановлення юридичного факту), що розглядаються в порядку цивільного судочинства. Всього за вказаний період на розгляді в суді перебувала 1 заява з вказаної категорії.

Серед їх загальної кількості слід відмітити і наступні, актуальні для територіальної громади міста Мукачева справи, зокрема:

1) господарський позов за позовними матеріалами Мукачівської міської ради та її виконавчих органів до ФОП Ревицький Ю.Ю. з питань повернення майна територіальної громади міста Мукачева внаслідок безпідставного, незаконного його використання. По справі Господарським судом Закарпатської області прийнято відповідне рішення, яке наразі законної сили не набуло внаслідок його оскарження відповідачем у справі;

2) адміністративний позов за позовними матеріалами Мукачівської місцевої прокуратури в інтересах Павшинської сільської ради до Мукачівської районної державної адміністрації, державного реєстратора Онуфрій Н.В., третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Мукачівська міська рада «Про визнання протиправними дій та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № 26673065 від 02.12.2015 року». Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 10.12.2018 року, апеляційну скаргу Мукачівської міської ради задоволено частково, рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 18.04.2018 року скасовано, прийнято нову постанову, якою провадження у справі закрито. Постанова суду апеляційної інстанції оскаржена Мукачівською місцевою прокуратурою до Верховного суду, провадження у справі триває;

3) позов Мукачівської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Мукачівської міської ради до ТОВ «Хімстар» про стягнення суми 2 107 620,8 грн. у відшкодування збитків, завданих використанням земель без правовстановлюючих документів. Рішенням господарського суду Закарпатської області від 21.01.2019 року задоволено позовні вимоги Мукачівської місцевої прокуратури, подані в інтересах Мукачівської міської ради. Вказане рішення набрало законної сили 04.06.2019 року;

4) зустрічний позов ТОВ «Хімстар» до виконавчого комітету Мукачівської міської ради про визнання недійсним рішення виконавчого комітету Мукачівської міської ради, яким затверджено акт про визначення збитків власнику землі. Постановою Західного апеляційного господарського суду від 04.06.2019 року провадження у справі закрито.

ІІ. Розгляд заяв, звернень, скарг, що подавались суб’єктами звернення, у порядку, визначеному Законом України «Про звернення громадян».

За вказаний період юридичним відділом виконавчого комітету Мукачівської міської ради опрацьовано 13 звернень. Крім того, посадовими особами відділу, щоденно (у робочий час) надаються усні консультації громадянам з приводу роз’яснення норм діючого законодавства у тих чи інших сферах їхнього застосування. Також, варто зазначити і те, що начальник відділу бере участь у прийомі громадян керівництвом міста.

ІІІ. Розгляд запитів на публічну інформацію, що були подані запитувачами в порядку, визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації».

За вказаний період юридичним відділом спільно з відділами та управліннями виконавчого комітету Мукачівської міської ради опрацьовано 43 запити на публічну інформацію.

IV. Правова оцінка та погодження локальних документів.

За вказаний період юридичним відділом опрацьовано та погоджено:

- 90 рішень виконавчого комітету Мукачівської міської ради;

- 74 рішення Мукачівської міської ради;

- 475 розпоряджень Мукачівського міського голови.

V. Розгляд справ про адміністративні правопорушення.

Упродовж звітного періоду юридичним відділом виконавчого комітету Мукачівської міської ради забезпечено проведення 12 засідань адміністративної комісії при виконавчому комітеті Мукачівської міської ради під час яких було розглянуто 214 протоколів про адміністративні правопорушення, що передбачені наступними статтями:

ст. 150 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил користування жилими будинками і жилими приміщеннями»;

ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою території населених пунктів»;

ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил тримання собак і котів»;

ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами»

ст. 159 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил торгівлі на ринках»;

ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях»;

ст. 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб»;

ст. 212-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Повідомлення неправдивих відомостей державним органам реєстрації актів цивільного стану та несвоєчасна реєстрація народження дитини».

За результатами розгляду протоколів винесено 206 постанов, з них 188 постанов про накладення адміністративних стягнень у вигляді штрафів на загальну суму 85 272,00 грн., 12 постанов про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення, 3 постанови про звільнення від адміністративної відповідальності та обмеження усним зауваженням, 3 постанови про повернення протоколу про адміністративне правопорушення без розгляду.

VI. Картка мукачівця

За звітний період до філії Закарпатського обласного АТ «Ощадбанк» із заявою про отримання багатофункціональної електронної пластикової картки «Картка мукачівця» звернулось 518 мешканців міста.

VII. Супроводження діяльності тендерного комітету при виконавчому комітеті Мукачівської міської ради

За звітний період юридичним відділом виконавчого комітету Мукачівської міської ради на виконання вимоги абз. 4 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» здійснено оприлюднення в системі електронних закупівель 26 звітів про укладені договори. Окрім того, забезпечено проведення 5 тендерних процедур.

Крім того, юридичним відділом виконавчого комітету Мукачівської міської ради систематично ведеться робота з наступних напрямків:

 1. Супроводження діяльності комісії з визначення розмірів збитків, заподіяних Мукачівській міській раді внаслідок невикористання земельних ділянок, самовільного зайняття земельних ділянок та використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю. Так, за вказаний період за результатами розгляду комісією справ, до Мукачівської місцевої прокуратури скеровуються матеріали для наступного звернення до суду з метою захисту інтересів територіальної громади м. Мукачева в особі Мукачівської міської ради.
 2. Супроводження діяльності спостережної комісії при виконавчому комітеті Мукачівської міської ради.
 3. Надання правової оцінки договорам, які укладаються Мукачівською міською радою чи її виконавчими органами.
 4. Інформаційне наповнення сторінки юридичного відділу у соціальній мережі Facebook та офіційного веб-сайту Мукачівської міської ради.

Начальник юридичного відділу В. Гарапко

Прочитано 50 разів
Юридичний відділ

пл. Духновича, 2, каб. № 68,

тел. 5-41-80

email: law.city_council@keeper.ua

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація