Ви тутМіська влада/ОРГАНИ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ/Відділи міськвиконкому/Юридичний відділ/Звіт роботи юридичного відділу за період з 01.01.2019 р. по 31.12.2019 р.
×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 437
Вівторок, 14 січня 2020 09:32

Звіт роботи юридичного відділу за період з 01.01.2019 р. по 31.12.2019 р.

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Звіт роботи юридичного відділу

за період з 01.01.2019 р. по 31.12.2019 р.

Відповідно до Положення про юридичний відділ виконавчого комітету Мукачівської міської ради основними завданнями та функціями відділу за звітний період були:

 1. Правове забезпечення діяльності Мукачівської міської ради, Мукачівського міського голови та виконавчого комітету Мукачівської міської ради по реалізації їх повноважень.
 2. Аналітичне та інформаційно-довідкове забезпечення діяльності Мукачівської міської ради, Мукачівського міського голови та виконавчого комітету Мукачівської міської ради.
 3. Захист законних прав та інтересів територіальної громади міста Мукачева, Мукачівської міської ради, Мукачівського міського голови та виконавчого комітету Мукачівської міської ради.
 4. Забезпечення взаємодії Мукачівської міської ради, Мукачівського міського голови та виконавчого комітету Мукачівської міської ради з правоохоронними органами.
 5. Сприяння підвищення правового рівня посадових осіб місцевого самоврядування виконавчих органів Мукачівської міської ради.

За вказаний період юридичним відділом виконавчого комітету Мукачівської міської ради було проведено наступну роботу.

І. Претензійно-позовна робота.

Так, у період з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року юридичним відділом виконавчого комітету Мукачівської міської ради здійснювалось представництво інтересів Мукачівського міського голови, Мукачівської міської ради та її виконавчих органів у 127 судових справах, що розглядались у рамках цивільного, адміністративного, господарського та кримінального судочинства.

Вказані вище справи, виходячи з предмету позову, поділяються на наступні категорії:

 1. житлові спори (в т.ч. усунення перешкод в користуванні майном; укладення договорів житлового найму тощо), що розглядались в порядку цивільного судочинства. Всього за вказаний період на розгляді в судах перебувало 14 позовних матеріалів з вказаної категорії;
 2. земельні спори (в т.ч. усунення перешкод у користуванні земельними ділянками; припинення права користування та права власності на земельні ділянки тощо), що розглядались в порядку цивільного та господарського судочинства. Всього за вказаний період на розгляді в судах перебувало 12 позовних матеріалів;
 3. майнові спори (в т.ч. стягнення заборгованості за користування майном комунальної власності; повернення майна комунальної власності внаслідок його безпідставного використання; визнання права власності, надання додаткового терміну для прийняття спадщини тощо), що розглядались в порядку цивільного та господарського судочинства. Всього за вказаний період на розгляді в судах перебували 56 позовних заяв;
 4. трудові спори (в т.ч. поновлення на посадах у позашкільних закладах міста тощо), що розглядались у порядку цивільного та адміністративного судочинства. Всього за вказаний період на розгляді в судах перебувало 5 позовних заяв;
 5. оскарження постанов адміністративної комісії виконавчого комітету Мукачівської міської ради, що розглядались у порядку адміністративного судочинства. Всього за вказаний період на розгляді в судах перебували 6 адміністративних позовів з вказаної категорії;
 6. адміністративні спори (в т.ч. скасування розпоряджень голови Закарпатської ОДА; компенсація за фінансування закладів ПТО за рахунок міського бюджету; скасування рішень Мукачівської міської ради та її виконавчого органу тощо). Всього за вказаний період на розгляді в судах перебувало 28 позовних заяв з вказаної категорії;
 7. спори про захист честі, гідності та ділової репутації. Так, від імені Мукачівського міського голови до Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області було подано 1 позов про захист честі, гідності та ділової репутації з приводу репортажу на ТРК «М-Студіо». Справа перебуває на розгляді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду;
 8. цивільні позова, що заявлені в межах розгляду кримінальних справ за обвинуваченням Колядіна Є.А. та Товт Б.М.
 9. справи окремого провадження (встановлення юридичного факту), що розглядаються в порядку цивільного судочинства. Всього за вказаний період на розгляді в судах перебувало 9 заяв з вказаної категорії.

Серед їх загальної кількості слід відмітити і наступні, актуальні для територіальної громади міста Мукачева справи, зокрема:

1) господарський позов за позовними матеріалами Мукачівської міської ради та її виконавчих органів до ФОП Ревицький Ю.Ю. з питань повернення майна територіальної громади міста Мукачева внаслідок безпідставного, незаконного його використання. По справі національними судами постановлене відповідне рішення про задоволення позовних вимог. Рішення суду виконано 23.12.2019.

2) адміністративний позов за позовними матеріалами Мукачівської місцевої прокуратури в інтересах Павшинської сільської ради до Мукачівської районної державної адміністрації, державного реєстратора Онуфрій Н.В., третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Мукачівська міська рада «Про визнання протиправними дій та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № 26673065 від 02.12.2015 року». Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 10.12.2018 року, апеляційну скаргу Мукачівської міської ради задоволено частково, рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 18.04.2018 року скасовано, прийнято нову постанову, якою провадження у справі закрито. Постановою Великої Палати Верховного Суду в задоволенні касаційної скарги прокуратури Закарпатської області відмовлено. Постанова Восьмого апеляційного суду залишена без змін.

3) позов Мукачівської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Мукачівської міської ради до ТОВ «Хімстар» про стягнення суми 2 107 620,8 грн. у відшкодування збитків, завданих використанням земель без правовстановлюючих документів. Рішенням господарського суду Закарпатської області від 21.01.2019 року задоволено позовні вимоги Мукачівської місцевої прокуратури, подані в інтересах Мукачівської міської ради. Вказане рішення набрало законної сили 04.06.2019 року;

4) зустрічний позов ТОВ «Хімстар» до виконавчого комітету Мукачівської міської ради про визнання недійсним рішення виконавчого комітету Мукачівської міської ради, яким затверджено акт про визначення збитків власнику землі. Постановою Західного апеляційного господарського суду від 04.06.2019 року провадження у справі закрито.

5) позов Білащинець О.Я. до Мукачівської міської ради, виконавчого комітету Мукачівської міської ради, Мукачівської центральної районної лікарні, Відділу охорони здоров’я виконавчого комітету Мукачівської міської ради про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу. Згідно рішенням Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 29.08.2019 року у задоволенні позову відмовлено повністю. Постановою Закарпатського апеляційного суду від 18.12.2019 року апеляційну скаргу Білащинець О.Я. залишено без задоволення, рішення суду першої інстанції – без змін.

6) позов прокуратури Закарпатської області в інтересах держави в особі Західного офісу Держаудитслужби та Міністерства торгівлі та економічного розвитку до Управління міського господарства виконавчого комітету Мукачівської міської ради, ТОВ «Реглес – С.І.С.». Предметом судового розгляду була вимога позивачів щодо визнання недійсним рішення тендерного комітету Управління міського господарства виконавчого комітету Мукачівської міської ради, прийнятого за результатами відкритих торгів із закупівлі робіт по об`єкту будівництва Будівництво системи водопостачання та каналізації по вул. Підгородська, Поневача Юлія, Загоскіна у м. Мукачево на суму 11569799,20 грн.

(номер процедури закупівель UA-2018-09-05-002251-а), оформленого протоколом розгляду тендерної пропозиції № 63 від 25.09.2018, та про визнання недійсним договору № 8-Р від 11.10.18, укладеного відповідачами за результатами відкритих торгів із закупівлі робіт по зазначеному об`єкту. За результатами розгляду, господарським судом Закарпатської області, 29.05.2019, було ухвалено рішення про задоволення позовних вимог в повному обсязі, яке в наступному, 25.09.2019 року, було скасовано Постановою Західного апеляційного господарського суду. Постанова апеляційного суду набрала законної сили в день її проголошення, однак оскаржена позивачами до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

ІІ. Розгляд заяв, звернень, скарг, що подавались суб’єктами звернення, у порядку, визначеному Законом України «Про звернення громадян».

За вказаний період юридичним відділом виконавчого комітету Мукачівської міської ради опрацьовано 40 звернень. Крім того, посадовими особами відділу, щоденно (у робочий час) надаються усні консультації громадянам з приводу роз’яснення норм діючого законодавства у тих чи інших сферах їхнього застосування. Також, варто зазначити і те, що начальник відділу бере участь у прийомі громадян керівництвом міста.

ІІІ. Розгляд запитів на публічну інформацію, що були подані запитувачами в порядку, визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації».

За вказаний період юридичним відділом спільно з відділами та управліннями виконавчого комітету Мукачівської міської ради опрацьовано 145 запитів на публічну інформацію.

IV. Правова оцінка та погодження локальних документів.

За вказаний період юридичним відділом опрацьовано та погоджено:

- 427 рішень виконавчого комітету Мукачівської міської ради;

- 452 рішення Мукачівської міської ради;

- 2015 розпоряджень Мукачівського міського голови

V. Розгляд справ про адміністративні правопорушення.

Впродовж 2019 року юридичним відділом виконавчого комітету Мукачівської міської ради забезпечено проведення 55 засідань адміністративної комісії при виконавчому комітеті Мукачівської міської ради під час яких було розглянуто 662 протоколи про адміністративні правопорушення, що передбачені наступними статтями:

ст. 104 КУпАП «Потрава посівів, зіпсуття або знищення зібраного врожаю сільськогосподарських культур, пошкодження насаджень колективних сільськогосподарських підприємств, інших державних і громадських чи фермерських господарств»;

ст. 150 КУпАП «Порушення правил користування жилими будинками і жилими приміщеннями»;

ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою території населених пунктів»;

ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил тримання собак і котів»;

ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами»;

ст. 159 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил торгівлі на ринках»;

ст. 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях”;

ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях”;

ст. 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб»;

ст. 212-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Повідомлення неправдивих відомостей державним органам реєстрації актів цивільного стану та несвоєчасна реєстрація народження дитини”.

За результатами розгляду протоколів винесено 638 постанов, з них 561 постанови про накладення адміністративних стягнень у вигляді штрафів на загальну суму 253 487,00 грн., 4 постанови про звільнення від відповідальності та обмеження усним зауваженням в порядку ст. 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення, 43 про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення, 30 постанов про повернення протоколу про адміністративне правопорушення без розгляду.

VI. Картка мукачівця

За звітний період до філії Закарпатського обласного АТ «Ощадбанк» із заявою про отримання багатофункціональної електронної пластикової картки «Картка мукачівця» звернулось 2196 членів територіальної громади.

З моменту запровадження проекту «Картка мукачівця» із заявою про отримання багатофункціональної електронної пластикової картки звернулось понад 27 тисяч територіальної громади.

Також варто повідомити і те, що Мукачівською міською радою прийнято рішення про затвердження положення про багатофункціональну електронну пластикову картку «Картка мукачівця» у новій редакції. Вказане рішення органом місцевого самоврядування прийнято з метою врахування прав та інтересів усіх членів Мукачівської міської об’єднаної територіальної громади.

VII. Супроводження діяльності тендерного комітету при виконавчому комітеті Мукачівської міської ради

За звітний період юридичним відділом виконавчого комітету Мукачівської міської ради на виконання вимоги абз. 4 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» здійснено оприлюднення в системі електронних закупівель 98 звітів про укладені договори. Окрім того, забезпечено проведення 17 тендерних процедур, з яких 11 – відкриті торги та 6 – переговорні процедури.

Крім того, юридичним відділом виконавчого комітету Мукачівської міської ради систематично ведеться робота з наступних напрямків:

 1. Супроводження діяльності комісії з визначення розмірів збитків, заподіяних Мукачівській міській раді внаслідок невикористання земельних ділянок, самовільного зайняття земельних ділянок та використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю. Так, за вказаний період за результатами розгляду комісією справ, до Мукачівської місцевої прокуратури скеровуються матеріали для наступного звернення до суду з метою захисту інтересів територіальної громади м. Мукачева в особі Мукачівської міської ради.
 2. Супроводження діяльності спостережної комісії при виконавчому комітеті Мукачівської міської ради.
 3. Надання правової оцінки договорам, які укладаються Мукачівською міською радою чи її виконавчими органами.
 4. Інформаційне наповнення сторінки юридичного відділу у соціальній мережі Facebook та офіційного веб-сайту Мукачівської міської ради.
 5. Забезпечення реалізації та контроль за здійсненням заходів щодо запобігання і виявлення корупції та забезпечення дотримання правил етичної поведінки в межах компетенції.

VIII. Робота з підвищення рівня правових знань посадових осіб місцевого самоврядування.

1. Юридичним відділом організовано проведення семінару представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на тему: «Застосуваннята та реалізація права на доступ до публічної інформації в органах місцевого самоврядування».

2. Забезпечено аналіз та доведення до відома посадових осіб місцевого самоврядування змін до чинного законодавства України та прийнятого нового законодавства для реалізації виконнання завдань та функцій у відповідних правовідносинах та врахування у роботі.

Начальник юридичного відділу В. Гарапко

Прочитано 151 разів

ГАЛЕРЕЯ