Четвер, 11 квітня 2019 14:22

Реорганізація юридичних осіб. Злиття юридичної особи

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

Частина 1 статті 104 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України) визначає, що реорганізація юридичної особи є одним з видів припинення юридичної особи, поряд з ліквідацією юридичної особи. Основною відмінністю реорганізації від ліквідації є те, що у процесі реорганізації відбувається припинення юридичної особи із правонаступництвом, тобто з переходом прав та обов'язків однієї юридичної особи до іншої, в той час як ліквідація відбувається без правонаступництва.

Реорганізація юридичних осіб буває таких видів: злиття, приєднання, поділ, виділ, перетворення. Всі ці види тягнуть за собою припинення юридичної особи, крім виділу.

Злиття

У разі злиття суб'єктів господарювання усі майнові права та обов'язки кожного з них переходять до суб'єкта господарювання, що утворюється внаслідок такого злиття. Права і обов'язки юридичних осіб, що зливаються, переходять до юридичної особи– правонаступника на підставі окремих передавальних актів. Частина 4 статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», що набрав чинності 01.01.2016 року, зазначає, що під час злиття юридичних осіб здійснюється державна реєстрація новоутвореної юридичної особи та державна реєстрація припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті злиття.

Відповідно процес злиття юридичної особи можна поділити на чотири етапи:

Перший етап. Учасники кожної юридичної особи, що бере участь у злитті, письмово повідомляють орган, що здійснює державну реєстрацію, про прийняття рішення про припинення юридичної особи (частина 1 статті 105 ЦК України). Вони зобов'язані повідомити про це протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення орган, що здійснює державну реєстрацію, який в свою чергу вносить відповідний запис до Єдиного держаного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (далі – ЄДР).

Другий етап. Призначення комісії з припинення юридичної особи та голови цієї комісії учасниками юридичної особи та встановлення порядку і строку заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється. Після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт.

Третій етап. Проведення державної реєстрації новоутвореної юридичної особи. Для реєстрації потрібно подати такі документи (стаття 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»):

  • заява про державну реєстрацію створення юридичної особи;
  • примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення засновників;
  • установчий документ юридичної особи;
  • примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) передавального акта;
  • документи для державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття;

Четвертий етап. Проведення державної реєстрації припинення юридичних осіб, які припиняються в результаті злиття. Злиття вважається завершеним з дати державної реєстрації припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті злиття. Документи, що подаються:

  • заява про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті її реорганізації;
  • примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) передавального акта;
  • довідка архівної установи про прийняття документів, що відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.

Відповідно до частини 1 статті 83 вищевказаного закону акціонерне товариство (далі – АТ) може брати участь у злитті лише з іншим АТ. Порядок процедури злиття визначається частиною 6 статті 83 Закону України «Про АТ». При злитті АТ в силу статті 80 Закону України «Про АТ» відбувається конвертація акцій товариств, що припиняються внаслідок злиття в акції товариства-правонаступника та розміщуються серед його акціонерів.

Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Мукачівської міської ради

Прочитано 340 разів
Центр надання адміністративних послуг

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація