П'ятниця, 16 серпня 2019 09:53

Відмова у задоволенні запиту на інформацію

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

Порядок отримання публічної інформації, а також відмови у її наданні регулюються частиною 1 статті 22 Закону України « Про доступ до публічної інформації», якою визначено вичерпний перелік підстав для відмови в задоволенні запиту на отримання публічної інформації.

Зокрема, розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту у таких випадках:

І випадок - розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією щодо якої зроблено запит.

Тобто, розпорядник має право відмовити у задоволенні запиту посилаючись на вищевикладений пункт, якщо у розпорядника фактично відсутня запитувана інформація, а також відсутній юридичний обов’язок володіти такою інформацією. Важливою ознакою правомочної відмови у задоволенні запиту за вказаним пунктом є сукупна наявність таких підстав.

ІІ випадок - інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 Закону.

Інформацією з обмеженим доступом, відповідно до частини першої статті 6 Закону, є:

- конфіденційна інформація,

- таємна інформація,

- службова інформація.

Слід звернути увагу, що обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої не обмежений.

ІІІ випадок - особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 Закону фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком.

Тобто, у разі, якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання або друк починаючи з 11 сторінки.

ІV випадок - не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п’ятою статті 19 Закону.

Вичерпний перелік вимог щодо змісту запиту, недотримання яких може бути підставою для відмови в задоволенні запиту, викладено у частині 5 статті 19 Закону.

Зокрема, запит на інформацію має містити:

1) ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є;

2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;

3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

У відповіді про відмову у задоволені запиту на інформацію необхідно зазначати:

- прізвище, ім’я, по батькові та посаду особи, відповідальної за розгляд запиту розпорядником інформації;

- дату відмови, що є важливим реквізитом відмови, оскільки свідчить про те, чи було розглянуто запит у встановлений Законом строк;

- мотивовану підставу відмови;

- порядок оскарження відмови. Відмова повинна містити опис порядку оскарження, а саме порядок оскарження відмови в задоволенні запиту вищому органу з посиланням на відповідну норму Закону;

- підпис посадової особи.

У відповіді необхідно вказувати посилання на відповідну норму Закону із зазначенням конкретних причин відмови.

Відмова в задоволенні запиту на інформацію може надаватись тільки в письмовій формі, що забезпечує здійснення ефективного контролю за дотриманням права на доступ до публічної інформації.

Відповідно до вимог частини другої статті 22 Закону відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

У випадку, коли розпорядник інформації не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов’язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача.

Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Мукачівської міської ради

Прочитано 145 разів
Центр надання адміністративних послуг

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ГАЛЕРЕЯ