Версія для друку
Понеділок, 30 вересня 2019 14:06

Звертаємо увагу громадян та нотаріусів на основні вимоги щодо посвідчення довіреностей!

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

Представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов'язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.

Стаття 244 Цивільного кодексу України визначає, що представництво, яке грунтується на договорі, може здійснюватися за довіреністю.

Глава 4 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України передбачає звернення до нотаріуса для посвідчення довіреності.

Так, згідно пп.2.1. п.2. Глави 4 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України « у довіреності мають бути чітко визначені юридичні дії, які належить вчинити представнику; діє, які належить вчинити представнику, мають бути правомірними, конкретними та здійсненними.»

Отже, в довіреності має бути чітко вказано, яку дію належить вчинити представнику в інтересах довірителя(зареєструвати місце проживання за певною адресою, зняти з реєстрації місця проживання з певної адреси, отримати витяги з рішень тощо).

Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Мукачівської міської ради

Прочитано 340 разів
Редактор

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.