Ви тутЦНАП/Організація та проведення особистого прийому громадян
Середа, 16 жовтня 2019 10:24

Організація та проведення особистого прийому громадян

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

 

Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави - це передбачено статтею 3 Конституції України, тому права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність.

Звернення громадян є одним із засобів захисту їх прав та законних інтересів. Це право закріплено основним законом держави. У статті 40 Конституції України зазначено, що усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути звернення і надати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Особистий прийом громадян є важливим заходом реалізації конституційного права громадян на звернення.

Регламент роботи виконавчого комітету та виконавчих органів Мукачівської міської ради регулює організаційно-процедурні питання діяльності виконавчого комітету Мукачівської міської ради та виконавчих органів Мукачівської міської ради, Мукачівського міського голови, його заступників.

Особистий прийом громадян міським головою, першим заступником міського голови, заступниками міського голови та керуючим справами виконавчого комітету міської ради здійснюється за попереднім записом.

Попередній запис на прийом до керівництва виконавчого комітету міської ради здійснюється Центром надання адміністративних послуг з понеділка по четвер з 9.00 до 17.00 годин, п’ятниця до 10.00 годин.

До попередньої співбесіди можуть залучатися керівники управлінь, відділів та структурних підрозділів міськвиконкому.

Попередній запис громадян на прийом до керівництва міської ради проводиться при наявності документа, який посвідчує особу (паспорт, посвідчення).

Під час попереднього запису на особистий прийом з’ясовується прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, зміст порушеного питання, до яких посадових осіб він звертався і яке було прийнято рішення, вивчаються документи та інші матеріали, що подаються громадянином для обґрунтування свого звернення, заповнюється картка особистого прийому встановленого зразка.

Не допускається з’ясування відомостей про особу громадянина, що не стосуються його звернення.

Запис на усний прийом з особистих питань міським головою, першим заступником міського голови та заступниками міського голови проводиться з питань, що відносяться до їх функціональних повноважень.

Записуються на прийом до міського голови громадяни тільки з питань, які не можуть бути вирішені першим заступником міського голови, заступниками міського голови та керуючим справами виконавчого комітету міської ради.

Запису на прийом не підлягають громадяни:

- визнані судом недієздатними за наявності такої інформації у ЦНАПі (ст. 8 Закону України «Про звернення громадян»);

- які відмовилися повідомити особам, що проводять запис, інформацію, зазначену у п. 9.5 цих пропозицій;

- стосовно яких прийнято рішення про припинення розгляду звернень (ст. 8 Закону України «Про звернення громадян»);

- звернення яких знаходяться на розгляді та остаточного рішення по них ще не прийнято;

- у випадках, коли заявник порушує питання, яке не відноситься до компетенції міської ради та виконавчого комітету, громадянину надаються роз’яснення куди доцільно звернутися;

- при повторному зверненні з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, або заявнику надано аргументовані роз’яснення відповідно до чинного законодавства;

Забороняється відмова громадянинові в записі на особистий прийом з підстав ознак раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак.

Міський голова, перший заступник міського голови, заступники міського голови та керуючий справами здійснюють прийом тих громадян, які записані на прийом відповідно до затвердженого графіка.

У разі, якщо особистий прийом громадян керівництвом виконавчого комітету міської ради не може відбутися з поважних причин, він може бути перенесений на інший день та час.

Записаний на прийом до міського голови, першого заступника міського голови, заступників міського голови та керуючого справами виконавчого комітету міської ради громадянин повинен:

- прийти на прийом саме у той день та час, на які було наголошено під час попередньої співбесіди;

- чітко викласти своє питання.

Питання, з якими звертаються громадяни, по можливості вирішуються під час особистого прийому. Під час розгляду звернень міський голова та заступники міського голови керуються законодавчими та іншими нормативно-правовими актами і в межах своєї компетенції мають право прийняти відповідне рішення: задовольнити прохання; відмовити у задоволенні, проінформувавши заявника про причини відмови і порядок оскарження прийнятого рішення; надати усне роз’яснення по суті піднятих питань.

У разі, коли порушене громадянином питання вирішити на особистому прийомі неможливо через складність і необхідність додаткового вивчення, воно разом із додатками (матеріалами справи) направляється на розгляд виконавцю.

Звернення громадян, подані на особистому прийомі, реєструється відповідно до Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації.

Про результати розгляду звернення громадянину повідомляється письмово або усно (за його бажанням).

З урахуванням рішення, прийнятого під час особистого прийому, виконавчі органи міської ради, яким доручено розгляд звернення, зобов’язані в установлені законодавством терміни підготувати заявнику відповідь по суті питання за підписом особи, яка проводила особистий прийом, або, в разі розгляду звернення підприємством, організацією чи установою, незалежно від форм власності, інформувати ту посадову особу, доручення якої виконувалося.

Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Мукачівської міської ради

Прочитано 214 разів
Редактор

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ГАЛЕРЕЯ