Ви тутЦНАП/Реєстрація Благодійних організацій
П'ятниця, 21 лютого 2020 10:09

Реєстрація Благодійних організацій

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Реєстрація Благодійних організацій

Благодійні організації набувають прав та обов'язків юридичної особи з моменту їх державної реєстрації, що передбачає включення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Засновниками благодійних організацій можуть бути дієздатні фізичні та юридичні особи, крім органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб публічного права. Засновники благодійних організацій або уповноважені ними особи приймають рішення про створення благодійних організацій, затверджують їх установчі документи та склад органів управління і приймають інші рішення, пов’язані з утворенням і державною реєстрацією благодійних організацій[1].

Благодійні товариства та благодійні фонди можуть мати, крім засновників, інших учасників, що вступили в їх склад в порядку, встановленому статутами таких благодійних товариств або благодійних фондів.

На даний час державна реєстрація благодійної організації здійснюють у загальному порядку реєстрації юридичних осіб державні реєстратори за місцезнаходженням благодійних організацій відповідно до Закону України «ПрБлагодійна організація, яка відповідає вимогам податкового законодавства, не є платником податку на прибуток та включається до реєстру неприбуткових установ та організацій з ознакою неприбутоковості (0036).

Для отримання статусу неприбуткової організації, установчі документи благодійної організації мають:

  • містити заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб;
  • передбачати передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення)

Центр надання адміністративних послуг Мукачівської міської ради

Прочитано 93 разів
Редактор

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ГАЛЕРЕЯ