Офіційні WEB - ресурси

Вівторок, 05 листопада 2019 16:26

Важливо! до уваги пільговиків та субсидіантів!

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

В управлінні праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Мукачівської міської ради відбула робоча зустріч представників управління, комунальних служб, ОСББ та фахівців Ощадбанку. Метою зустрічі стало відпрацювання нових механізмів виплат субсидій та пільг. Нагадаємо, що з 1 жовтня 2019 року усі пільги та субсидії монетизовані. Є дві форми монетизації: готівкова (коли кошти перераховуються безпосередньо споживачу і він самостійно оплачує послуги) і безготівкова (коли кошти перераховуються на індивідуальний обліковий запис споживача в Ощадбанку і саме Ощадбанк за відомостями надавачів послуг перераховує в комунальні підприємства на ім’я споживача субсидію та пільгу). Тобто, в обидвох випадках кошти чітко прив’язані до конкретної людини. Лише у разі готівкової форми особа самостійно сплачує за весь обсяг спожитих послуг (і частку пільги чи субсидії, і частку платежу понад норму), а у разі безготівкової – з її облікового запису в Ощадбанку пільгові та субсидійні кошти перераховує банк, а все, що понад норму – особа доплачує самостійно.

ПРО ЩО СЛІД ПАМ’ЯТАТИ?

1. У квитанціях на сплату спожитих комунальних послуг більше не буде вказана частка субсидії та пільги. Там відображатиметься фактичний обсяг споживання. Хто отримує готівкову форму субсидії або пільги, оплачує квитанцію у повному розмірі. Хто отримує безготівкову форму допомоги – повинен сплачувати рахунок без субсидійної та пільгової частки. При цьому, якщо ви не вийшли за межі субсидії чи пільги, то рахунок оплачувати не потрібно.

2. Для безготівкової форми. Якщо ви оплатили певну послугу за кілька місяців (наприклад, за квартал), то у відомостях, які подадуть надавачі цих послуг до Ощадбанку, не буде відображена ваша поточна заборгованість (за попередній місяць). Відповідно, такому споживачу, Ощадбанк не перерахує частку пільги чи субсидії. Вона вважатиметься зекономленою і буде накопичуватися в обліковому записі до закінчення опалювального сезону.

3. Для безготівкової форми. Якщо ви до 14 числа місяця повністю оплатите рахунок за спожиту послугу, який надійде вам від надавача комунальної послуги, то у реєстрах, які надавачі передають до Ощадбанку щомісяця до 13 числа, у вас також не буде відображена поточна заборгованість (за попередній місяць) і пільга та субсидія також акумулюватимуться в обліковому записі до закінчення сезону.

4. Для безготівкової форми. Таким чином, щоб Ощадбанк щомісяця перераховував надавачам послуг вашу частку субсидії та пільги, у реєстрах, які надавачі послуг надають до Ощадбанку (щомісяця до 13 числа включно), повинна міститися ваша поточна заборгованість (за попередній місяць).

5. Для безготівкової форми. Тобто, квитанції краще оплачувати після 13 числа (вирахувавши з них частку пільги або субсидії). Якщо ви бажаєте оплатити квитанцію до 13 числа, то також вираховуєте з неї частку субсидії або пільги і оплачуєте лише те, що використали понад норму. Тоді у реєстрі надавач послуг зазначить ваш борг за попередній місяць по субсидії чи пільзі, який і буде погашений Ощадбанком.

6. Для безготівкової форми. Слід зауважити, що кошти, які акумулюються у ваших облікових записах Ощадбанку, можуть бути використані Ощадбанком на погашення вказаної надавачами послуг заборгованості у будь-який місяць сезону.

7. Для безготівкової форми. Варто знати, що тепер не існує чіткого розподілу субсидійних чи пільгових коштів на конкретну послугу. Наприклад, усю місячну суму виділеної пільги чи субсидії (на світло, воду, тощо), можуть перерахувати за спожитий газ, якщо у цьому буде необхідність. Скажімо, у вас не буде боргу за інші спожиті послуги, але буде борг за газ, тоді його погасять цими коштами.

8. Для безготівкової форми. Наголошуємо, що усі зекономлені кошти будуть збережені в облікових записах. Їх ви зможете забрати з 1 червня по 20 грудня 2020 року. Для цього слід буде звернутися із заявою до Ощадбанку і надати реквізити картки, куди ці кошти вам перерахують. Ймовірно, їх зможуть автоматично перерахувати у разі, якщо у вас є рахунок в Ощадбанку (наприклад, Картка мукачівця). Роз’яснення ще будуть.

9. Для безготівкової форми. Перейти на готівкову форму пільги можна буде наступного року за заявою, яку слід подати до управління соцзахисту до 15 квітня 2020 року.

10. Для готівкової форми. У разі, якщо ви не будете оплачувати рахунки за спожиті комунальні послуги і у вас виникне заборгованість станом на кінець сезону, то вас позбавлять права на готівкову форму і переведуть автоматично на безготівкову.

11. Для безготівкової та готівкової форми. На сайті Ощадбанку створені особисті кабінети субсидіантів та пільговиків, де можна прослідкувати рух своїх коштів. У наступній публікації ми надамо роз’яснення, як зареєструватися.

Прочитано 28 разів Останнє редагування Вівторок, 05 листопада 2019 16:29

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація