Ви тутПрозоре місто/ГРОМАДСЬКІ ОБГОВОРЕННЯ/Звіт про хід громадських слухань щодо врахування громадських інтересів у проекті містобудівної документації - детального плану території по вул.Духновича Олександра,89
Середа, 17 квітня 2019 11:15

Звіт про хід громадських слухань щодо врахування громадських інтересів у проекті містобудівної документації - детального плану території по вул.Духновича Олександра,89

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

ЗВІТ

про хід громадських слухань щодо врахування громадських інтересів у проектах містобудівної документації

16 квітня 2019 року м.Мукачево

Порядок денний:

1. Розгляд містобудівної документації «Детальний план території по вул. Духновича Олександра в місті Мукачево для організації рекреаційної зони активного відпочинку та зони змішаної житлової та громадської забудови, розробленого на виконання рішення 53 сесії Мукачівської міської ради 7-го скликання від «31» січня 2019 №1308

Місце проведення: приміщення Мукачівської міської ради (ІІI поверх, каб.69).

Початок: 15 год.00 хв.

Присутні:

Барчій Едуард Васильович - заступник міського голови;

Буднік Володимир Юрійович - начальник управління комунальної власності та

архітектури виконавчого комітету Мукачівської

міської ради;

Івановчик Іван Іванович - начальник відділу архітектури та

містобудування управління комунальної власності та

архітектури виконавчого комітету Мукачівської

міської ради;

Майданевич Яна Борисівна - головний спеціаліст відділу архітектури

та містобудування управління комунальної

власності та архітектури;

Бакалов Вадим Руславович- головний архітектор проекту

СЛУХАЛИ:

Івановчик І.І. – привітав всіх присутніх, проінформував, що згідно постанови КМ України від 25 травня 2011 р. N 555 «Про проведення громадських слухань», відповідно до статті 21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", на виконання розпорядження Мукачівського міського голови № 119 від 29.03.2019 в ЗМІ (газета «Мукачево» №14 (1269) від 11.04.2019 року) була розміщена інформація про проведення громадського обговорення містобудівної документації. На офіційному веб-сайті Мукачівської міської ради htt://www.mukachevo-rada.gov.ua в розділі «Прозоре місто» - «громадські обговорення» були оприлюднені текстові та графічні матеріали детального плану території.

Майданевич Я.Б. повідомила:

Архітектурно-містобудівною радою (Протокол №10/2019 від 01.04.2019) відбувся розгляд проекту Детального плану території детального плану території по вул. Духновича Олександра в м.Мукачево для організації


рекреаційної зони активного відпочинку та зони змішаної житлової та громадської забудови; розробленого на виконання рішення 53 сесії Мукачівської міської ради 7-го скликання від «31» січня 2019 №1308 Доповідає головний архітектор проекту, директор приватного підприємства «АРХІДРОМ» Бакалов Вадим.

СЛУХАЛИ:

Бакалов В. ознайомив присутніх з архітектурно-планувальним рішенням детального плану території.

Згідно кадастрового плану, площа земельної ділянки складає 3,2207га.

З метою створення комфортного середовища проектом запропоновано на площі 1,72га збудувати центр водних розваг з розвинутою інфраструктурою та автомобільними парковками (44 авто), а саме: основний корпус аквапарку (56х56м) з водними атракціонами, корпус адмінбудівлі (15х42м), сцена (14х6,5м), допоміжні приміщення, відкриті тераси, гірки та хвильовий басейн (40х65м). Крім того на території передбачено влаштування газонів, альпінаріїв та партерних зелених насаджень типу райграс тощо.

Територія площею 1,5007га передбачена для будівництва змішаної житлової та громадської забудови, а саме: забудова готельного комплексу (24х24м) та ресторану (18х24м) з відкритою терасою (22х8,7м), багаторівневої автомобільної парковки (50х28м), торгового центру (22х54м) та двох блоків житлової забудови (48х12м).

Для досягнення максимального рівня щільності житлової забудови доцільно використати пятиповерхову багатоквартирну забудову з комерцією в першому рівні.

Відповідно намірів Забудовника на частині проектованої ділянки пропонується розмістити житлову забудову таким чином, аби забезбечити влаштування дитячих гральних майданчиків, спортивних майданчиків, зон для господарських потреб, парковок автомобілів та зелених насаджень. Крім того передбачено встановлення ліхтарів вуличного освітлення та їнформаційних вказівників. Будівлі передбачено розташовувати на червоній лінії, що розміщена на 1,5 метрів від проїзної частини. Завдяки цьому перед кожним будинком з’являється місце для декоративних насаджень та організації пішоходних доріжок. Детальним планом території передбачено утворення внутрішньо квартальних вулиць з наскрізними проїздами та заїздами, які мають розворотні майданчики розміром 12х12 метрів (згідно ДБН 360-92**).

Відповідно до «Правил використання і забудови території м. Мукачева» проектована територія не відноситься до історичної території міста та знаходиться в зоні регулювання помірного режиму. Знаходиться в зоні культурних та спортивних зон, торгівельних зон, зони підприємств 5 класу шкідливості (Г-4,Г-6,В-5).(згідно плану зонування території міста, розробник «Діпромісто») в зоні малоповерхової та середньої поверховості забудови.

Зона малоповерхової та середньої поверховості житлової забудови виділена для формування районів середньої щільності з розміщенням окремо стоячих і багатоквартирних житлових будинків, блокованих багатоквартирних житлових будинків поверховістю не вище 5-ти поверхів, об’єктів обслуговування місцевого значення, інших видів діяльності, скверів.

Виходячи з рівня поверховості існуючої забудови кварталу і цінності ділянки, доцільно прийняти поверховість проектованого кварталу 2-5 поверхів.

Після вивчення містобудівної ситуації, існуючої містобудівної документації, основними обгрунтовуючими факторами розташування зони активного відпочинку та зони змішаної та громадської забудови є:

-значний дефіцит вільних територій в місті та, відповідно, необхідність максимально ефективного використання земельного фонду міста.

-привабливість ділянки щодо розвитку житлового фонду й відповідність переважаючий функції прилеглих територій;

-потенційно висока вартість нерухомості в даному районі міста;

Висока вартість землі в даній частині міста та необхідність її раціонального використання;

Невпорядкований нинішній стан даної території та прилеглих до неї ділянок;

Зручні транспортні та пішохідні зв’язки з об’єктами обслуговування, пішохідна доступність до зупинок громадського транспорту, дошкільних та загальноосвітніх, культурних та релігійних закладів, рекреаційних зон.

Виходячи з існуючих планувальних обмежень, параметрів забудови сусідніх кварталів, рішень генплану, а також зважаючи на раціональне використання ділянки, доцільно прийняти проектований квартал одно-двоповерхової забудови з влаштуванням пішохідно-транспортних зв’язків, автомобільною парковкою та озелененням території. Близкість торгових закладів (продовольчий магазин «АВС» по вул. Духновича), дитячих дошкільних закладів та середніх шкіл (ЗОШ №6 по вул. Підгорянська, ДНЗ №6 по вул. Підгорянській, ДЮСШ по вул.. Духновича, Будинок Футболу та магазин автозапчастин по вул.. Духновича,) можуть задовольнити потреби жильців будинків.

Затверджений детальний план території стане основою для зміни цільового призначення земельної ділянки, розроблення проекту землеустрою, надання містобудівних умов і обмежень на проектування.

На замовлення Виконавчого комітету Мукачівської міської ради Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст "Діпромісто імені Ю.М.Білоконя" м.Київ, розроблені та передані розділи інженерно-технічних заходів цивільного захисту на мирний та особливий період у Генеральному плані м.Мукачева.

Майданевич Я.Б.- за результатами виступу, секретаріат громадського слухання вирішив прийняти за основу розроблений проект Детальний план території земельної ділянки для будівництва зони активного відпочинку та зони змішаної та громадської забудови на території земельної ділянки площею 3,2207 га по вул. Духновича Олександра,89 в м.Мукачево Закарпатської області, головний спеціаліст відділу архітектури та містобудування повідомила, що за період громадських слухань з 29 березня 2019 року по 12 квітня 2019 року письмових пропозицій та зауважень, висловлених громадськістю по матеріалах детального плану території відділ архітектури та містобудування Мукачівського міськвиконкому у зазначений період не отримав. Строки подання пропозицій до проекту містобудівної документації визначені п.2.7 Положення про організацію та проведення громадських слухань з питань містобудівної діяльності в місті Мукачево, затвердженого рішенням 37 сесії 7-го скликання Мукачівської міської ради від 22.02.2018 № 960.

УХВАЛИЛИ:

Враховуючи вищенаведене, відповідно до частини шостої статті 21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" громадське слухання проведено.

Розроблений детальний план території по вул. Духновича Олександра в місті Мукачево для організації рекреаційної зони активного відпочинку та зони змішаної житлової та громадської забудови подати на розгляд профільних депутатських комісій та затвердження Мукачівською міською радою.

Звіт оприлюднити на офіційному веб-сайті Мукачівської міської ради.

Начальник відділу архітектури та містобудування

управління комунальної власності та архітектури,

головний архітектор міста І.Івановчик

 

Прочитано 582 разів

ГАЛЕРЕЯ