Офіційні WEB - ресурси

Вівторок, 03 грудня 2019 10:16

Психологічне насильство

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Психологічне насильство

Відповідно до Закону України від 07.12.17 р. № 2229-VIII «Про запобігання та протидію домашньому насильству» в рамках проведення всесвітньої акції «16 днів проти насильства» з 25 листопада по 10 грудня та згідно надаємо роз’яснення щодо поняття та форм домашнього насильства.

Наразі розглянемо психологічне насильство.

Психологічне насильство - форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров'ю особи.

Посягання на особистий простір, коло друзів, родичів, обмеження спілкування з ними, ревнощі часто подаються під виглядом прив’язаності та кохання: "Навіщо тобі спілкуватися з подругами, краще нам удвох провести час", "Якщо ти кохаєш, вже немає твоїх інтересів, є - наші", "Для чого тобі працювати – сиди вдома" тощо. Далі ці дії призводять до ізоляції, моральної і матеріальної залежності.

Психологічне насильство часто плутають зі сварками, і вважають, що це нормально для подружнього життя. Якщо вас примушують робити те, що вам не подобається, критикують, висміюють, змушують постійно почувати провину, прагнуть ізолювати від зовнішнього світу, переглядають особисту пошту та телефон, забороняють користуватися засобами комунікації тощо, майте на увазі, це не просто сварки, це насильство.

Один з видів психологічного насильства, який здатен призвести навіть до божевілля це ситуація, коли чоловік чи дружина прагне будь-якою ціною вивести вас з рівноваги, а потім ще й звинуватити у безпідставній істериці? Якщо така ситуація триває довгий час, це означає, що до вас застосовують один із різновидів домашнього насильства – газлайтинг.

Головна мета газлайтингу – змусити людину засумніватися у власній адекватності чи об’єктивності своїх вчинків. Такі маніпуляції підштовхують людину зневіритися у собі, втратити зв'язок з реальністю, навіть збожеволіти.

Обов'язкова умова газлайтингу - потурання маніпулятору. Як правило, агресори апелюють до фактів, які людина не може змінити (вік, стать, походження, фізіологічні особливості).

Наприклад, "Як ти можеш так поводитися, ти ж жінка!", "Не лайся при дітях, ти ж мати!", "Подивися на себе - теж мені принц!", "З твоєю комплекцією можна й три дні не їсти" тощо.

Газлайтерами бувають не лише подружжя чи колеги по відношенню один до одного. Іноді так поводяться дорослі діти зі своїми батьками. "Зараз наш татко знов щось розіб'є чи спалить" або "Мамо, нащо ви одягнули коротку спідницю, ви забули скільки вам років?" Коли ж газлайтер ваш чоловік, не варто виправдовуватися чи доводити, що ви не божевільна. Чітко дайте йому знати, що таке ставлення вас ображає і ви не будете миритися з цим.

Куди звернутись за допомогою.

-              Національна поліція – 102,

-              Громадська організація «Ла Страда – Україна» - гаряча лінія із попередження домашнього насильства – 0 800 500 335/116 123», для дітей – 0 800 500 225/116111. Дзвінки в межах України безкоштовні. Анонімно, безкоштовно та цілодобово.

-              Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації – (0312) 630159

-              Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Мукачівської міської ради (03131) 5-42-90,

-              сторінка управління праці та соціального захисту населення на Fecebook: www.facebook.com/UPSZN.Mukachevo

Сектор соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Прочитано 181 разів Останнє редагування П'ятниця, 06 грудня 2019 09:26
Детальніше в цій категорії: « Насильство Економічне насильство »

ГАЛЕРЕЯ