Ви тутМіська влада/Органи виконавчої влади/Відділи міськвиконкому/Служба персоналу/Мукачівська міська рада оголошує пошук кандидатів у присяжні Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області
Четвер, 19 вересня 2019 14:54

Мукачівська міська рада оголошує пошук кандидатів у присяжні Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області

Автор 
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

 

 

 

На підставі Закону України “Про судоустрій і статус суддів” від 02.06.2016 року за № 1402-VIIІ який набрав чинності 30.09.2016 року, подання начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України в Закарпатській області від 09.09.2019 р. № 1844 та з метою формування списку присяжних, Мукачівська міська рада повідомляє про пошук кандидатів у присяжні Мукачівського міськрайонного суду.

Необхідна кількість присяжних – 20 осіб.

Вимоги до присяжних:

Присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.

Не підлягають включенню до списку присяжних громадяни:

  1. визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
  2. які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;
  3. які мають незняту чи непогашену судимість;
  4. народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;
  5. особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
  6. громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;
  7. особи, які не володіють державною мовою.

Особа, включена до списку присяжних, зобов’язана повідомити суд про

обставини, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя, у разі їх наявності.

Громадянину, який виявив бажання бути включеним до списку присяжних, необхідно подати до служби персоналу виконавчого комітету Мукачівської міської ради за адресою: м. Мукачево пл. О.Духновича, 2, каб. № 34 наступні документи:

1.Заява про згоду на включення до списку присяжних Мукачівського міськрайонного суду.

2.Ксерокопії паспорта громадянина України (1 - 2 сторінки та сторінка

з інформацією про останнє місце реєстрації /проживання кандидата), або ксерокопію паспорта громадянина України у вигляді ID-картки та довідку про реєстрацію місця проживання або місця перебування.

3.Документ, що підтверджує відсутність судимості.

4.Документ, що підтверджує відсутність хронічних психічних чи інших захворювань, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного.

Довідки за телефоном: (03131) 2-14-17.

Довідкова інформація

Присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

Справи, до розгляду яких залучаються присяжні

Кримінальні справи щодо злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі. Такі справи за клопотанням обвинуваченого слухаються судом присяжних у складі двох професійних суддів та трьох присяжних.

Гарантії прав присяжних

Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода.

За присяжними на час виконання ними обов’язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов’язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов’язків у суді не допускається.

На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов’язків із здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов’язків.

Присяжні є суб’єктами декларування

Відповідно до підпункту «ґ» пункту 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» до суб'єктів декларування та відповідальності за корупційні правопорушення відносяться присяжні (під час виконання ними обов’язків у суді), тобто, під час залучення до розгляду конкретної справи.

У особи з моменту виконання обов'язків присяжного, виникає зобов’язання подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Прочитано 1483 разів

ГАЛЕРЕЯ

Контактна інформація