Четвер, 09 січня 2020 14:02

Зміни в порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Зміни в порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю

Кабмін виклав у новій редакції Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, який набрав чинності 31.12.2019 р.

Що змінилося?

Зник такий вид перевірок як невиїзні інспектування. Натоміть прописали, що держконтроль за додержанням законодавства про працю здійснюють у формі інспекційних відвідувань, що проводяться інспекторами праці.

Держпраця оприлюднює інформацію про видані службові посвідчення інспекторів праці. Ті з них, щодо яких не оприлюднена інформація, вважають недійсними.

Перед реєстрацією інспекційного відвідування роботодавця, щодо якого протягом попередніх шести календарних місяців здійснювали інспекційні відвідування, керівник органу контролю (інша уповноважена ним посадова особа) вивчає питання про доцільність його проведення.

В оновленому Порядку відсутня норма, за якою у разі виконання припису в установлений у ньому строк заходи до притягнення об'єкта відвідування до відповідальності не вживають.

Важливо! Інспектор праці повинен пред’явити об’єкту відвідування (уповноваженій ним посадовій особі) своє службове посвідчення та перед підписанням акта надати копію відповідного направлення на проведення інспекційного відвідування та внести запис про його проведення до відповідного журналу реєстрації заходів державного нагляду (контролю) об’єкта відвідування (за його наявності).

Сектор з питань праці

Прочитано 78 разів

ГАЛЕРЕЯ