11 квітня — Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів
опубліковано 11 квітня 2021 року о 15:47

11 квітня людство відзначає Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів, встановлений у  1991 року рішенням  Генеральної Асамблеї ООН.

У далекому 1945 році,   в’язні одного з найбільших та найжахливіших концентраційних таборів - Бухенвальда, довідавшись про наближення американських військ, підняли збройне повстання. У  той час там знаходилися кілька десятків тисяч ув’язнених із 18 країн Європи.   11 квітня 1945 року останній в’язень залишив ворота страшної в’язниці  і в пам’ять про цю подію  ми  відзначаємо  Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Усього на території гітлерівської Німеччини та окупованих нею країн діяло понад 14 тисяч концтаборів, гетто та гестапівських в’язниць. Мільйони євреїв, українців, поляків, росіян, циган, білорусів та інших народів пройшли через нацистські душогубки, втративши тут своє здоров’я та життя.

Десятки тисяч мукачівців та краян єврейської національності пройшли через нелюдські страждання гетто та концтаборів, більшість з них були страчені. Радіючи за звільнених в`язнів концтаборів, ми сумуємо за мільйонами тих, хто не дожив до цього дня.

За дорученням Мукачівського міського голови Андрія Балоги, з нагоди Міжнародного дня визволення в`язнів фашистських концтаборів, до меморіальних дощок малолітнім в`язням нацистських концтаборів, мукачівцям жертвам Голокосту та відомому шведському дипломату Раулю Валленбергу   були покладені віночки-пам`яті  та запалені лампадки.