Глаукома – це хронічне захворювання ока, що характеризуються підвищенням внутрішньоочного тиску та ураженням зорового нерва. Глаукому іноді називають «тихим крадієм зору», бо у більшості випадків тривалий час протікаючи безсимптомно, хвороба поступово призводить до прогресуючої втрати зору та сліпоти. Сліпота, що спричинена глаукомою, носить незворотний характер, тому що гине зоровий нерв. В цьому випадку повернути зір неможливо!
В Україні зареєстровано близько 220 тисяч людей із глаукомою, щороку фіксується близько 20 тисяч нових випадків.
Серед факторів підвищеного ризику виникнення захворювання найбільше значення мають: вік (старше 40 років), спадковість, наявність супутньої судинної (атеросклероз, гіпертонічна хвороба) та ендокринної (цукровий діабет, захворювання щитовидної залози) патології, травми ока, наявність в анамнезі життя перенесених в минулому хірургічних втручань. Паління та хронічний стрес також можуть сприяти розвитку глаукоми.
Щоб вчасно виявити захворювання варто проходити обстеження ока з розширеною зіницею, тонометрія (визначення внутрішньоочного тиску). Кожні 5-10 років у віці до 40 років; кожні 2-4 роки в віці від 40 до 54 років; кожні 1-3 роки особам у віці 55-64 роки; кожні 1-2 роки особам старше 65 років. Лікар призначає частоту обстеження залежно від конкретного випадку.
